Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában...

Szült valaki mostanában Debrecenben? A Klinika szülészetéről érdekelnének vélemények.

Figyelt kérdés

Ikres kismama vagyok. A 30. héttől (jövőhét)be kell feküdnöm, hála Istennek nincs semmi gond, csak az ikrek miatt ez itt a rend.

Az orvosommal nagyon meg vagyok elégedve, inkább magáról a "rendszerről" nem nagyon tudok semmit. Hány ágyas szobák vannak? Milyenek az ápolónők? Hogy állnak a tisztasággal? Kell-e pénzt adni a dokin kívül valakinek? Milyen a kaja? Stb. Köszönöm, ha válaszolsz. :-)



#Debrecen szülészet
2012. okt. 31. 23:50
1 2
 11/19 anonim válasza:
1%
Akinek nincs pénze normális körülmények között megszülni és felnevelni a gyerekét,az ne is vállaljon.
2012. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Te tényleg beteg vagy!A debreceni klinika az egyik legnagyobb hírű az egész országban :)

Az hogy azért a 3-5 napért...(adott eseteben pár hétért)nem fizet ki valaki másfél -2 millió forintot egy puccos magánkórháznak az csak józan észre vall...de nem azt jelenti,hogy nem tudja szépen felnevelni a gyerekeit.

2012. nov. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A 11-es válaszoló cinkel? biztos csak fel akarja borzolni a kedélyeket... Vajon ő havi hány ezer forint jövedelemtől tanácsolná bárkinek is a gyermekvállalást? A klinikáról: nagyjából mindent leírtak már. A terhes patológián nagyon kedvesek a nővérek. Nem feltétlen kell fizetni érte. De éppen néhány szelet süti, egy kis édesség, kávé is megteszi. A szobák és a zuhanyzó tényleg régi. A szülészeti osztály tényleg jobb. Általában jó fej kismamák vannak bent.Ezt úgy gondoltam, hogy ilyenkor mindenki sokkal barátságosabb. A nagy kórteremben valóban azok vannak, akik problémásak, akik cigiznek, (bár azóta már csak az utcán lehet cigizni) vagy más jellegű odafigyelést igényelnek. Ja, az gáz, hogy volt aki a wc/zuhanyzóba járt cigizni.
2012. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

Igen, van dokim. A prof. családi jó ismerősünk, éppen ezért választottuk a klinikát. Pedig hozzánk pl. Nyíregy közelebb van, ezért nem tudok túl sokat a kórházról. És amiatt is választottuk, mert az ikres kismamáknál sajnos nem ritka a koraszülés és az ország egyik legjobb (3-as!!!) PIC-je itt van. Ami nincs egyetlen magánklinikán sem.

Jahhh és bár nincs esetlegesen sok százezer forintunk magánklinikára (Hozzáteszem a mi esetünkben szerintem nem is érnénk el vele a célunkat) biztos anyagi körülmények között élünk, és mindent megteszünk majd és már most is, hogy minél jobb helye legyen nálunk a két kis jövevénynek.

Ha ez nekem némi kellemetlenséggel fog párosulni, persze nem örömmel, de állok elébe!

2012. nov. 1. 15:40
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
11-es te mekkora szerencsétlen vagy, sajnálom a gyerekedet. sztem te se szüljél inkább menjél agyműtétre, rád fér, non gáz vagy.
2012. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
96%

Én tavaly feküdtem bent 2 hét terhes osztály 1 hét kismama osztály.

Azért választottam mert ha bármi baj van a babámnak itt van a legjobb esélye.

Kényelmetlen, koszos, sok minden rossz elérhető de a gyermekem biztonsága az első.

Kenézyben lehet kényelmesebb és tisztább de ne legyen szükséged arra a 10 percre amíg átér a mentő a klinikára.

Szóval az osztályról:

Terhes patológia

4-5 nővér váltogatja egymást alapjáraton kedvesek.


A szobák 4 ágyasak,irtó kényelmetlen és magas ágyakkal. Nincs zárható szekrényed. És nincs internet elérhetőség -ami kabaré hisz ott az egyetem free wifivel,van aki hónapokat van bent távol a családjától-.

Van egy 12 ágyas ,oda tényleg a problémásabb betegek kerülnek. A jól szituált kismamákat lehetőség szerint 4 ágyasba fektetik.

6 órakor ébredezik az osztály.

Érdemesebb mihamarabb zuhanyzóba menni.3 zuhanyzó van,közös. a fő folyosón lévők a legkoszosabbak ,hátul a tv mellet tűrhető.

Ha korán mész a takarítók bunkók, de leszarom,tocsogjanak ők más után a zuhanyban.

Van hűtő és mikro a folyosón.A hűtőbe dátummal névvel és szobaszámmal felcímkézve lehet csak kaját berakni,ha nincs rajta ilyen ,kidobják. Lopnak a hűtőből,volt hogy cigó család apraja nagyja ott étkezett és a gyerekek vettek ki mindent a hűtőből.

Reggel 7 kor szívhangfigyelés és vérnyomásmérés. Sorba kell állni a folyosón ,nem nagy cucc. Napközben kerítenek sort az NSTre , van hogy csak 1 gép üzemel akkor nagyon sokat kell rá várni.+ jönnek még a bejárósok.

9-10 körül reggeli.Kérj diétásat akkor is ha nem vagy cukros,finomabb frissebb ;) A Tea nagyon finom. BÖGRÉT ÉS ÉTKÉSZLETET VIGYÉL!!!

Legyen nálad pót kaja,Én terhesen nagyon hirtelen rosszul és csak az segített ha ettem.

Nagy vizit 11 óra körül,olyan végig rohanós.Onnan küldenek tovább vizsgálatokra ha szükséges.Le a terhes ambulanciára.

Ebéd olyan 14 óra körül,rosszabb mint a menza.Van egy bolt a főbejáratnál.

Ha nincs vizsgálat este 7 ig nem történik semmi,akkor ismét szívhang figyelés vérnyomás mérés és vacsora.

Én napközben kikérezkedtem és haza mentem lezuhanyozni ,mert olyan sokkot kaptam attól ami a benti higiéniát illeti. Sok mindent megengednek de tudniuk kell hol vagy,és ha baj van mentőt nem hívhatsz mert elvileg bent fekszel.

Ha bármi érték nem stimmel visznek a szülőszobára megfigyelésre. Nagyon magas ágy ,én nem tudtam lazítani mert féltem hogy leesek.

A kommunikáció elég gyenge,mind az orvosok közt ,mind a nővérek felé. Ha fogadott dokid van ,más nem fog hozzád nyúlni.Ez nem feltétlen jó. Ezért nagyon jó ha van szülésznőd aki képviseli az érdekeidet!!!ez akkor is ha nincs dokid,van egy belső embered,tőle kérdezhetsz ,megnézi az eredményeidet,tájékoztat.


Szülészet felújított,van külön fizetős 1 ágyas ,meg sokágyas függönnyel elválasztott vajúdó. Én ebben voltam nem volt kellemetlen. Férjed bent lehet.Vigyél vizet és szőlőcukrot minden mennyiségben.

Szülés előtt papír munka ,vérnyomás mérés , NST .Borotválás , beöntés.A wc katasztrófa nekem sikerült mindent össze vissza rondítanom a szülésznőm úgy vette ki a kezemből a felmosót hogy most nem az Én dolgom.Onnan el lehet menni zuhanyozni.

Aztán a vajjódóba sétálsz.

Az ágy itt is nagyon nagyon magas,terhesen felmászni komoly mutatvány,le meg szinte csak a gravitáció.

Bekötik a kanült ,de engem hagytak sétálni sőt kérték hogy próbáljak gugolva nyomni.

Kitolás előtt átvisznek a szülőszobára ,egy fallal arrébb.

Bár ikreknél császároznak,ezt azért leírtam ,mert lehet hagynak vajjúdni is.


Újszülött osztály ,áááhh kényelmes ágy végre. Maj az is szétesett de a patologiához képest király.

Csecsemős nővérek lelketlen nácik. Nem mondják el a rendet ,de leb@sznak ha nem tudod.Nem mutatják meg a szoptatást ,de arra hivatkoznak ahogy mutatták. Lusták és gyakran elvonulnak beszélgetni,ha akkor zavarod jaj neked. Rosszindulatúak.

2 x2 ágyas szobák közös zuhanyzóval, a közös részen mindent közösen is kezelnek,ne hagy ott semmit.

De sokkal higiénikusabb mit a korábbi osztály.

Kaja ugyan úgy van ,ebéd idő 20 perc ,utána elviszik.

Baba 24 órában veled van , reggel csecsemős és kismama vizit.

Kapsz betétet első 2 nap , a baba 5 pelenkát egy napra.

A kismama osztályos nővérek aranyosak nagyon.

Takarítás felületes ,legen ott is domestoszod.

A szobában van telefon ,ha vizsgálatra hívnak oda csörögnek és te is hívhatod őket ha gondod van.

Látogatót a szobában nem szeretik, de a folyosón volt aki este 10 ig is bent volt.


Sok a c kategória és balhésak,lopnak, az egész falu látogat,elfoglalják a kismamák asztalait,kinézik a cuccaikat. Iszonyú koszt hagynak mindenhol.


összefoglalva ami fontos:

Domstos kendőt és folyékony domestost vigyél,illetve kézfertőtlenítőt.

Legyen nálad plusz kaja.

Bögre és étkészlet.

Értéket ne vigyél be.

Free net nincs.

Elzárható szekrény nincs.

Ha valami nem világos kérdezz és ne hagyd magad !!!

2012. nov. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a hasznos és részletes választ!

Minden szépet és jó Neked!

2012. nov. 3. 23:08
 18/19 A kérdező kommentje:

Jahhhhh, és megfogadom a tanácsaidat!

.-)

2012. nov. 3. 23:09
 19/19 anonim ***** válasza:
68%
Én csecsemős nővérként végeztem, de más osztályon tevékenykedek ápolóként. Mint kismama azon a véleményen vagyok, hogy legszívesebben itthon szülnék. A rendszer ott van el.aszva, hogy mindenki a pénzt várja. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy az anyukák elhagyják magukat és minket hibáztatnak. Sokszor vinnénk pelenkát, betétet, de kötve vagyunk. A mi munkaeszközeinken is spórolnak, ami nagyon megnehezíti a dolgunkat. Én eleve nem szeretem ha pénzt adnak, mert úgy érzem magam, hogy tartozom ezért valami ellenszolgáltatással. Ha tehetem el sem fogadom. Szívesen vettem egy kis csokit vagy egy kávét a betegeimtől. Én is filózok, hogy hol szüljek majd. Egy biztos, a lehető legminimálisabb időt és pénzt vagyok hajlandó rá költeni. Nem választott orvossal, magánklinikán. Az a véleményem, hogy ne tegyük pénz függővé a gyermeknevelést. Ha valaki hajlandó magából áldozni egy gyermekért, annak érdemes szülni. A gyermek nem drága, a szülő teszi azzá. Pénzért nem lehe
2013. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!