Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szüléssel kapcsolatban...

Első szüléssel kapcsolatban lenne pár kérdésem? (hosszú)

Figyelt kérdés

Kinek hanyadik héten indult be, fájásokkal vagy vízelfolyással? Voltak előjelei? Mikor távozott a nyákdugó? Onnantól fogva hogy tudtátok,ezek a fájások már azok, odáig hogy 5 percesek lettek (vagy amig a kórházba indultatok) mennyi idő telt el? Ez melyik napszakban volt? Mit csináltatok,mielött bementetek a kórházba? Mennyi idő alatt lett meg a baba? Súly,cm?

Köszi aki válaszol a sok kérdésre.


2012. nov. 5. 08:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40+6 hetesen szültem. A nyákdugó egy nagy darabja 40. hetesen ment el, és utána még minden nap egy kis darab. A 4. amnioszkópia közben elfolyt a magzatvíz, de fájások nem voltak, kaptam méhszájérlelő zselét. Ez 6 óra alatt fejti ki hatását, addigra beindultak a fájások is, egyből 5 percesekkel. A víz elfolyásától számolva 13 óra alatt lett meg a kisfiam. A kitolás nekem összesen 1-1,5 óra volt, mert nem jól vettem a levegőt közben, és nem volt erőm nyomni: 2x vagy 3x is nyomni kell egy fájás közben, de én az első nyomás után kiengedtem a levegőt, és már nem tudtam még egyet (vagy kettőt) nyomni, a fájás közben meg elmúlt. Végül mégis összejött, 52 cm-rel és 3060 grammal született meg a kisfiam (azóta 60 cm és 4900 gramm, 2 hónapos). A méhlepény megszülése nem volt vészes. Gátmetszésem volt, ami nem fájt, a varrás annál inkább, a varratszedés szintén nem volt vészes. A szülés utáni 2 órás megfigyelés nálam 8 órásra nyúlt, mert annyira véreztem, hogy nem tudtak levinni az osztályra. Kaptam infúziót + gyorsan megitattak velem vagy 4 liter teát. Felállni pisilni nem tudtam a vérzés miatt, ezért katétereztek. Szülés után még 5 hétig véreztem, mára már nincs semmi.
2012. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
39+6 naposan indult fájásokkal, de nem voltak rendszeresek a fájások. Vártam hogy percre pontosan jöjjenek, de nem jöttek, csak össze vissza. Aztán már nagyon fájt, így bementünk a kórházba. Jól tettük, már 2 ujjnyira tág voltam. Este kezdődött, hajnalban értünk a kórházba és fél 12-kor született a kisfiam, 3700 g-al és 59 cm-el :)
2012. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
ja igen, és pont a kiírt napon született. utolsó voltam.
2012. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Előjel nem volt.

40+3-nál előre megbeszélve indított a Doki totál zárt méhszáj és nulla fájás mellett. Burokrepesztés, oxi, EDA volt.

Nyákdugó előző este elment, de szerintem csak az aznapi "kicsit" erős vizsgálat miatt ...

A burokrepi 8.00-kor volt, 12.45-re eltűnt a méhszáj és kb.5 nyomás után 13.13-kor megszületett a Fiam.

3160 gramm, 56 centi, első baba.

Ja, mielőtt bementünk a kórházba hajat mostam, zuhanyoztam, ittam egy jó tejeskávét :-)

2012. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. nov. 5. 15:02
 16/18 anonim ***** válasza:

40+3nál kezdett el távozni a nyákdugó.

40+5nél indult be a szülés egyből 5-7perces fájásokkal, szerencsére akkor már a kórházban voltam túlhordás miatt. Egyből tudtam h ezek már azok a fájások, összetéveszthetetlen, pedig nagyon féltem h nem fogom tudni mikor lesz itt az idő.

19 órát vajúdtam, nagyon nehéz szülésem volt, oxival, gátmetszéssel, repedésekkel.

Tehát a fiam az első fájástól számítva 19 óra múlva, 40+6. napon bújt ki 3440 grammal és 53 centivel.

2012. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

-40+2-n hajnalban ébredtem fájásokra

-amikor bementünk a kórházba kiderült hogy a magzatvíz már rég elfolyt és én nem vettem észre :D

-semmi előjele nem volt

-nyákdugóval nem találkoztam

-5 percesekkel kezdődött, 2órát vajúdtam otthon utána indultunk a kórházba

-hajnal 1-kor kezdődött,3 után indultunk a kórházba

-sétálgattam az ágy körül és próbáltam csendben maradni,hogy a párom ne keljen fel :)

-végül 9:21-kor lett meg császárral

-4000 gramm,54 cm, 36-od fejkörfogat


Teljesen kitágultam hajnal 5-re,de hiába voltak tolófájásaim nem haladtunk a szüléssel emiatt lett császár,az utolsó pillanatig várt a doki.A fejkörfogat a mérvadó a szülésnél,nálam az volt a baj,hogy a feje nem fért be a szülőcsatornába.32 héten nekem nagy babát mértek,37 héten kicsit,jól elmérték :D Az 56-os ruha kb 1 hónapig volt jó rá,szerencse hogy javarészt 62-eket vettünk :) 1-es méretű pelenka nem volt jó 1 hétig sem,mert nem veszített a súlyából,sőt!5 naposan 4200gramm volt :)

2012. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok mindenkinek a babájához,remélem 3-4 hét és én is beszámolhatok a saját szülésemről! :)
2012. nov. 6. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!