Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan akit indok...

Van itt olyan akit indok nélkül császároztak? Vagy saját maga kérte?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hát mikor én vajúdtam akkor szült mellettem egy nő,és ő kérte h császározzák meg mert azt mondtam ő ezt nem tudja megcsinálni.Minden okés volt,már csak párat nyomnia kellett volna,2 doki könyörgött neki egy darabig,aztán megunták és elvitték a műtőbe...meg sem próbálta...,hogy egy dokit idézzek: "feküdt mint egy darab fa"
2012. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Én a mai napig nem értem, hogy miért császároztak. 2 nappal voltam túl a kiírt időponton. Nst után vérnyomásmérés magasat mutatott ( fehér köpeny szindrómás vagyok tudták) nem volt fehérje a vizeletben nem vizesedtem, csak minimálisan, mégis azonnal vittek császározni.
2012. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát akkor a magas vérnyomás volt az ok, nehogy toxemiát kapjál sztem de nem vok doki. :)Kérdező, te szeretnéd kérni a császárt? Engem már úgy beijesztettek h szeretném kérni(csak ahogy én tudom nem éppen kívánságműsor). Első babám lesz és 32hetesen 3kilóra tippelték a picit, az orvos csak annyit mondott h születtek már 4,5 kg-os gyerekek is hát mondom az engem nem igazán nyugtat meg, így is nem gyengén féltem a szüléstől, most meg már főleg... :/
2012. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha tehetitek, ne kérjétek a császárt. Én is könyörögtem, hogy vigyenek, de nem engedték. (Szerencsére) Ennél nagyobb élmény még nem volt az életemben.
2012. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy sokszor a dokik sem tudják biztosan, hogy szükséges-e a császár. Az én esetemben ez úgy volt, hogy bár toxémiás voltam, esélyt kaptam a hüvelyi szülésre (indították, mert már nagyon magas volt a vérnyomásom, nem akartak várni).

Amikor a hasam felnyitották, akkor derült ki, hogy a zsinór többszörösen a babára volt tekeredve, esélye nem volt spontán megszületni, és már be is kakilt. (Szívhangja leesett, akkor vittek a műtőbe.)

Ezek egy része ugye csak császár KÖZBEN derült ki, és hallottam, amikor a dokim azt mondta: látják, tényleg INDOKOLT volt a császár! (Ő sem tudhatta biztosan, de nem kockáztatott, és ezért hálás vagyok neki.)


Viszont, ha valaki kérni akarja a császárt, annak azért elmesélném, hogy nem egy leányálom az sem... A szülés az fáj... én 6 órát vajúdtam oxytocinnal, egészen a kitolási szakaszig és rohadtul fájt. Kibírtam. Amikor azt mondták, császár lesz, azt az utolsó 3-4 fájást már nagyon nehezen viseltem, mert tudtam, hogy annak már "nincs értelme".

A császár viszont NAGYON megviselt. Nem pár órán keresztül, hanem HETEKEN keresztül. Nagyon erős fájdalmaim voltak, alig tudtam mozogni, ágyra lefeküdni, felülni. 3 héttel császár után kezdtünk sétálni a babával és max. az utca végéig jutottam el úgy is, hogy a babakocsira támaszkodtam. Gyakorlatilag újra tanultam járni. 6 hétig tartott a felépülésem. Na már most el lehet képzelni, hogy egy pici baba mellett mennyire kellemes, ha pluszban még én is szinte magatehetetlen vagyok... Nem mondom, hogy mindenkinek ilyen utána, de benne van a pakliban!

A szülés megvan pár óra alatt és a fájdalom elmúlik hamar. A császárnál egyáltalán nem biztos.

És még valami: nem mindegy, hogy a szülés utáni első perceket, órákat azzal töltöd, hogy a babádban gyönyörködsz, vagy hogy éppen összevarrnak, míg azt se tudod, mi van a babával, és utána 12 órán át mozdulatlanul fekszel az őrzőben, még a fejed sem emelheted fel, deréktól lefelé semmit nem érzel, remegsz, mint a nyárfalevél és próbálod kitalálni, hogy a szomszédos csecsemős szobából vajon melyik baba sírása a te gyerekedé... nekem szerencsém volt, mert áthozták szoptatni, de sokaknak azt sem engedik meg.

Szóval ezerszer inkább hüvelyi szülés, mint császár! A babának is jobb az, ha "megküzd" a világrajövetelért!

2012. nov. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én mindkét gyerekem spontán szültem, a harmadik is remélem összejön:)

Csak szimplán érdekeltek a válaszok.

14hkm.

2012. nov. 10. 23:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem egy hülye orvos által hibásan felírt inyekció miatt kellett császározni mert veszélyes lett volna megvárni, hoyg beinduljon a szülés mivel elvérezhettem volna.
2012. nov. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!