Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az hogy egy szülés...

Miért van az hogy egy szülés nem akar beindulni, még a 42 hét után sem és úgy kell elindítani?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 14:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

azt mondták szülésképtelen vagyok.

a kislányommal is ráhúztam 5 napot,oxitocinos infúziót kaptam hogy beinduljanak a dolgok. ( 40 + 6 napra született)


most 41 hét küszöbén állok és most is infúzióra tesznek hogy rásegítsenek...


miért nem akarnak kibújni az ilyen babák?

2012. nov. 12. 14:24
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, de az én dokim azt pártolja, hogy magától induljon, így engem csak befektettek megfigyelésre, 41+6-on beindult magától. (két nappal később lett volna az indítás)


Lehet, hogy Nálad is beindult volna, csak nem várták ki.

A számítás sem mindig pontos, így lehet, hogy nem is ilyen "idős" a terhesség még.

2012. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
muszáj volt beindítani a dolgokat mert magzatvizet nem tudtak nézni, mivel kopp zárva volt a méhszáj,meg nem voltak jók a vizsgálati eredmények a kislányommal..
2012. nov. 12. 14:30
 4/12 anonim ***** válasza:

A kérdés jó, engem is érdekel.

Velem az volt, hogy terminuson túl voltam már, és semmi jelen nem volt még a szülésnek, tök zárt voltam, jóslói sem voltak, meg semmi.

Aztán később megnézte a dokim a magzatvizet és már zöld volt, tehát már meconiumos volt, ezért azonnal meg kellett indítani a szülést.

Alapvetően értem, hogy valahol rásegítenek a dokik, és lehet hogy nem kellene, mert ki tudja pár nap múlva beindulna. De az én esetemben (meg persze ez gondolom mással is előfordult) azt nem értettem, hogy a szervezet miért nem reagál arra ami már nem természetes? Hiszen, ha már zavaros a magzatvíz, akkor miért nem indul meg a szülés? Vagy ha nincs dokim, aki megnézte volna a magzatvizet, akkor ki tudja mi történt volna? No, bele sem merek gondolni.


Bocs, nem a kérdésre válaszoltam, csak nekem is furcsa, hogy a szervezet amennyire csodálatos és elvileg tudja a dolgát, épp annyira nem értem miért vannak olyan helyzetek, amik nem logikusak.


Amúgy dokim nekem azt mondta, hogy feszesek az izmaim, ezért nem tágultam, a szervezetem úgymond tiltakozott mindenféle tágulás, lazulás ellen. Talán ezért sem indult be a szülés. Rásegítés sem tett jót, így császárom lett végül :(

De legalább itt vagyunk, boldogan és szépen. :)



Amúgy ezt találtam:


Nagyobb a valószínűsége a túlhordott terhességnek, ha:


- az utolsó menstruáció pontos dátuma nem ismert

- ez az első terhessége

- már korábban is volt túlhordott terhessége

- a családban már előfordult túlhordott terhesség

- a baba fiú.


Ritkán a túlhordott terhesség összefüggésbe hozható a placentát vagy a babát érintő problémával.

[link]

2012. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

jó érvek :)

kislányomat is túlvittem 5 nappal

most a kisfiammal is már a 41 hetet tapossuk.


akkor valamit jelent ez a túlhordás.-genetika,???

2012. nov. 12. 14:42
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Lelki oka van, mint mindennek! Gondolom nagyon szeretsz terhes lenni:)Beszéld meg a babával, hogy felkészültél, itt az idő...bár ő úgy is akkor születik amikor kell, nincsenek véletlenek! Én is túlhordtam a kislányomat 1 héttel, indítás előtt 2 nappal már tűkön ültem, és nagyon mondtam neki, hogy jöjjön szépen kérem, ez mindkettőnk érdeke....pár órán belül elfolyt a magzatvizem...!
2012. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ez nálam nem jött be

már alig várom hogy kibújjon.

beijesztettem hogy holnap lehet indítják,ezért ne várja meg míg kiszedik..de hát eddig még semmi nem hatotta meg

de semmi se !!!!

2012. nov. 12. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha lelki oka lenne, akkor én is előbb megszültem volna.

39 hetesen már elég erősen szurkoltam, hogy bújjon ki, de nem történt semmi még 2 hétig. :)

Magyaráztam én neki, de hiába. Mondjuk most is olyan...2 évesen. :)

2012. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ma vagyok 40+4 hetes, az én dokim se szeret indítani, úgyhogy csütörtökön be kell feküdnöm megfigyelésre. De én is pont azon gondolkodtam, hogy mi van akkor, ha csak elszámolják magukat és azért nem akar még kibújni?! Mert nálam végig 2 héttel nagyobbnak saccolták a koránál.
2012. nov. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vagyis kisebbnek.
2012. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!