Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalt anyukák. A terhessé...

Tapasztalt anyukák. A terhesség alatt fel lehet készülni a szülésre lelkileg?

Figyelt kérdés
Én iszonyatosan féltem mindig a szüléstől.A terhességem elején(5.-6.-7. hétben) a gondolattól is féltem,hogy szülnöm kell.Ma 15+4 hetes vagyok,és azt vettem észre,hogy ha a szülésre gondolok,akkor már nem félek annyira.A terhességem elején inkább csak a fájdalomra tudtam gondolni,most viszont ha a szülésre gondolok,akkor arra gondolok,hogy milyen jó lesz meglátni a babámat,megérinteni,megsimogatni,puszit adni neki :) És már nem félek a szüléstől annyira mint az elején.A terhesség végére a szüléstől való félelmem teljesen el fog tűnni??Nálatok hogy volt?Fel lehet erre készülni azért lelkileg,hogy kibírjuk azt a hatalmas fájdalmat??
2012. nov. 17. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
egyre inkább várni fogod, nem pedig félni tőle! Ha elérkezik az idő, akkor is inkább izgulni fogsz, nem félni, legalábbis én így voltam. A második gyereknél volt az, hogy vártam, vártam, hogy mikor kell már megint menni, és amikor belenyilallt az első szülős fájáska, na akkor azért már féltem, mert már tudtam, mi lesz utána. De ez se tartott sokáig, inkább csak úgy izgul az ember, mint egy vizsga előtt
2012. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én már most is nagyon izgulok,hogy milyen lesz az egész.Még azért van bennem egy kis félelem,de már nem annyi mint az elején :) Egyre inkább arra gondolok,hogy már itt lehetne a karomban a drágám :) De persze ahhoz még korán lenne nagyon,ezért nem is sürgetem :) Csak már várom. :) Szerintem ha már a kórházban leszek,a vajúdás alatt sem arra fogok gondolni,hogy ez nagyon fáj,hanem arra,hogy komplikáció mentes legyen az egész szülés.
2012. nov. 17. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne beszéld be magadnak, hogy a szülés hatalmas fájdalom! Nem éppen kellemes, de nem is hatalmas. Főleg, ha hallgatsz az orvosra és a szülésznőre és nem hisztizel feleslegesen.

Egy eperoham sokkal rosszabb, és még értelme sincs.

2012. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én közel 3 hete szültem első babámat. A terhességem elején nem féltem a szüléstől, a vége felé viszont már szinte rettegtem tőle, pláne, hogy elég nehézségen kellett keresztülmennem (veszélyeztetett voltam, amniora is kellett mennem, utána pedig koraszülés veszélye miatt kórházban kellett feküdnöm)

Amikor elérkezett a nap, illetve éjszaka, már nem féltem, csak izgultam, hogy vajon mikor lesz meg a baba, illetve a fájásokra koncentráltam. A szülőszobában viszont minden félelmem elmúlt, bár ez köszönhető volt szerintem annak, hogy iszonyatosan jó dokim volt ill a férjem is ott állt mellettem. Nagyon rosszul voltam, egyfolytában száradtam kifelé, de így is iszonyatosan gyorsan megszültem. És abban a pillanatban, amikor a baba kibújik, valóban elmúlik minden fájdalom, amit addig éreztél, egyszerűen kitörlődik (ezt így hidd el! Valamire persze emlékezni fogsz, de magára a fájdalomra nem) Arra koncentrálsz, hogy felsírjon a baba, amikor rádteszik, meglásd, megérintsd... És amikor meghallod sírni, meglátod, megérinted, az a legszebb pillanat!

Szóval ne félj, mert nincs mitől, főleg ilyen korán! Élvezd ki a terhesség minden percét, később csak nehezebb lesz.


Egy 23 éves anyuka

2012. nov. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is 23 éves vagyok :))

Én így is élvezem nagyon a terhességet,hogy gondolok közben a szülésre is :) És szerintem ahogy egyre jobban közeledek felé,egyre többször fogok rá gondolni :)

2012. nov. 17. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egész terhesség alatt rettegtem az egésztől. De mikorra oda jutottunk, h jöttek sorra a fájások és bevonultam a szülőszobára, elmúlt a félelem azzal együtt, h átléptem a szülőszoba küszöbét. Nekem azelőtt már sokan mondták h ne féljek, az a bizonyos küszöb átlépés megváltoztatja bennem a dolgokat, de akkor nem hittem el. :) Aztán már csak arra gondoltam h legyen már vége ennek az iszonyatos fájdalomnak és végre láthassam a picikémet. :)


21 éves, 10 hós fiúcska anyukája

2012. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat,és azt,hogy lelkesítetek,hogy ne féljek a szüléstől :))
2012. nov. 18. 11:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, akkor jó ideig nem is járt a szülésen az eszem. Hanem a tény, hogy babám lesz, ez már elég volt :D előbb ezt kellett feldolgoznom. Aztán mikor már eszembe jutott az is, hogy na de ezt a pici babát valakinek meg is kéne szülnie, akkor már az volt bennem, hogy így is úgy is túl leszek rajta, és erős a gyanúm, hogy mások is végig csinálták már, tehát nekem is menni fog :) én nagyon jól viseltem az egészet, nem féltem egyáltalán ,sőt, úgy mentem szülni, hogy ugyanaz a vigyor volt az arcomon, mint mindig (engem mindenki csak vigyorinak hív középiskola óta, mert mindig csak mosolygok, sosem vagyok szomorú :)). Szóval én azt tudom mondani, hogy teljes mértékben fel lehet rá készülni.
2012. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!