Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megvisel a terhesség...

Nagyon megvisel a terhesség lelkileg. Első babánkat várjuk. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Nem voltak rosszulléteim sem csak teljesen kikészít a tudat,hogy esetleg szülésnél valami gond lesz.Soha nem voltam aggódós és félős,de ez a pár hónap kihozza belőlem.Volt egy 0,62 -es afp eredményem de azt mondták ne aggódjak nincs baj.Ez még tett egy lapáttal a dolgokra.Ti mit gondoltok velem van a baj vagy más is aggódik ennyire?

23éves 31 hetes kismama


2011. máj. 4. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Az aggódás normális és az is hogy félted a babádat.

De a stresszt amit ezzel okoznak neked - gondolom a dokid nem magyarázza túl a dolgokat, és a párod se tud megnyugtatni mert Ő is először apuka.- szóval ez kihat a babára.

2011. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan aggódtuk végig a 9 hónapot, ki jobban kimuatatta, ki kevésbé, mert rossz tehetetlennek lenni. Várni, hogy mi lesz... A szülés miatt ne aggódj, ott mindenki tudja a dolgát:) egyre figyelj mindig csináld, amit mondanak, mert segíteni akarnak - mégha akkor nem ezt érzed majd!
2011. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedvesek vagytok.A párom maximálisan mellettem áll és mindig mondogatja minden rendben lesz hisz itt vagyunk egymásnak és szeretetben,boldogságban várjuk a picit!Sokan mondják inkább az ismeretlentől félek,de ha már a szülőszobán leszek nem lesz időm azon gondolkodni,hogy baj lesz csak sodródom majd az eseményekkel.

Bízom benne egészségesek leszünk a picivel együtt!

2011. máj. 4. 13:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, aggódik más is!! Nekem eez a 2. terhességem, és sokkal jobban aggódom , mint az elsőnél. Na, ott egyáltalán nem féltem a szüléstől sem. Most meg már nagyon félek a szüléstől is, és szednem kellett az 1. trim.-ben antibiotikumot, és a másodikban is. A terhesség legelején meg lázas voltam, amit nem csillapítottam, ugyanis nem is tudtam , hogy babát várok. Tegnap a változatosság kedvéért még tömést is cseréltek a fogorvosnál, szükséges volt. Amúg tavaly kb. havonta jártam fogdokihoz, h a terhességre minden rendben legyen.... Az afp-m nekem is alacsony lett, 0,67, és még csak genetikára sem küldtek el. Szerintem a legjobb, amit tehetünk, hogy megpróbálunk megnyugodni, és pozitívabban állni mindenhez, mert a babának nem jó, ha szorongunk! Én 23 hetes vagyok.
2011. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor látom nem egyedül vagyok ezzel az érzéssel.Kívánom legyen nálatok is minden rendben és igazad van mást nem tehetünk mint próbálunk nyugodtak maradni és nem idegeskedni!
2011. máj. 4. 13:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne aggodj!!Bár jo ,hogy én mondom...én végigstresszeltem a 9honapot.

20éves vagyok,jovo héten szulom meg az elso babám.

Sajnos az egész terhesség alatt eléggé sok gonddal kellett szembenéznem,sokat kellett dolgoznom,hajnalokig.Eddig minden rendben volt,tényleg gyonyoruen viseltem a terhességet,mondjuk 2-3hete nagyon fáj a szeméremcsontom,amitol alig bírok menni és mozogni,plusz vizesedem,de ez ugy gondolom,hogy belefér.Mégiscsak van 1kisbabuci a hasamban,plusz 20kiloval.

Ne aggodj,minden rendben lesz.Bár én már totál aggodok,hogy mi lesz 1hét mulva,milyen lesz,mikor ,,rámjon,, a szulés,de most mit lehet tenni.A barátnoim még talán jobban stresszelnek,minden nap minimum 3-an hivnak,még kulfoldrol is,hogy 1ben vagyok e még.?!?

Tegnap is fuvetnyirtam,kigazoltam az egész udvart,kinti székeket festettem,7végén 1koncertunk is lesz,amiben segítkezem,plusz 1grillpartym a szombaton.Jovo héten ráadásul nem elég,hogy szulok,de még betoltom a 20.szulinapomat,szoval huzos a program.A párom meg kulfoldon dolgozik és él 7napbol 5-ot,szoval 1edul vagyok mindenre.

En csak azt tudom tanácsolni,hogy foglald le magadat.Akkor nem fog járni az agyad,hogy esetleg baj lesz.Hisz miért is lenne??Te vigyázol magadra,a babára is.

További szép babavárást.Udv.:Bia :)

2011. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Bia!Igazán tisztellek azért amiért ennyi mindent csinálsz még az utolsó napokban is.Azt meg nem is tudom,hogy hogyan bírod a párod külföldön dolgozik.Ha meglesz a baba akkor is így lesz vagy akkor már veletek lesz itthon?Kitartást kívánok Neked.Kívánom gyors szülésed legyen és ha lesz majd valamikor időd a baba mellett akkor írhatnál hogyan alakulnak a napjaitok és milyen volt a szülés.

Üdv:Niki

2011. máj. 4. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:

A párom már rég elkoltozott itthonrol,még ezelott 11évvel.Csehországban végzett fosulit,meg aztán ott is maradt dolgozni.Minden 7végén itthon van,vagy én mentem utánna.Nekem ez igy nem nagyon gond,mert minden nap skype-olunk egész nap,míg o dolgozik is,meg mikor otthon van.Csak annyi hogy nem látom személyesen.Engem meg majd lefoglal a kicsi,meg az itthoni teendok,elég ha 7napbol csak 2és felet van itthon a párom.Ne értsetek félre,imádom ot,de rola is kell gondoskodni,még ha onállo felnott férfi is,és 9év van koztunk.De ha itthon van,ugyanugy én ugrálom korbe ot,még 9honapos terhesen is.Amikor meg 1kicsit fáj a feje,vagy beteg,huh az a rémálmom.A férfiaknak olyan kicsi a turoképessége,hogy az már nekem fáj.Igyhát jobb ha feleslegesen nem idegesít,igyis kileszek a kicsi mellett eleget.Meg aztán nem lenne rossz látnom,hogy o hazajon pihenni 7végére,és még akkorsem fog aludni rendesen.En nem értem Istent,mikor a munkamegosztást osztotta el a világon,miért a nokre jutott a 2-szerese??Igazságtalanság....

Persze Niki,majd irok,ha lesz idom,míg a kicsinko alszik.Bia

2011. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Bia!Hogy vagy?Pici baba megvan már?Ha igen milyen volt a szülés?És most milyen a picivel?

Üdv:Niki

2011. máj. 16. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!