Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akit altatás nélkül császároztak?

Akit altatás nélkül császároztak?

Figyelt kérdés

Mit éreztél közben? Mire gondoltál?

Nem volt rossz érzés, hogy tudod, felvágnak?



2012. nov. 18. 23:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa érzés volt nagyon. Mozgott a felsőtestem anélkül, hogy éreztem volna, hogy bárki is "rángat". Ez nagyon furi volt. Nagyon nem volt időm semmin gondolkodni, mert egy asszisztens ült a fejemnél és egyfolytában szóval tartott. A dokik a nyári szabadságukról beszéltek, röhögcséltek, erre mondta az asszisztens, hogy örüljek, hogy ilyen jókedvűek, mert akkor tuti, minden rendben van:) Ezt akkor nem találtam annyira viccesnek:)
2012. nov. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából felfogni sem volt időm,mi történik velem.Mondták,hogy mit fogok érezni,én ebből semmit nem tapasztaltam,mert az anesztes folyamatosan beszélt hozzám.Arra gondoltam,annyira jó lenne egy kicsit aludni,mert akkorra már iszonyú fáradt voltam,és az érzéstelenítéstől végre nem fájt semmi:)

Nem volt rossz érzés,mert tudtam,hogy azért történik,hogy a babámnak ne legyen komolyabb baja.És így legalább láthattam őt,ha altatnak másnap délig nem is láthattam volna.

2012. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elején vagy a gerincérzéstelenítéstől, vagy egyéb gyógyszertől amit kaptam úgy hánytam, hogy arra gondoltam főként, hogy csak meg ne fulladjak így hanyatt fekve. Persze üres volt a gyomrom, de gyomorsav jött fel bőven. Aztán mire végre kaptam valami gyógyszert a görcsös hányásra már vették ki a babát, megmutatták, örültem nagyon, miközben varrtak már őrá gondoltam.

És ez mindháromszor szóról szóra így volt.

2012. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

És a varrás mennyi ideig tart?

2012. nov. 18. 23:41
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy kis taszigálást éreztem a hasamnál, semmi mást. Furcsa volt, hogy nem tudom megemelni a fenekemet, de a legfurcsább, ahogy láttam a lábamat, tudtam, hogy az enyém, de egyszerűen nem éreztem! Mintha egy fadarab lett volna :-))

A férjem bent volt a fejemnél, vele és a szülésznővel beszélgettünk, meg a dokik beszélgetését figyeltük.

2012. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A rángatást és fáradtságot.Eszembe se jutott,h felvágtak,örültem,h vége lesz ,és nem érzek már fájdalmat:)

Aztán miután kiemelték a lányomat és megmutatták arra,h mikor kapom majd meg,apukája vajon láthatja-e rögtön,ilyesmikre..

2012. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon lent volt a vérnyomásom, ezért állandóan el "akartam" ájulni és hányingerem volt - főleg ezekkel voltam elfoglalva. Hozzám nem beszéltek, néha rám szóltak, a férjem viszont egy darabig bent lehetett, simogatta a fejem, az nagyon jó volt. Egy paraván volt a nyakamnál, a testem nagyjából nem éreztem, ki voltam kötözve és a műtőslámpa a szemembe világított: néha azon humorizáltam magamba, hogy elraboltak az ufók :) Amikor kivették a babám, akkor egy nagyon erős ráncigálást éreztem (ami után még hetekig fájtak a bordáim). És hát fura volt, hogy akkor úgy felmutatták a paraván mögül - kihúzták, mint nyuszit a kalapból :)... arra gondoltam, hogy azért remélem, tényleg az enyém, meg hogy milyen nagy, hogy férhetett el, és hogy csak annyi haja van, mint a nagyapjának. Szóval csomó értelmes, felemelő gondolat :D Egyébként akkor már régóta a szülészet vendége voltam és egy hónapja nem aludtam, így nagyon örültem, hogy láthatóan egészséges lett a célszemély és közeledünk a happy endhez: hazamenetel együtt, épségben.
2012. nov. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én végig a lábujjaimat mozgattam, hogy biztos mozognak-e:-))) meg a monitort figyeltem a fejemnél, mert a vényomásom a béka s.egge alatt volt több kilométerrel (60/30). Azt éreztem, hogy motoszkálnak a hasamnál, de a baba kivételét nem éreztem, csak amikor a méhlepényt "nyomták ki" belôlem. Aztán odahozták hozzám a lányom még mázosan, hogy megpuszilhassam és utána már, míg varrtak, azt probáltam a fejem fölött figyelgetni, amig tisztították, leszívták a nóziját, stb.
2012. nov. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes élmény volt. Nem tudom, milyen a természetes szülés, de mivel kisbabám születéséről volt szó, ezért nekem ez volt az élmény. Miután beadták a gerincérzéstelenítőt (Mondjuk talán ez volt -nekem!- a legkellemetlenebb....hogy "hátulról támadtak" és nem tudtam hová szúrja a tűt...)...ezután egyszer csak nem éreztem a lábam, ez olyan furcsa volt. Majd gyorsan hanyatt kellett feküdnöm és kezdődött. Közben leszaladt a vérnyomásom meg egy kicsit szédültem, hányingerem volt, de nem durván, de végig figyeltek. Attól féltem, hogy majd nagyon rossz érzés lesz, hogy "rángatják" a hasam, de nem volt gond, érdekes érzés volt, amikor éreztem (nem fájdalommal), hogy kiveszik a babámat, olyan jó érzés volt.Utána én is adhattam egy puszit neki, majd elvitték.Majd összevarrtak és kész. Varrás közben volt megint egy kis hányinger, de akkor azért , mert a hasnyálmirigy körül matattak. Ennyi. Szerintem nem szörnyű egyáltalán, a gerincérzéstelenítőt hagynám ki...ha lehetne...de sajnos ez vele jár. Ne aggódj, semmit nem fogsz érezni és nem lesz rossz érzés.
2012. nov. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt éreztem, amit a többi anyuka, akik válaszoltak! Amikor meghallottam, ahogy a lányom felsír, belekönnyeztem, az anesztes hölgy megkérdezte, hogy fáj? És mondtam, hogy nem, csak akkor tudatosult igazán, hogy anya lettem! :) Vártam a cetlit, hogy az orvos felolvassa. Amikor varrtak, akkor mondták, 10/10 apgar, 3350g és 46cm. Ott még könnyeztem, :) a varrás valamivel több, mint fél óra volt, de én 10percnek éreztem. Arra azonban már nem emlékszem, hogy hánykor, mikor, hogy, hogyan toltak le a kórterembe.


Nem volt rossz érzés, már nagyon vártam a kislányom érkezését.

2012. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!