Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segítsetek! Mindenki! Elfolyt...

Segítsetek! Mindenki! Elfolyt a magzatvizem több mint egy órája, de semmi fájás és egyéb. Most mit tegyek? Ilyenkor mivan? Kérlek, írjatok!

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 09:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor várnak 12 v 24 órát, de 6 óra után mindig adnak antibiotikumot ha nincs fájás, akkor is, nálam is így volt. Menjetek be a kórházba, szerintem kapsz majd oxitocint, h induljanak a fájások és antibiotikumot, mert elfolyt magzatvíznél 6 órán belül nincs baba, akkor muszáj a fertőzések ellen! Könnyű szülést és csodás babázást neked ;)
2009. aug. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

harmadik vagyok

Nem véletlenül írtam,hogy azonnal a kórház.Nekem is elment a magzatvizem,lefürödtem és be a kórházba.Rögtön felvittek a szülőszobába,fájás semmi,órák múlva le a kórterembe. 2 napig gyógyszereztek,aztán a főorvos úgy leszúrta az osztályos orvost,hogy meghal a babám. Szerdán kerültem kórházba,és pénteken szültem.A köldökzsinór a lányom nyakára tekeredett, szívzörejekkel 1 évig voltam vele betegállományban(nem terhes gyáson).Azóta is jár a szíve miatt ellenőrzésekre.

Lpontozhattok,de akkor is azt mondom,hogy nem ezen az oldalon kell érdeklődni,hogy mi a teendő,hanem orvos legyen az, aki megmondja,hogy nyomás a kórházba.

Kívánok könnyű szülést és nagyon jó egészséget mindkettőtöknek.

2009. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnőm is mondta (meg ugye utána is néztem még terhesség alatt), hogyha elfolyt a magzatvíz azonnal kórház! Nemhogy csak úgy beballagás autóval, taxival, stb., hanem akkor már mentőt kell hívni, mert bármi lehet!!! Ez tényleg nem játék, hiszen a babád egészségéről, életéről van szó!


Sipirc a kórházba azonnal!!!


Gyors, könnyű szülést és jó egészséget kívánok!

2009. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha a magzatvíz elfolyik...nem internetezünk és várunk hanem megyünk a kórházba,mert nincs ami véd,meg is fertőződhet a baba...sőt ha nem feküdtél amikor folyt és nem feküdtél hanyatt akkor a köldökzsinór szerencsétlen esetben akár előre is sodródhat,ami megint nem jó...


Off:Biztos én vagyok a h.ülye,de senki nem világodítja fel a kismamákat,hogy ha folyik a víz,akkor gyors zuhany és irány a kórház?Én nagyon fiatal vagyok és gyerekem sincs de tudom,mert szeretnék felkészülni ha majd egyszer lesz...OFF

2009. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

Remélem azóta már megszületett a baba és minden rendben volt!

Amikor nálunk elfolyt a magzatvíz egy gyors zuhany után rögtön rohantunk a kórházba, nem akartunk kockáztatni.

2009. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%
az én anyukámnál mindkét gyerekével előbb a víz ment el, és fájások nélkül ment be a kórházba, és pár órára meg is születtünk. Nem kell fájás ahhoz, hogy elindulj a kótházba
2009. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

rEMÉKEM EZT MÁR CSAK AKKOR LVASOD, HA HAZAJÖTTÉL A KICSIVEL A KÓRHÁZBÓL!

mINDIG, MINDENHOL AZT MONDJÁK, HOGY HA ELFOLYK A VÍZ, MAX ZUHANYOZZ LE, MOSS HAJAT , FOGD MEG A BŐRÖNDÖD ÉS IRÁNY A KÓRHÁZ!!

nEM TUDOM, MIBŐL GONDOLTAD, HOGY FÁJÁST KELL VÁRNI... NEM KELL!!!

A BABÁD NEM VÉDI SEMMI, NAGY A FERTŐZÉS VESZÉLYE, ILYENKOR MÉG ANTIBIOTIKUMOT IS SZKTAK ADNI!

SZÓVAL HA MÉG OTTHON VAGY FÉL ÓRA MULVA MÁR NE LEGYÉL!!!

2009. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Aznap este kilenckor született meg a baba, ma kilenc napos, minden rendben van vele is, velem is, valóban adtak antibiotikumot 6 óra elteltével, de egyébként nem siették el a dolgokat, hétkor kaptam indítást, így lett kilenre baba. köszi mindenkinek a választ!
2009. aug. 25. 17:25
 19/25 A kérdező kommentje:
ui: most, hogy így olvasom a saját kérdésem, én magam is megvagyok lepődve saját magamon! ilyenkor józan ésszel már másképp látod, de ott bepánikolsz, meg a hormonok..., most én is azt mondanám, zokszó nélkül aki kérdezné, hogy menjen, szóval, ezt csak tanulságul írom le, hogy más az elmélet, és más a gyakorlat!
2009. aug. 25. 17:27
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
nagyon gratulálok a babádhoz! és egy kicsit irigykedem is h te már babázhatsz! További minden jót nektek és vigyázz arra a kis manóra nagyon!
2009. aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!