Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! KÓRHÁZI CSOMAG...

Anyukák! KÓRHÁZI CSOMAG KÉRDÉS! : Van egy Hipp Natal szoptatós teám, EP-re vettem 20 db filter van benne. Jó lesz ez a kórházban szülés után, vagy vegyek még hozzá Laktoherbet vagy dm-es babylove teát?

Figyelt kérdés
Várjam meg míg beválik-e, bár tudom, hogy árban drágább de fog ez is használni a kórházban? . ) A másik kérdésem: babaolajat, popsikrémet érdemes előre venni, vagy a dokival irassak fel még szülés előtt? Aztán:ha éjszakai Alwayst veszek, eldobható bugyit, akkor Tenából milyen vegyek mellé? Normált, vagy extrát? A dm-es mellbimbókrémet érdemes megvenni előre? Ti megvettétek előre? A válaszokat előre is köszi!

2012. nov. 21. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú de sok kérdés. :o)


A szoptatós teával én alapból várnék a helyedben. Ideális esetben ugyanis nincs rá szükség. Az normális, hogy szülés után 3-4 nappal indul csak be a nagyobb mennyiségű tej, előtte előtej van a babának. Gyakori mellre tétellel és igény szerinti szoptatással indul be a legjobban, és ha ez marad a gyakorlat, akkor serkentésre nincs szükség.

Továbbá a Laktoherb és társai jó kis haspuffadást okozhatnak a babánál. (Nekem még mindig van egy bontott dobozom, első gyerekkel én is megvettem 6 éve...)


Van egy "babacsomag", amit a gyerekorvos felír, azokat kell kiváltani szülés után, abban minden benne van, ami kell a babának.


Az eldobható bugyikkal nincs tapasztalatom, én szerettem a sajátjaimat, azok jól megtartották a betétet. Bármilyen inkontinencia betét jó lehet, csak jó nagy legyen. :o) És nem érdemes túl sokat, mert lehet, hogy 2-3 nap lesz az erős vérzés, de lehet hogy 3 hét (nekem volt ilyen is olyan is), később a párod vehet utánpótlást ha kell.

(Én a dm-es Jessa inkontinencia legnagyobbra esküszöm, az a legvékonyabb, a Tena 2x olyan vastag...)


Mellbimbókrémre elvileg szintén nincs szükség. Ha van, aki megmutatja, hogy hogyan helyezd helyesen mellre a babát, és kezdettől jó technikával szopik, akkor nem kell krémezgetni. Fontos, hogy szoptatás után ne töröld szárazra, hanem hagyd rászáradni az anyatejes nyálat, és az gyógyít is egyben.


Ha mégis kisebesedne, akkor Bepanthent is kenhetsz rá, de lehet, hogy a dm-es kenőcs is jó, nem ismerem, mint írtam...

2012. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vittem be teát, mert akkor kellett volna még vízforralót, és teáskannát is bevinnem. Napi 1 liter Szoptatóspárna teát minimum meg kell inni.

A babának nem kell semmit sem előre megvenni, mikor hazamentek még aznap kijön a gyerek orvos, oda adja a recepteket, a férjed elszalad kiváltja aznap, vagy másnap! Semmi baja ne lesz a babának, ha 1 napig nem kened olajozod...

Csak tenát vittem, az always éjszakai sem ért sokat.

Mellbimbókrémet sem vettem, vittem be, otthon kezdett csak el kisebesedni.

Ami viszont jól jött a kórházban, a mellszívó. Azt ott fertőtlenítették.

2012. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szoptatós teával várj, azt be sem kell vinni magaddal, mert előre nem tudhatod, mennyi tejed lesz, az meg pár nap, amíg beindul. Kórházi védőnő mondta ezt, hogy nem jó így látatlanban inni előre, mert aztán ha valakinek egyébként is sok teje lesz, és a tea rádob még.... Olyan kemény lesz a melle, mint a csempe. Ne tudd meg azt a kínt, nekem mind a kétszer sok volt, amikor beindult, sírtam, amikor a csecsemős nővér masszírozta... Ha még ittam is volna teát... Az jól jön majd később. Popsikrémet kell bevinni, ha akarod, előre felirathatod, de ha viszel 1 sudocremet vagy neogranormont, az is jó.

Tenából vegyél két félét, az extra az első napokban jön jól, pár nap után elég a másik is.

mellbimbókrém? Én vettem tavaly, előre, de nem kellett. Most az a pár száz ft nem vág földhöz, de legalább lesz kéznél.

Én most tescós szülés utáni betétet vettem, elég dicsérik, majd meglátjuk. Mikorra vagy kiírva?

2012. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Tudom, lehet picit túlbonyolítja az ember a dolgokat, de ezekről a feleslegesnek tűnő dolgokról azt tud igazán írni, aki már volt ilyen helyzetben.

Egyébként van egy kis Bepanthenem is itthon gondolom az jó lesz mellbimbóra is, tehát akkor olyat már nem kéne vennem. Felicitas csomagba meg ha jól tudom van Sudocream is.

Tena Extrat és normalt egyébként nem tudjátok hogy dm-be rossmanba milyen legkisebb kiszerelésbe lehet venni? Eldobhatós dm-es bugyiból gondolom meg van több méret..

2012. nov. 21. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Szoptatós tea szerintem is felesleges, majd később, otthon esetleg kellhet. Nekünk a doktornő előre odaadta a recepteket, férjem a szülés után másnap ment kiváltani. A kórházban kellett a popsikrém, amikor én pelusoztam a kisasszonyt. Én éjszakai Alwayst nagyjából a szülés után 1,5 héttel használtam csak a saját bugyimmal, addig Tena extrát és normált használtam Tenafix-el, nem vettem eldobható bugyit. Mellbimbókrém tényleg csak akkor kell, ha sebesedik, vagy nagyon pirosodik a bimbó. Érdemes olyat venni, amit nem kell szoptatás előtt lemosni. Én vettem Avent mellbimbókrémet, az jó volt, de a legjobb a gyerekorvos által felírt popsikrém volt! A doktornő mondta, hogy ez is használható bimbóra, nem kell lemosni. Érdemes kivenni a tégelyből egy külön, sterilizált tégelybe valamennyit, hogy ne abból kelljen a bimbóra használni, amit pelenkázáshoz is használsz.
2012. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia =)

Na a különbség: A Hipp Natal szoptatós tea nem a tejtermelés serkentésére szolgál,hanem egy szoptató anyuka napi vitaminszükségletét fedezi. De a kórházba valóban felesleges bevinni,úgysem tudod ott megcsinálni,mert nincs vízforraló,se mikró. A Laktoherbbel és társaival tényleg várj,nem tudhatod,kell-e,és valóban puffadást csinálhat a babádnál. Mellbimbókrémet ne vegyél,ha mégis lenne rá szükség,lesz termékminta a csomagban amit ott a kórházban kapsz a szülés után. Nekem két-három napig volt sebes,mert a kórházban nem mutatták meg,hogyan kell,pont elég volt,amit a termékmintából kentem,még maradt is belőle így is. Azóta pedig nem sebes. Én a régi bugyikat használtam,de az ilyen nagyobbakat,amit nem bántam,ha esetleg ki kell dobni,és nekem elég volt a Tena Lady mini. A babának az orvos ír fel tuti popsikrémet,az a legjobb,de a kórházi csomagban szintén lesz termékminta. Alkohol,fürdetőkrém,popsikrém,fertőtlenítős hintőpor,mind lesz abban amit a doki felír majd a babádnak =) Felírathatod a szülés előtt,de kiváltani nem fogod tudni,mert ki kell töltened majd a recepteket a babád születési dátumával. De amint megszületett,kitöltöd,Apa vagy bárki más elszalad a patikába és már meg is van :)

2012. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kit érdekel hogy fizetted? :))

Milyen kórház ahol nincs mikro vagy egy tea konyha :O

2012. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!