Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki mostanában szült az...

Aki mostanában szült az esztergomi kórházban, meg tudná mondani mit adnak, illetve adnak még ott valamit?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok mint: vastag betét pl.
2012. nov. 21. 14:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Június elején szültem.

Betétet csak a szülés után közvetlenül, illetve a napi 3x-i gátsebfertőtlenítésnél adtak.

A babának adnak ruhát, de lehet vinni sajátot is, mást nem nagyon.

2012. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2012. nov. 22. 05:32
 3/18 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :)

Ezek jutottak még eszembe, bár nem a "mit adnak" kérdésre válasz.

Nagyon nem mindegy, hogy éppen melyik csecsemős van bent, sokkal jobban mennek a dolgok, ha kiismered őket. Aranyos mind, de megvannak a düdükéik.

Nagyon nagyon szoptatáspártiak, de ez nem meglepő, hisz bababarát kórház.

Én csak 3. próbálkozáskor jutottam ki a mosdóba, de ezt nagyon nem tolerálták: "otthon mi lesz így anyuka?".

A gyerekorvosok iszonyúak, mikor azt hiszed, nem jöhet bunkóbb, másnap sokkal rosszabb jön. Úgy bánnak a babákkal, mint egy darab szeméttel, úgy beszélnek róluk, mintha a legútálatosabb lények lennének a világon. :(

Ezért a hazaengedős nap mindig kész stressz volt, állt mindenki rettegve, hogy mikor jönnek. :(

Ha tápszerre van szükség, a Humana HA Startot írják fel otthonra, de nekünk nagyon nem jött be, fájt tőle a fiam hasa, így célszerű hamar váltani, ha a saját orvosotok mást javasol. Én sokáig halasztgattam, hogy a kórházban csak tudják..

Ha antibiotikumot adnak, sajnos az sem bababarát, nekem itthon mondta csak a dokink, hogy azt inkább ne szedjem. Máig sem értem, miért nem olyat kaptam, amit szedhetek.

Visszaemlékezve csak ennyit tudok mondani, ami fontos lehet, ezeket lewszámítva nagyon bejött a hely. A szülés és körülményei tökéletesek voltak, a kaja ehető és bőséges, ráadásul figyelnek rá, hogy mi jó a szoptatáshoz (így is voltak nem ajánlott ételek, de akkor a szülésznők hőzöngtek is, hogy 2 rossz közül ez volt a jobb).

A családi szoba nagyon jó volt, így a az apuka és a tesó közel kerülhet a babához, de a szomszéd ágy ismeretlen kitudjakije nem.

A két ágyas szoba hiába kecsegtető, inkább ajánlom a nagyot. Én a kicsibe kerültem, semmi hely nem volt a cuccainknak, messze van a mosdó, és ha kifogsz egy beszédes szobatársat Te is, akkor egy perc nyugtod sem lesz, mivel csak téged szórakoztathat.

Minden jót, könnyű szülést és jó babázást kívánok Neked!

Első

2012. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves tőled, köszönöm ! Én is gratulálok neked a babához !

Még azt megkérdezném tőled, hogy volt e fogadott dokid, esetleg szülésznőd (ha igen, ki) ?

Nekem nincs fogadottam, mert magánrendelésre járok a valomedbe. Ezért nem ismerem a kórházi személyzetet, csak 1-szer voltam bent szakrendelésen, és eléggé meglepődtem az új arcokon. Még anno néhány éve jártam ott eü. okokból, 3 hetet feküdtem bent, de akkor még más dokik voltak.

Tudod, most azon gondolkodom, hogy mit kell összekészítsek a babának, illetve magamnak.

Még egyszer köszönöm a figyelmed és a válaszaid, sokat segít.

2012. nov. 23. 05:27
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem volt fogadott dokim és szülésznőm sem.

Dr. Findt Mónika volt az ügyeletes, nagyon elégedett voltam, hihetetlenül aranyos volt.

A szobatársaim dr.Hutóczkit is nagyon ajánlották, és tényleg nagyon szimpatikus volt ő is.


A babának nem sok dolog kell, pelust adtak (én vittem sajátot, örültek neki), popsikrém és alkohol is van, talán popsitörlő nincs, nem emlékszem már, mert azt is sajátot használtam). Hazahozós ruha kell neki, illetve ha ott is sajátot szeretnél ráadni. Takarót, lepedőt és textilpelust is adtak (1-et a baba feje alá csak), de takarót érdemes vinni, főleg ha nagy hidegben szülsz, jól jöhet. Magadnak meg mindent. :)

Ajánlom a fertőtlenítő kendőt is a wc-re, én nem vittem, de akikkel összekerültem szörnyen igénytelenek voltak, minden szétdobálva a földön, nem törölték le a deszkát, nem irigyeltem a takarítónőket.

Én nagyon hamar nadrágban és pólóban voltam, nem néztek csúnyán.

Ami még jól jöhet, egy törölköző, aminek nem szánsz nagy jövőt, hogy magad alá rakd, bár adnak egy kis anyagot, de könnyen átázik, így én jobbnak éreztem sajátot maszatolni, nem cseréltek ágyneműt, hogy 3 napig azon feküdjek...

2012. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azt hittem csak én vagyok fogadott doki nélkül ezen a bolygón :) Fizetem a TB-t évek óta (15 éve), nem fogok még ezen felül is adni:)

Köszi, hogy megint írtál !

2012. nov. 23. 12:04
 7/18 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele. Én Dorogon lakom, itt jártam sztk-s terhesgondozásra, Esztergomba mentem UH-ra és ugye ott szültem.

Ezen 9 hónap alatt az ég világon semmi problémám nem volt senkivel, pedig semmit nem fizetem. Nem hiszem, hogy ennél jobb ellátást kaptam volna pénzért. Az így megspórolt rengeteg pénzből elmentünk kétszer 4D UH-ra, így már a 14. héten megtudtam, hogy fiam lesz, és a többit rá költhettük.

Azért ez nem mindenhol működik ilyen jól sajnos, de nagyon örülök, hogy ide hozott a sors, ahol igazi emberekkel, nagy betűs ORVOSokkal találkozhattam, akiknek a betegük fontosabb a zsebüknél. Ők ritka kincsek! :)

Ha már így összejöttünk, medkérdezhetem, hogy mikorra várod a picit? Kisfiú, kislány lesz? :)

2012. nov. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kislány lesz, és január közepére várom :)

Sajnos nehéz pontos időt mondani, mert a ciklusom nem volt szabályos :(

Szóval jelenleg 32 hetesnek mondanak és már egy ideje stagnált is a "behatárolás" :)

Bevallom én is fiút szerettem volna, de csak titkon, mert az első terhességem csúnyán végződött. Ezért első szempont az egészség, mint azt mondani szokták, ami igaz is, de azért a gondolataim egy fiúcska felé kalandoztak :) Mint kiderült kislány és már nem is vágyom másra, csak minden rendben legyen vele !

2012. nov. 23. 12:39
 9/18 A kérdező kommentje:
Most elmegyek a patikába, de ha visszajöttem rápillantok még az oldalra, hátha írsz, akár privit :)
2012. nov. 23. 12:42
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor már nincs sok hátra. :)

Nekem egy 6 éves nagy fiam van, utána 5 és fél évet vártunk a picire.

Mindketten kislányt szerettünk volna mindkétszer. Talán majd a harmadik, bár nehezen tudom már elképzelni magam lánnyal. :D

Van már neve?

Mi sokat bajlódtunk, a 14-35. hétig Koppány volt, aztán Soma lett belőle. Nem igazán díjazták a névváltoztatási ötletemet a fiúk, pár napig KoSoma volt utána. :)

2012. nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!