Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan hangolódjak rá lelkileg...

Hogyan hangolódjak rá lelkileg a szülésre?

Figyelt kérdés
Hamarosan szülök, 28.-ra vagyok kiírva, szeretnék a várandósságtól "elbúcsúzni", szeretnék a szülésre, anyaságra lelkileg felkészülni,de úgy érzem elméletben nem megy.Mit tehetnék? Fog ez változni?
2012. nov. 24. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hidd el,valamire nem lehet felkészülni.A szülés ilyen.Természetes folyamat.Én a szülés előtti hetekben folyamatosan a pocakomat búcsúztattam,mindig megnéztem,ha anyukámmal találkoztam felhúztam a pólóm,hogy nézze meg a pocim,mert lehet most látja utoljára.Elterveztem,hogyha indulni kell még csinálok egy képet gyorsan,utoljára,és gyorsan leírom,hogy történt kb. 5 perc alatt.38 hetesen 3 perces fájásokra ébredtem,és arra,hogy elfolyt a magzatvizem.Azonnal indultunk,és a szülőágyon semmire nem tudtam gondolni,csak arra,hogy "mindjárt meglesz,mindjárt meglesz". Nem hiányzott a pocakom örültem a kis manónak.Tehát hiába tervezed el,hogy így-úgy akarsz szülni,milyen lesz stb. ezt nem lehet!:)

Ne agyaljál sokat,pár napon belül édesanya leszel,ami a világ legcsodálatosabb dolga!:)1 éves kislány anyukája

2012. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

3 hete szültem, de röviden azt gondolom hogy nem nagyon lehet erre felkészülni. Elolvastam mindent a szülésről,aztán mikor odakerültem, még levegőt venni is elfelejtettem, és egy olyan szülésről sem olvastam mint amilyen az enyém volt..Szerintem az egyedüli amit tehetsz, hogy csak magadra és a babára koncentrálsz az utolsó napokban és szülés közben is. Pihensz,eszel jókat, beszélgetsz vele,mond meg neki hogy várod és együtt lesztek akkor is ha kibújt,elképzeled hogy a karodban tartod már otthon..

Az anyaság pedig tényleg olyan magától értetődően jönni fog, hogy nem is képzeled..apró lépésekkel előre,mindig épp annyi feladattal amit meg tudsz oldani.

Ne görcsölj rá semmire, élvezd ezt a pár utolsó napot, aztán majd az utánajövő többit is :)

2012. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez szép volt:) Köszönöm.
2012. nov. 24. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Kedden szülök, hirtelen döntöttek így az orvosok szerdán. Most még mindig pakolok, ma elmentünk 62-es rugdalózót venni, mert este rájöttem, hogy nincs, csak 1, és félő, hogy nem lesz jó az 56-os a babának, vagy csak 1-2 hétig. A picilánnyal naponta többször beszélgetek. Végigsorolom neki a napokat, és elmondom, hogy már csak négy nap, és a kezemben lesz, megpuszilgathatom végre és apa is. Ma befejezzük még az ő szobájának díszítését.

Ezen kívül egy cikket olvastam el, ezt még el akarom párszor, egy tegnapi kérdéshez linkelték be. (arról szólt a kérdés, hogy tényleg nagyon fáj-e, a cikk pedig nagyon jó)

Félek, és nem érzem magam felkészültnek, ugyanakkor nagyon várom már, hogy kint legyen, hogy itthon legyünk hármasban. :) Sokat hallgatunk gyerekénekeket, sokat éneklek én is neki. Általában ugyanazt a négy dalt, már 7-8 hete, és ő mindig reagál rá.

Jó várakozást és könnyű szülést kívánok Neked! :)

2012. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

köszi a linket, elolvastam és tetszik :)

38 hetes kismami

2012. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!