Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a szülés megindulásának...

Mik a szülés megindulásának egyértelmű jelei?

Figyelt kérdés
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A nagyon gyakori kérdésre -"Honnan tudom majd, hogy megindult a szülés?"- nincs olyan egyértelmű válasz, ami mindenkire ráillene. Mégis, az itt felsorolt korai tünetek a segítségedre lehetnek abban, hogy felismerd, ha eljött az idő.

Senki nem tudja megmondani előre, hogy mikor fog szülni, sem azt, hogy meddig fog vajúdni. A számok alapján az első gyermekes nők 12-16 órát, a többedik gyermekesek 6-8 órát vajúdnak. Ezek csak körülbelüli adatok, a vajúdás és szülés mindenkinél másképp zajlik le!


Könnyebbedés


Ahogy közeledik a szülés napja, érezheted, hogy a baba feje lesüllyed, rögzül a medencében. Ez megkönnyíti a légzést, ugyanakkor több nyomás nehezedik a hólyagodra, így többet kell majd WC-re járnod. A többedik terheseknél a könnyebbedés csak közvetlenül szülés előtt következik be.


A nyákdugó kilökődése


A nyákdugó kevés véres-kocsonyás váladék formájában kilökődik, amikor a méhszáj tágulni kezd. Ez nem azonos azzal, mikor a magzatvíz elfolyik, ilyenkor a baba még a magzatburok biztonságában van. Bár ez egy korai jele a szülés megindulásának, még több napod, sőt akár 1-2 heted is hátra lehet a szülésig! Mint bármikor a terhesség folyamán, ha vérzést észlelsz, azonnal beszélj az orvosoddal!



Összehúzódások


Már lehet, hogy érezted a Braxton-Hicks összehúzódásokat (fájdalmatlan, általában 20 percenként jelentkező méhösszehúzódás, a méh felkészülése a szülés közbeni méhösszehúzódásokra). Ha bizonyos rendszerességgel jelentkeznek, érdemes elkezdeni mérni az időtartamukat az egyik elejétől a következő elejéig. Mérd az összehúzódásokat egy órán keresztül, és jegyezd le az erősségüket, időtartamukat. Ha szabályos időközönként jelentkeznek, hívd fel az orvosodat, vagy a kórházban a szülésznőt, olvasd fel neki a "jegyzeteket", és ő megmondja, mikor menj a kórházba. Azok az összehúzódások, amelyek 5 percenként jelentkeznek, 40 másodperc hosszúak és egyre erősödnek, legalább egy órán keresztül, általában azt jelzik, hogy ideje bemenni a kórházba.


A magzatburok repedése


A babát védő magzatburok a vajúdás folyamán bármikor megrepedhet. A nők csupán 10%-ánál történik ez a korai szakaszban, úgyhogy nem kell ezt megvárni az orvos/kórház felhívása előtt. Ha megtörténik, elfolyhat a magzatvíz egy erős sugárban (mintha bepisilnél), vagy csordogálhat cseppenként. Ha elment a magzatvized, azonnal hívd az orvost/kórházat, ne ülj kádba és ne élj házaséletet, mivel ezek fertőzést juttathatnak a méhbe. Zuhanyozni szabad az orvos engedélyével. Az orvos azonnal be fog hívni a kórházba, mert a babát már nem védi a magzatburok a fertőzésektől. A szülés ezután általában 12 órán belül megindul, vagy meg kell indítani.


Azonnal szólj az orvosnak, ha a következők közül bármelyiket tapasztalod:


* Ha úgy érzed, megindult a szülés, de még több, mint 3 heted van hátra

* Szorító érzés a hasban

* Alsó háti fájadalom

* Menstruációs görcsre hasonlító fájdalom

* Hányingerérzet

* Változó erősségű medence-táji fájdalom

* Bélgörcsök

* Magzatvíz elfolyás


Lehetnek ilyen tüneteid akkor is, ha még nem szülsz, de jobb az orvossal beszélni, hogy biztosak legyünk.


Ha a 37. hét előtt érzel megkeményedéseket, lehet, hogy koraszülésed lesz. Koraszüléshez vezethetnek:


* Dohányzás, alkohol, drogok használata

* Fertőzések

* Nem megfelelő táplálkozás

* Nagymértékű súlytöbblet felszedése

* Nehéz fizikai munka

* Nem kezelt, szexuális úton terjedő betegségek


Szólnod kell az orvosnak, ha ezek közül bármelyik érvényes rád!

2006. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a szülés jelei úgy kezdődtek,hogy felpuffadt az arcom szinte eltorzult.A szülést megelőző 2 napon legalább 8-szor voltam a wc-n normális széklettel ami a tisztulás fojamata,mint később megtudtam.Menstruálni kezdtem:):)A jelenség tényleg ugyan olyan menstruálásnál érzett görcsök és véres fura váladék vagyis a nyákdugó kilökődött:)15 percenként jelentkező menstruációs görcshöz hasonló fájásaim voltak.Amikor ez a mérhető adat 10 perces lett akkor bevonultam a szülőszobára.Ismerkedtem a környezettel és végighallgattam egy szülést ugyan is leálltak a fájások,de haza már nem engedtek.Amit én nem tudtam ők igen már akkor megkezdődött a tágulási szak.Aztán reggel visszatértek a fájások 15 percenként majd egyszer csak vége lett a világnak hirtelen 15-ről 1,5 perces fájásaim lettek.Ha eljön az idő tudni fogod.
2007. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Amit én is mondhatok, hogy felpuffad az arcod. Ezt majd mások fogják neked mondani. Ekkor már 1-2 nap van a szülésig. De hidd el nekem meg fogod érezni. Nekem azt mondta a doki, hogy menstruációs görcsökhöz hasonlót fogok érezni, csak az volt a baj, hogy nekem azelőtt nem voltak menstruációs görcseim. De meg fogod erezni. Ha görcsöl, akkor indulhattok a kórházba. De ha messze laktok a kórháztól, akkor kérheted az orvost, hogy hamarabb befektessen.
2007. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Szia!nincsenek jelei.én 2005 június 13-ra voltam kiírva,három nap múlva úgy döntött a doki hogy búrkot repeszt,pedig nem voltak panaszaim!
2008. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Szia!az előbb hülyeséget írtam,bocsi.nem olvastam el rendesen a kérdést!!
2008. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elment a vizem, ami elegge egyertelmu, mert 2 napon at csorgott belolem.
2011. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,

az arcpuffadásról (torzulásról) irtak feljebb. Az nem biztos hogy a szülés megindulásának a jele....38 hetes vagyok, az 5.honaptol el van torzulva az arcom, kezem lábam mindenem....mindenem puffadt, vizes....ugy nézek ki mint Shrek. Látom némelyek ugy irják az infokat, hogy azt hiszik ha velük ugy történt az a törvény. :):) mindenkinél másképp mennek ezek az "aproságok" mint fájások, vizesedés stb. Fent láttam egy valahonnan idemásolt szépen megfogalmazott választ...a többi egyáltalán nem biztos hogy ugy lesz. Sokan a nyákdugo távozását sem veszik észre....azt észreveszed ha elfolyik a magzatvized :D na az biztos jel. :):)

Ez az elsö babám, de nem félek attól hogy nem veszem észre ha szülök :D:D:D te se aggodj...

2012. máj. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
nagyon regi kiiras, de most talaltam ra. elso valaszolo amit gondolom bemasolt, nagyon ertheto.
2016. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!