Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36+4 hetes terhesen este...

36+4 hetes terhesen este nyálkás, enyhe (nem élénk színű) vérzés, hányinger. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Ez a második terhességem, de persze minden máshogy volt az elejétől kezdve, mint az elsőnél, így "tapasztalatlan" vagyok. 2 alkalommal voltam már kórházban vérzés miatt a terhesség alatt, de egyik sem ilyen jellegű volt.

Most persze beparáztam, lehet hogy emiatt van a hányingerem is, de a mai nap minden téren furi volt. Jóformán egész délután eszegettem, ami nem jellemző, sokszor keményedett a hasam, nagyon durván és sokat mozgott a pici, ingerlékeny és fáradékony vagyok.

Mindenre fel vagyok készülve, csomag összepakolva, a kórház kocsival 2 percre. Menjek, vagy maradjak, és várjak egy éjszakát?


2012. nov. 29. 21:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudom, lehet a nyákdugó is! De honnan tudjam biztosan? Az első gyerekemnél nem találkoztam a nyákdugóval, tehát nincs támpontom!
2012. nov. 29. 21:51
 2/13 anonim ***** válasza:
Voltál napokban kézi vizsgálaton?
2012. nov. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1 hete voltam UH-n, de nem vizsgáltak meg. 3 kiló fölött van a baba. A méhszáj állapotáról semmit nem tudok, azt nem nézte a doki. De 1 hónapja 1 ujjnyira már nyitva voltam. Baromi ideges vagyok... :(
2012. nov. 29. 22:05
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy elpattant egy ér, és az keveredik méhnyaknyákkal.

Nem voltatok együtt apával? Mert olyankor is lehet ez.

Én biztos nem vágtatnék még be. Minek?

Nincs se magzatvíz, se rendszeres fájások, pedig ezek egyikével fog indulni, mindegy hányadik baba. :o)


Szerintem vegyél egy nagy levegőt. Csücsülj be egy kád meleg vízbe, pihenj, aztán menj aludni.


Ha beindul, annak egyértelmű jelei lesznek.

És persze nem kizárt, hogy már most indul, de azért elvileg még ráér picit.


Kitartás! Már nincs sok hátra!


3 gyerekes anyuka


Ja, és minél többedik baba, annál bizonytalanabb voltam az indulást illetően, de amikor aztán tényleg beindult, az mindig egyértelmű volt!

2012. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam, a terhesség alatt 2x voltam kórházban vérzéssel, 8 ill. 22 hetesen. Semmi kórosat nem találtak, minden rendben volt. A védőnőm szerint idegi alapon lehetett, mert a stressz hatással van a méhszáj állapotára, ami könnyen görcsöl, ami okozhat hajszálér elpattanást, így vérzést is. És elég nehéz terhesség volt, főleg hogy egyedül voltam a 3 éves kisfiammal, mert a férjem külföldön dolgozik. Mindkét alkalommal egy keményebb hét után történt, mert épp beteg volt a gyerekem és se éjjel se nappal nem tudtam aludni, pihenni, és holt fáradt meg ideges voltam.

De most még ezt sem mondhatom, mert apa is itthon van, a gyerek sem beteg, igaz már a nagy pocakom miatt nem alszom valami sokat, de ettől még azért nem kéne hogy bevérezzek.

2012. nov. 29. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ha úgy érzed magad biztonságban, akkor menj be egy vizsgálatra a kórházba, ha úgyis közel van.


Csak engem pl. mindig idegesített, ha be kellett menni valamiért, de még nem szültünk. Jobban szerettem otthon vajúdni.

előző

2012. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálok megnyugodni! De a kórházba nem nagyon akarok bemenni, mert akkor bent is fognak. Nagyon harapnak az ilyen vérzéses dolgokra. Én meg nem akarok most bent lenni, ezer itthon a dolgom. Majd figyelek magamra/magunkra! De biztos nem alszok az éjjel...Köszi a válaszokat!
2012. nov. 29. 22:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Magzatmozgás ugye rendszeres?
2012. nov. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem így kezdődött a szülés a második gyerkőccel:)

Én bementem a kórházba,mert rá pár órára jöttek a fájások is, csak nagyon rendszertelenül, ott töltöttem 16 órát(amit bánok szörnyen, otthon kellemesebb környezetben lehettem volna:))majd meglett a picim.

És te hogy vagy kedves kérdező?Mi a helyzet azóta?

2012. nov. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm kérdésed, nem történt semmi az éjjel. A pocaklakó rengeteget mozog, én még mindig furin érzem magam, és bármelyik pillanatban bármire számítok. A hasam alja feszegetően fájdogál, de azon kívül semmi...
2012. nov. 30. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!