Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fájdalomcsillapítóval, vagy...

Fájdalomcsillapítóval, vagy anélkül szültél? Ha igen előre megbeszéltétek, vagy szülés közben kérdezték meg?

Figyelt kérdés
Oxytocint kaptataok?
2012. dec. 8. 17:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%
Szia.Ez engem is érdekel !Márciusban szülök és ha fáj akkor szeretnék kérni fájdalomcsillapítót .Nem voltam még ilyen helyzetben és Arra vagyok kíváncsi,hogy előre kell megbeszélni vagy vajúdás közben kell kérni??????????
2012. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%

Én semmi nélkül feküdtem és szenvedtem az ágyon, még is ki bírtam, semmi fájdalom csillapító, semmi infuzió semmi.


Csak a vágásnál nyúlt hozzám a doki, semmikor máskor.

2012. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

a 38 heti uh után levették tőlem az EDÁ-hoz a vért,és azt mondták ha jó az eredmény kérhetek fájdalomcsillapítást szülés alatt.

szülés közben kérdeztem,meg mondták is hogy bekötik nekem az epidurálist. másfél óránként adagolták mert addigra ment ki a hatása.

ha ez nincs tuti behalok mert egy napot töltöttem fent a szülőszobán.

oxitocint kaptam a fájások erősítésére a végén már mielőtt jött a baba egy órával.

3 hetes a kincsem.

2012. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
61%
2-es Köszönjük Teréz Anya az önfeláldozást !!!!!!!!!!
2012. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Én kaptam oxitocint, egyből 2 percesek lettek a fájások.

Majd kértem epidurális érzéstelenítést is. Nem kérdezték, én mondtam a szülésznőnek még akkor mikor felrakta az nst-t. Miután megkaptam semmi fájdalmat nem éreztem.

2012. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Gyönyörűséges ***** válasza:
70%

Szia, én kaptam oxytocint, mert fájásgyengeség volt, azaz a burok megrepedt, de a babám nem akart jönni, nem volt méhösszehúzódás ezért kellett mesterségesen előidézni, sajnos.

Nem volt fogadott orvosom, se szülésznőm, ügyeleteseknél szültem, szóltam nekik, hogy szeretnék kérni epidurális érzéstelenítést, szó nélkül, szinte 30perc múlva be is kötötték.


Nekem ezáltal csodás volt a szülésélményem, amiért 6 hónappal a szülés után már most alig várom, h újra terhes legyek...

2012. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
Kedves utolsó és előtti!!!!!!Nagyon fontos kérdés.Mikor már fekszem az ágyon és fáj akkor mondjam,hogy kérek epidurálist?????vagy előtte beszéljem meg????Volt már egy szülésem de nagyon,nagyon fájt estétől reggelig BORZASZTÓ volt !És Én is úgy terveztem,hogy most Apás szülést szeretnék és ha lehet akkor végig szenvedés nélkül.
2012. dec. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kaptam, tény, nem is kértem. Azt se tudom, mikor lehetett volna :D Elég hamar tágultam, mire igazán kezdett fájni, arra 2 ujjnyi lett, utána meg jó 2 óra múlva meg is volt a fiam (első szülés, oxitocint nem kaptam, meg semmi mást se).

A másodiknál 7 perces fájásra ébredtem, 5 percesekkel indultunk, mire odaértünk (szomszéd város), megvizsgáltak és toltak a szülőszobára, 4 ujjnyi volt. Tehát itt nem lett volna mikor kérni, a kocsiban nem volt senki, aki beadja :D Itt sem kaptam semmit, beért a doki, aztán szültem.


Az elsőnél azért tovább tartott, de ki lehetett bírni. Gátvédelem volt automatikusan mindkettőnél, pedig azt se kértem :D Én megértem azokat, akik fél napig vajúdnak, hogy kérnek edá-t, de az oxitocint nem értem, miért adják sok helyen alapból mindenkinek, hiszen azt mondják, fájásgyengeséget okoz :S Szigetváron szültem, ott inkább kivárják, hogy alakul a maga módján, és csak akkor lépnek közbe, ha muszáj.

Bár az első keményebb volt, mégis nagyon szép emlék maradt. Bármikor szülnék ott egy harmadikat is :)

2012. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Gyönyörűséges ***** válasza:

Hát én már a "fájások" előtt szóltam, hogy kérek, mert ugye amikor már 6 cm-re, azaz 3 ujjnyira nyitva van a méhszáj, akkor már nem adnak, mert mire bekötik meg stb... már lehet nyomni és a kitolási szaknál, pedig már alig alig hat az epidurális, jön a fájás, érzed és nyomsz.


Beérsz a kórházba, megvizsgálnak, szülőszobára v vajúdóba kerülsz, és jön a doki v szülésznő és szólsz!

Nekem fontos volt, mert neurológiai betegségem miatt orvosi papírom volt, hogy szükséges a fájdalomcsillapítás. Amúgy programozott császárt akart a dokim, de nem egyeztem bele, így lett spontán szülés edá-val.


Ha fogadott orvos van, akkor vele meg lehet előre beszélni.

2012. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Gyönyörűséges ***** válasza:

Kedves 8-as nagyon jó kórházat fogtál ki ezek szerint... Remélem a második nekem is olyan gyors lesz mint neked :)

Én 22 órát vajúdtam mire megszületett a lányom...

2012. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!