Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fájdalomcsillapítóval, vagy...

Fájdalomcsillapítóval, vagy anélkül szültél? Ha igen előre megbeszéltétek, vagy szülés közben kérdezték meg?

Figyelt kérdés
Oxytocint kaptataok?
2012. dec. 8. 17:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Hát én se kifogtam, hanem a pécsi klinikából nem kértem... Ott olyan, mint a gépsor. Mindenkinek automatikusan nyomják az oxitocint, gyorsan, siessünk, kevés a szülőszoba, állandó a rohanás... Szigetváron pl. az is természetes volt, hogy a szülés utáni 2 órát nyugiban, hármasban töltjük. Csend volt, próbálkoztam a szoptatással, ismerkedtünk a picivel. Nagyon szép emlék :)

Neked is hasonló szép emlékeket a másodikhoz!

2012. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Gyönyörűséges ***** válasza:

Én is ilyen háborítatlan szülésre vágyok..mint a tied volt. A következő babánál mindent meg fogok tenni, hogy olyan legyen amilyet szeretnénk... az első is jó volt, de azt szeretném ha picit másképp lenne..

Gratulálok a babáidhoz!!!

2012. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Én is edával szültem.Előtte alá kellett írnom egy papírt,amiben tájékoztattak róla.Szóval szerintem előtte említsd meg a dokinak,hogy lehet,hogy majd szeretnél.Nekem áldás volt,egyszerre kötötték be az oxival.Sokat segített,nem fájt,csak feszített és az előkészítéstől számítva,3,5 óra alatt meglett a kisfiam.Első szülésem volt.Legközelebb is csak edával,ez tuti.
2012. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem csajok. Akinek fájdalmas és fájdalomcsillapítás nélkül történt a szülés, azt miért pontozzátok le??? Ez csak egy észrevétel.


Egyébként én is Teréz Anya lennék. MERT ahol én szültem NEM volt semmféle fájdalomcsillapítás, NEM lehetett kérni SEMMIT,a kórházunknak ez volt az elve, ha nem tetszett el lehetett menni.........:( 40km-re volt a legközelebbi szülészet, ahova a 9hónapodat végigkísért sok esetben saját orvosod nem mehetett veled. Ergo bevállalták a kismamák a fájdalomcsillapítás nélküli szülést.

2012. dec. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam oxitocint.Fájdalomcsillapítás gyanánt kéjgázt kaptam ami semmit nem ért.A toló fájásoknál kértem volna valamit,addig egész jól bírtam,de akkor már nem adtak.

Végül kaptam érzéstelenítőt mert vittek császározni :(

2012. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Én ügyeletesnél szültem. Amikor beértünk, megkérdezte az alapdolgokat majd ezt és az oxit is. Mondtam hogy az oxit kösse ha ha úgy érzi, szükség van rá és szóljon az utolsó pillanatban, amikor még kérhetek epidurált. Végül kértem, nem bántam meg, tudtam pihenni 3-4 órát a kitolás előtt.


Mindenképpen beszélj erről a dokival. Ha ügyeletesnél szülsz, akkor amikor beérkeztek. Van egy határ, ami után már nem lehet adni.

2012. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én Bp-en szültem.A Szt.Imrében.Dokim saját, szülésznő ügyeletes volt. Beértünk,megvizsgált és kérdezte hogy hogyan szeretnék szülni.Mondtam h minnél nyugisabban:) Kérdezte h eda vagy oxi ill ezekbe beleegyezek-e. Mondtam h ha kell akkor természetesen igen,de az eda-t ne adják mert attól nagyon rosszul voltam a bokamütétemkor is. Meg attól féltem is eléggé. H megszurják a derekam.. De ő eléggé homeós beállitottságú volt,igy inkább természetes gyógymódot homeós bogyót alkalmazott. A dokinak is mondtam már előre h mindent csinálhat amit jónak lát de a derékszurit NEM! Attól pánikoltam nagyon.. Végül oxit se kaptam, egyedüli beavatkozás a szülésem során a borotválás de az is minimális volt illetve a beöntés volt mert elég erőteljes székrekedésem volt a terhesség alatt és már 1 hete nem termeltem semmit. Ha minden jól megy hétfőn megyünk be a szülésznőhöz mert meg szeretnénk vele beszélni h az április elején érkező kistesónál is legyen bent.:) Nagyon jó szülésznő:)
2012. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én Fehérváron szültem, de nálunk nem volt opció a fájdalomcsillapító. :( Bátortalanul rákérdeztem, kaphatok-e, mire simán közölték, hogy nem. Szóval minden teljesen rá volt bízva a természetre. Irigylem azokat, akiknek van lehetőségük kérni; sejtem, hogy a másodiknál sem lesz lehetőségem választani. :(
2012. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Én az elsőnél kaptam EDA-t,meg volt beszélve,de ahol szültem-Péterfy-majdhogynem automatikusan adják(legalább is 1992-ben így volt)"járt" hozzá at oxi is.A 2.-at 2008-ban szültem(Istvánban)a dokimmal lebeszéltem az EDA-t,de aztán nem kértem.Nem kaptam oxit sem.A 3.-at 10 hete szültem,szintén az Istvánban,szintén le volt beszélve,és ismét nem kértem.Oxi se volt.Mindhárom gyerekem gyorsan érkezett(4-3-2 óra alatt)értelme se lett volna a 2. és 3. gyerkőcnél(gátmetszés se volt).
2012. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Timybabyh,mindenkinek más a fájdalom küszöbe. Ahogy az intelligencia szintje is .A magas fájdalom küszöböd mellé igen alacsony IQ társul,és még büszke is vagy rá.Ezúton Gratulálunk.
2012. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!