Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor melyik is a fájdalm...

Most akkor melyik is a fájdalmasabb?

Figyelt kérdés
Maga a szülés, vagyis amikor a baba elindul a szülőcsatornán, és kibújik, vagy a vajúdás? Melyik mennyi ideig tart kb?
2012. dec. 10. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ez attól függ, hogy ki hogy éli meg. Nekem a vajúdás volt 3 és fél óra, a kitolás meg 1 óra, a vajúdást rosszabbnak éltem meg. Legfőképp azért, mert ott nem lehet tudni hogy meddig húzódik, a kitolásnál meg azért már tudja az ember hogy a vége, akkor is ha nagyon fáj.
2012. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem a szoptatás volt fájdalmas, olyan mellgyulladások sorozatát kaptam hogy még megemleni sem tudtam a kezemet, 39 fokos láz+ levegö vétel is nehéz volt.


A szüléseim mindegyik gyerkenél 3-4 órát tartott. a fájások között jókat nevetgéltem a bábával meg a férjemmel, majd kinyomtuk a bébit, és még epidurálist sem kaptam.


szóval szülni simán szülnék még 10-t de szoptatni már egyetlen egyet sem akarok, nekem az a fájdalom többet nem kell.

2012. dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A vajúdás egészen addig vígan telt míg nem jöttek a toló fájások.Próbáltam arra koncentrálni hogy mindjárt túl leszek rajta,de nem így lett.4 órányi tolófájások után a dokim a császár mellett döntött.Na az első felállás császár után az jobban fájt mint a 4 órányi toló :)
2012. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél és a másodiknál a kitolás fájt jobban, a vajúdás kevésbé. Harmadiknál a vajúdásból egy óra annyira fájt, azt hittem megdöglök, a kitolással nem volt semmi viszont.
2012. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is mondok újabbát. :-) Első babám simán szültem, 4 óra alatt megszületett, de teljesen szétszakadtam, repedtem, mivel szalutálva bújt. Bár fájt, de szinte önkívületben voltam. Utána éjszaka viszont túl voltam az extázison, elkezdett fájni a gátsebem, azt hittem meghalok... A szülés semmi nem volt hozzá képest! Második szülésem császár volt. Az első felülés sem volt kutya, de mikor azt hittem túl vagyok a nehezén és már elviselhető a hasfájás, elkezdett a fejem fájni. 5 napig nem tudtam csak feküdni, pisilni is derékszögben mentem, mert ha a fejem függőlegesbe került, azt hittem szétrobban. Úgyhogy nekem a szülés maga gyönyörű emlék, de az utána napoktól a gyomrom görcsbe ugrik! :-)
2012. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A vajúdás kellemetlenebb, mert nem tudod, meddig tart, és kicsit ijesztő az is, hogy egyre erősebb a fájdalom, néha azon gondolkozik az ember, vajon ezt még lehet-e fokozni. :) A kitolás már szuper, mert onnantól már csak pár fájás, és kint van a baba.

A vajúdás nekem relatíve sokáig tartott, az elsővel 14, a másodikkal 38 (!) óra, a kitolás mindkettővel kb 10 perc.

2012. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jézusom..utolsó hogyan hagyhattak annyit vajúdni a babával??38 órán át??Én biztosan meghalnék,ha nekem addig kellene majd vajúdnom..első babámat várom,és ezen elszörnyűlködtem..hát komolyan amikor már azt hiszem,hogy na fel tudok készülni a szülésre,mindig olvasok valami újat,amit újra meg kell emésztenem!!Miért nem császároztak meg a 38 óra vajúdás helyett??

Bocs az offért!!


19 hkm

2012. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem 46 órát hagytak szenvedni, mert nem hitték el, hogy igazi fájások, mert nem tágult a méhszáj! A végén derült ki, hogy más oka volt! Megvárták amíg leesett a szívhang, és megcsászároztak! Életem legrosszabb élménye a szülésem!:(
2012. dec. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ez eldőlhet fejben is.

Rettegtem a szüléstől, és ezt még tetézte az, hogy a fiam farfekvéses volt, így egyfolytában azon görcsöltem, ha nem fordul meg döntsenek a császár mellett, mert így tartottam biztonságosnak.

Eljött a nap, július 6-án este 10-kor elkezdődtek a fájások 20 percenként, nagyon lelkesen pakolásztam, tusoltam, hajat mostam, körmöt vágtam, vártam a következő fájást. A kórházba érve 3:20-kor már 6 percesek voltak. Nagyon izgultam vajon mi lesz a sorsom. Fenn a szülészeten már 3 percesek voltak, de még mindig semmi durva, sokkal de sokkal rosszabbra számítottam. Majd, amikor 4-kor közölték velem, hogy mindenképp császár lesz 5-kor, akkor én már semmilyen fájást nem éreztem, pedig a fájásmérő mutatta a 3 perces fájásokat, én viszont semmit nem éreztem belőlük. Érdekes. Nem tudom tapasztalt-e még valaki ilyet. Kitolásban sajnos nem volt részem, így arról nem tudok beszámolni, de nekem a vajúdással nem volt gondom.

2012. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem a tolófájások voltak nem semmik.12óra alatt szültem meg a fiam,abból 6 óra tolás és öntötték belém az oxitocint.Már éppen császározni vagy vákumozni akartak.

Bár az is kellemes volt amikor az orvos kézzel szedte ki a méhlepényt.

2012. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!