Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen (népi) módszerek...

Milyen (népi) módszerek vannak arra, hogy beinduljon a szülés?

Figyelt kérdés
Vannak olyan dolgok, amik segíthetnek? Nem szeretnék karácsonykor szülni, már nagyon nagy a babó, én meg már eléggé szenvedek :). Nem agresszív dolgokra gondolok, csak olyan kicsikre, amik elősegíthetik, hogy meginduljon. Jóslóim is napok óta vannak, a feje be van illeszkedve, bőven 3 kiló felett van. 38+5 hkm

2012. dec. 12. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

én mindent megtettem mégse indult be,

de itt tényleg mindenre gondolok,de én biztos klinikai eset vagyok :)

3 hetes baba anyukája

2012. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Házasélet,csípős étel,lépcsőzés,stb. Mindent kipróbáltam,amit ajánlottak,de semmi nem hatott,túl is hordtam,41. hét végén császárral jött világra,jóslóim is voltak,második baba.Véleményem szerint,ha nincs itt az ideje az ember bármit csinálhat. :) Kitartást Neked!
2012. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem bőven voltak jóslóim, már jó korán, naponta legalább 5-6-szor. 3. emeleten lakunk, minden nap legalább egyszer megmásztam. Plusz elég meredek utcán kell felsétálni legalább 200 métert a házhoz. Mindig féltem mikor a boltba, védőbe, orvoshoz mentem, hogy csak ne ott induljon meg :). Nálunk a házas élet hozta meg szerintem, bár nem tudom, hogy enélkül is megindult volna. 37+1 hetesen délután együttlét a párommal, rá pár órára már furcsán éreztem magam, este megindultak a fájások, 37+2-re született a fiam császárral farfekvés miatt.
2012. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is már jóval előtte voltak jóslóim,egyszer vissza is tartották a szülést. Kipróbáltam mindent,tonikot,orgazmus,sperma(a benne levő hormon érleli a méhszájat) lépcsőzés(ez egyébként nem biztos,hogy jó,mert veszélyes is lehet) meleg fürdő,csípős étel,mellbimbó ingerlés,homeopátiás szülésindító koktél,sokat sétáltam,mégsem történt semmi. A kiírt napon szültem végül,semmi előjele nem volt,aznap még jóslóim sem voltak. Igazából azt mondják,hogy minden ilyen praktika csak akkor használ,amikor már a baba amúgy is ki akar bújni,csak mondjuk pár órával,vagy 1-2 nappal később jönne. Tehát csak a pontot teszik fel az i-re. Amit ne próbálj ki semmiképp,az a bábakoktél. Ezt ugyanis csak túlhordás esetén,orvosi ellenőrzés mellett lehet alkalmazni,mert a baba belekakilhat tőle a magzatvízbe. Sok sikert és könnyű szülést =)
2012. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát, jól lett volna, ha ma megszületik a picúr, mert elég jó kis születési dátuma lett volna (most már elég kicsi rá az esély első babaként :)). Pedig kipróbáltam én is mindent: egész délelőtt mentem, vásároltam, lépcsőztem, pesztráltam a barátnőm 8 kg-s babáját (vele is lépcsőztem), főztem, csípőset ettem, de mindhiába... csak annyit értem el vele, hogy hulla vagyok, és leszakad a derekam a fáradtságtól :). Mindegy... majdcsak megindul magától.
2012. dec. 12. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!