Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori, hogy orvos...

Mennyire gyakori, hogy orvos nélkül születik a baba?

Figyelt kérdés

3x szültem, fogadott szülésznőnél, de orvost egyetlenegyszer sem láttam. Ez gyakori?

Nálatok is így volt?


2012. dec. 16. 19:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha mást nem is, de legalább a placentát és a gátsebet meg kell néznie a dokinak. Egyébként 2. alkalommal én is csak szülésznőnél szültem, de doki az utolsó percekre beviharzott, ellenőrizni a babát, méhlepényt.
2012. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem a kicsusszanásra loholt be,(nővér fogta meg a kicsusszanó babám, egy másik ellátta) doki megtapogatott belül, minden okés odabent, összehímzett, és futott tovább :D Én ügyeletesnél szültem, de mondjuk nem is hiányzott a doki, kedvesek és odafigyelőek voltak a többiek.
2012. dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem nézte meg doki. szülésznő nézte és ő varrt is. Kettő szülésznő volt bent összesen most, előző babáknál 4 szülésznő.
2012. dec. 16. 19:48
 4/15 anonim ***** válasza:
gyakran előfordul,ez orvos nélküli szülés
2012. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem is majdnem sikerült doki nélkül,mert a fogadott dokim még nem ért be az ügyeletes meg nem foglalkozott velem.

Végül beért a doki és elég sokáig ott volt velem,mert nem ment olyan könnyen mint gondolták :)

2012. dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem bent volt a végén, de semmit sem csinált, a fejemnél állt, nem a "kijáratnál". A végén ő varrt össze, ennyi.
2012. dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
mindennapos egy egeszseges sima szuleshez elegvegy szuleszno mi tudunk gatat metszeni es utana ezt ellatni placentat ellenorizni es a baba elso ellatasat is kivalloan ismerjuk.A doki akkor kell ha gond komplikacio lep fel.
2012. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem szülnék ilyen helyen. Igen is nézzen rám egy orvos szülés után. Oké, hogy ért hozzá a szülésznő, de akkor is.

Ismerősömnek halva született babája lett, pontosan így - szülésznővel, orvos sehol. A kórház vállalta a felelősséget, kapott kártérítést a kismama. Az ügyeletes orvos nem tudom hol lehetett, de ez felháborító.

Ha kórházban szül az ember, akkor muszáj hogy legyen ott egy orvos. Ennyi erővel otthon is szülhettél volna.

2012. dec. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Amikor kibújt a baba, akkor a csecsemő osztályról jött le egy csecsemős és egy gyermekorvos. Megfürdették, mérték, vizsgálták majd otthagyták a babát (mindegyik szülésemnél) arra a 2 órás megfigyelési időre.
2012. dec. 16. 22:43
 10/15 anonim ***** válasza:

a who szerint a babat az elso ket oraban az anya mellen testen kell hagyni puceran a bor kontakt miatt es a szoptatas. sikere miatt is .Ill a gyereknek stressz ha az anyatol elvalasztjak.Felesleges elvinni es megfurdetni koszosabb ugysem lessz megfigyelni lehet az anyan is.

Egy jo szuleszno tapasztaltabb mint egy kezdo doki jobban jarsz vele kevesebbet avatkozik bele a folyamatba es kivalloan ertunk a gatvedelemhez.

2012. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!