Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bababarát, alternatív vajúdást...

Bababarát, alternatív vajúdást és szülést pártoló kórházat keresek karácsonyi szülésemhez, ajánlana valaki ilyet Pest megyében, lehetőleg az É-K-i térségben?

Figyelt kérdés
Nemrégiben költöztem Veresegyházára, a közelben, Vácban vagy Pestben gondolkodom. Sok mozgással szeretnék vajúdni, és ha nincs komplikáció, beavatkozás-mentesen, gátmetszés nélkül, semmiképp sem fekve szeretnék szülni! Tud valaki egy olyan kórházat, ahol ez lehetséges?
2009. aug. 22. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik kórházban megoldható, ha megbeszéled a dokival, meg a szülésznővel.
2009. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Orvosfüggő.Budapesten a volt MÁV Kórház,ÁEK,bababarát,a Szent Imre kórházban,és az István Kórházban van lehetőség alternatív vajúdási lehetőségekre.Szülés közben azonban bármikor előfordulhatnak váratlan helyzetek,ilyenkor azonnal lépnek,s lehet,meghiúsul az előre elképzelt szülési terved.Például hiába vannak alternatív lehetőségek a Szent Imrében,én kikötözött lábakkal,s kézzel/infúzió/,no és vákuummal szültem ott.A kistarcsai kórházban viszont idő előtti burokrepedés ellenére mászkálhattam kedvemre/gurulós infúziós állvánnyal/,s többször is beültettek a kádba,meg ha akartam volna,végig a zuhany alatt állhattam volna...A legtöbb helyen éjjel-nappal Veled lehet a babád,tehát szerintem az,hogy egy kórház elnyerte a "bababarát"címet,még nem minden."Szülő nő" barátnak is kellene lennie...
2009. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én a kistarcsai korházra szavazok
2009. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utóbbi hozzászóló: Miért a kistarcsait javaslod? Előző: A MÁV-ról én is sok jót olvastam, de azt is, hogy amióta összevonáson ment át, nem javasolják, mert nagy a tömeg és az ellátás színvonala is visszaesett ezért...
2009. aug. 23. 13:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia!"Előző" hozzászóló vagyok.Igen,az összevonás után hatalmas a tömeg a volt Máv Kórházban,s kissé emiatt "gépiesen" megy olykor az ellátás.A kistarcsai kórházat javaslom én is Neked.Amint írtam,ott/is/ szültem,s jó volt,szerintem a Te elképzeléseidet is kielégítené.Amennyiben megtehetitek,fogadj orvost,bár a szülésznők önmagukban is figyelmesek és segítőkészek.A szülőszobák önállóak,elkülönítettek,minket nem háborgattak "feleslegesen",csak amikor természetesen szükséges volt egy esedékes vizsgálat.Lehet sétálni,ha kapaszkodni szeretnél,van bordásfal,labda,a vízben vajúdást is kipróbálhatod /bár ez mondjuk nekem nem esett igazán jól,de valaki esküszik rá/nem tudom,első gyermeked-e,az orvossal beszélhetsz a gátvédelemről,de ezt szerintem egyik doki sem fogja garantálni,megtesznek mindent,de amennyiben szükségessé válik,gátmetszést alkalmaznak.Az 1. szülőszobában van továbbá szülőkerék is,ha nem fekve kívánsz szülni.Beszéld meg az orvosoddal.A kicsi végig veled lehet.
2009. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat! Esetleg Kistarcsán orvost és szülésznőt is tudnátok ajánlani?
2009. aug. 23. 17:53
 7/15 anonim ***** válasza:

szia!

Én 34 hetes terhes vagyok és Veresről fogok bemenni Tarcsára. Nincs fogadottam senki, viszont nézd meg a honlapot, vannak ingyenes foglalkozások második keddenként 15órától, be kell menni és ott tudsz beszélni szülésznőkkel meg talán jövő héten kedden tudunk nézni szülőszobát is, ha nem foglalt. Mi megyünk valszín, esetleg el is vihetünk magunkkal...ha nem gáz ilyet írni...

2009. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ja igen, és érdemes feliratkozni egy vip listára is, hogy ne a 6 ágyasba kerülj szülés után, ha Tarcsát választod. igaz, hiába iratkozol fel, ha éppen foglalt minden alapítványi szoba. van 2X2 ágyas, az ha jól tudom 3000ft és az egyágyas, az 10.000 de ha fel vagy iratkozva, és csak az egyágyas szabad, akkor a kétágyas árát kérik elvileg. ha gondolod mindent priviben megbeszélhetünk. üdv!!!

ja igen és van már egy kislányom, 3éves, és vele volt fogadott dokim, igaz nem itt szültem, de most nem véletlenül nem választottam fogadottat...

2009. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia,Én a MÁV(ÁEK)-ban fogok szülni és negyon megvagyok az ottani ellátással elégedve sokan vannak mert jó a korház.Én ezt ajánlom neked.üdv egy 33 hetes km
2009. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! Érdekelne a jövő keddi bemenetel a kistarcsai kórházba! telefonszámot kaphatnék, amin felhívhatlak?
2009. aug. 25. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!