Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszéssel szültem és...

Császármetszéssel szültem és elég nagy maradt most még hasam. Hogyan gondozhatnám a sebet?

Figyelt kérdés
A vágás pont olyan helyen van, hogy a hasam rálóg. Vagyis egyáltalán nem szellőzik. Azon kívül, hogy ahányszor csak tudok lefekszem és szabadon hagyom, mit tehetnék, hogy ne legyen semmi baj? Lehet pl. kenegetni valamivel vagy sebhintőpor?

2012. dec. 18. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Én javasolnám neked a "hasszorítót".Nem tudom,hogy pontosan mi a neve,de gyógyászati seg. eszköz boltban lehet venni.Kimondottan szülés utánra van kitalálva,hogy minnél előbb vissza tudjon húzódni a has,izmok,stb.És nem is engedné rálógni a hasadat a sebre,könnyebben tudna szellőzni.Tépőzáras és különböző méretben lehet kapni (s-m-l),ruha alatt kell viselni.

Ha bemész egy ilyen üzletbe és elmondod hogy mire kell,tuti tudni fogják mire gondolsz.

2012. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.Küldök egy képet róla:

[link]

2012. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor csak teheted, menj zuhanyozni, puha törölközővel itasd fel a vizet a vágásról és kend be Betadinnal. A nagyobb pocak még egy darabig úgyis megmarad, a lényeg, hogy a fehérnemű ne a vágáson legyen. Jól csinálod, hogy fekszel és szabadon hagyod. Boldog babázást! :-) A hasszorítóval kapcsolatban nekem nincs tapasztalatom, hallásból tudom, hogy az renyhíti a hasizmot,(nem dolgoznak az izmok) így pont az ellenkező hatást váltja ki (ha már nem hordod). De nagyon hirdetik,de mondom ezt csak visszajelzésként hallottam.
2012. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak: én hordtam és nagyon sokat segített, hogy visszamenjen a hasam.
2012. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 császármetszésem volt, és azt mondták az orvosok, hogy császármetszés után 1-2 hónapig tilos a hasszorító használata!

Kedves kérdező! Nem tudom, hogy mikor volt a műtéted, de az elején minél kevesebb víz érje a sebet, inkább csak reggel és este. Reggel töröld át langyos vizes vattával, este mosakodj meg rendesen. A hasadat az egyik kezeddel felemeled, hogy hozzáférj a sebhez, és úgy tisztítsd. A Betadine nagyon jó rá, és én az Aloe First-et ajánlanám még. Nekem két császármetszésem volt, a First mindkettőt 1 hét alatt rendbe rakta rendesen!

2012. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy doki ajánlotta császár után a hasszorítót viszont nem tudtam hordani,szenvedtem tőle.

Én néha Bepanthennel kenegettem,de nem lógott rá a bőr.

2012. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
10 napja volt a műtét.Vettem föl hasszorítós bugyit,de az inkább hanyagolnám... hidrogénperoxidot javasoltak a patikában,hogy azzal tudom tisztán tartani.Már egyre jobb,ülésből felálni is könyebb és a fekvés sem okoz már kínlódást.Csak a varratnál érzem,hogy keményebb,de gondolomez a belső varrat lehet ... azt mivel végzik?
2012. dec. 21. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!