Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom eldönteni, hogy...

Honnan tudom eldönteni, hogy a magzatvíz szivárog e vagy valami más? A magzatvíz akár csak ilyen mértékű (szivárgás és nem elfolyás) távozása előtt távozik a nyákdugó?

Figyelt kérdés

Kb. 1 órája voltam a WC-n mikor észrevettem a tisztaságin ilyen piciként (tényleg csak minimálisan) kocsonyás, színtelen, szagtalan valamit.

Jó két hete észleltek nálam -szerintem- gombás fertőzést, de azzal szerdán voltam kontroll vizsgálaton és minden rendben van, elmúlt.

A doki csak szerdán és csütörtökön van, na de most ünnepek jönnek és hétvége is van. Alulról pedig nem vizsgál.

Tegnap voltam NST-n (minden oké volt), kedden megyek elvileg újra és lehet befektetnek, mert kb. 1 óra az út a Kórházig.

38+6 hkm

Találtam egy ilyet pl.: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Ha jól veszem ki a 3. válaszolónak valami hasonló.


2012. dec. 22. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
a nyákdugó az egy nagyobb kocsonyás, véres cucc. ez még nem az, és szerintem nem is a magzatvíz. légy nyugodt és boldog karácsonyt :)
2012. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtatást és neked is Boldog Karácsonyt!

A nyákdugót kb. tudom milyen, éppen ezért kérdeztem, hogy: Az (nyákdugó) mindenképpen távozik a magzatvíz elfolyás ill. szivárgás előtt is? Akkor ugyanis nyugodt lehetek még afelől, hogy ez nem magzatvíz, mert a nyákdugóm még nem távozott.

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

2012. dec. 22. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül veszed észre a nyákdugó távozását.Nekem az első 2 gyereknél nem vettem észre.A 3.-nál a magzatvízzel együtt ment el.40. hétnél vizsgált a doki,zárt méhszáj.2 nap múlva elment a magzatvíz. Azt nem kevered össze folyással. Elkezd folyni mintha pisilnél és nem tudod megállítani. Lépsz egyet és még jobban folyik.
2012. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A magzatvíz folyással tisztában vagyok milyen, mert anyu is mondta. De mi a helyzet a csak MAGZATVÍZ SZIVÁRGÁS esetén?
2012. dec. 22. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:

HÁromból az egyik terhességemnél szivárgott a magzatvíz. Két nappal a szülés előtt kezdte. Én biztos voltam benne hoyg az, de csak egyetlen egy helyzetben szivárgott, amikor a WC-n ülve előre dőltem, máshogy sehogy.

Bementünk a kórházba, megvizsgáltak, azt mondták, ez nem az.

Aztán adtak egy papírcsíkot, ami ha zöldre színeződik akkor magzatvíz. Otthon délután szépen zöldre színeződött. De akkor én úgy voltam, hogy be nem megyek a kórházba, amíg nincsenek rendes fájásaim. És Másfél nappal később hajnalban be is indult, akkor jött nagyobb adag magzatvíz (a földre ment egy pici tócsa), de még így is burkot kellett repeszteni kitolás előtt.


Amúgy amiket leírsz, az alapján én a nyákdugó egy darabkájára tippelnék.

Aggodalomra nincs okod, a szülés beindulását mindenképpen észlelni fogod!


Szép szülést!

3 gyerekes anyuka

2012. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vagy nyákdugó,vagy folyásod van. Nyugi nincs baj
2012. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem a dokim azt mondta, hogy feküdjek le egy lepedőre hanyatt, és feküdjek így 1 órát. Ha 1 óra múlva felkelek és sok folyadék van alattam akkor magzatvíz, ha nincs akkor folyás.

Próbáld ki, hátha segít!

Könnyű szülést, boldog karácsonyt!

2012. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!