Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Tényleg akarja a...

Apás szülés? Tényleg akarja a párom? Mégis mi folyik ott?

Figyelt kérdés
A párom apás szülést szeretne.Azt mondta nagyon szeret és szeretne a nehéz órákban velem lenni.Én ezt nem tartom jó ötletnek.Hisz lehet emiatt fog elválni tőlem.Nem akarom hogy azt lássa milyen gyenge vagyok.És fogalmam sincs még nekem se arról,mi lesz ott velem.Egy szülésnél sok vér van? Vagy mik vannak ott? Szeretem a páromat és jó lenne ha velem lenne.De nem szeretném elveszíteni a szülésem miatt.
2012. dec. 28. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, emiatt nem fogtok elválni:)

És hidd el nekem, nem gyengének fog látni, hanem a világ legerősebb anyukájának.

Igen, van vér bőven. És lehet még sok minden más.

Ha kérdésed van, nyugodtan írj privit:)


Kétlányos 21 hkm (mindkét szülésnél bent volt a férjem)

2012. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
A párom csak vajúdásnál volt benn, mert császár lett a vége. Sokszor emlegeti, hogy szörnyű volt... Ömlött belőlem a vér, összehánytam, pisiltem magam, üvöltöttem a fájdalomtól. Nyilván szebbé tette volna, ha látja kibújni a picit. Nekünk rosszul sült el, de ezért nem fog elhagyni.
2012. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Ja és direkt szóltam, hogy ne engedjék be, nem is akart bejönni, aztán egyszer csak ott volt... Rábeszélték, kár volt.
2012. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsó jól megijesztettél! Most már a szüléstől is félek! :-O Első baba lesz. A 20. hétben járunk.
2012. dec. 28. 22:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyengénk biztos nem fog látni,hisz egy babát fogsz szülni!

Nekem sima szülésem volt,de nem volt sok vér,csak annyi amennyi a kisfiamon volt.

Nekem jó volt,hogy ott volt a párom,mert sokat segített a puszta jelenléte.

A te párodnak nem kell,hogy mindent lásson,állhat a fejednél is!

2012. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
sok minden lesz ott, de semmiféleképpen nem fog gyengenek látni! hanem tisztelni fog higy mit ki nem bírtál hogy megszülhesd a gyerekét. nekem nagyon nagy erőt adott hogy együtt csináltuk végig. nem érdekelt hogy kínlódni lát vagy az hogy vérben és "egyéb dolgokban" úszom a szeme előtt...
2012. dec. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi is még csak várjuk az első babánkat igaz én lassan a 30 hetet töltöm és először nálunk is arról volt szó hogy csak a vajlódásra jön be de a kollégái (férfiak) rábeszélték hogy ez olyan dolog amit nem lehet kihagyni mert az ő életükben is fordulópont volt.

Pl. Tudjuk hogy a kollégája 1-2x megcsalta a barátnőjét de amióta bent volt és megszületett a kislányuk más nőre nézni sem tud.

Én is tartok attól mi vár rám de az biztos hogy sokkal jobb együtt ezt átélni!

2012. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi megbeszéltük a férjemmel, hogy nem lesz apás szülés, erre a szülésznő rábeszélte, hogy jöjjön be, mert ez akkora élmény. Azt mondta nem bánta meg, igaz a végére kiment. Azt sajnálta csak, hogy látta én mennyire szenvedek, és nem tudott segíteni, pedig segített, azzal, hogy ott volt, hogy törölgette az arcom, és, hogy volt kinek szorítani a kezét. A végén már én küldtem ki, mert láttam, hogy kezd rosszul lenni, meg akkor már sokan is voltunk a szülőszobán (szülésznő, doki, nővérke, csecsemős), sajnálom, hogy pont a lényeget nem látta, de egyrészt jó is volt, mert a placentával volt egy kis gond, azt viszont jó, hogy nem látta.

Szülés után kérdeztem tőle, hogy mit látott, azt mondta, hogy semmit, ugyanis ő a fejemnél állt, nem a "kijáratnál".

2012. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is apás szülés volt. Azóta sem váltunk el :) A részletekre nem emlékszik a férjem, ahogy én sem :D

Pl megkérdeztem, hogy volt-e gátmetszés, de erre sem tudott válaszolni. Viszont az nagy büszkeséggel töltötte el, hogy ő vághatta el a köldökzsinórt! Végig a fejemnél állt, de láttam, hogy sokszor kukucskált, hogy mi zajlik odlent. Pisi-kaki is szokott lenni ilyenkor, de nem kérdeztem rá, hogy látott-e ilyesmit, ő meg nem mondta. Vér is volt, bár én nem láttam belőle semmit.

2012. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak kifogás, ha válásra kerül a sor. Egy felnőtt férfi nem borul ki egy kis vértől és szenvedéstől. Gyáva, aki erre fogja azt, hogy már nem szereti és tiszteli a feleségét. Százezrek éltek túl háborúkat, most meg sírnak, mert 10-15 órát ülni kell egy ágy mellett? Még csak nem is ők szenvednek. Amelyik kapcsolat erre rámegy, az annyit is ért! Szerintem ne aggódj ezen!
2012. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!