Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Tényleg akarja a...

Apás szülés? Tényleg akarja a párom? Mégis mi folyik ott?

Figyelt kérdés
A párom apás szülést szeretne.Azt mondta nagyon szeret és szeretne a nehéz órákban velem lenni.Én ezt nem tartom jó ötletnek.Hisz lehet emiatt fog elválni tőlem.Nem akarom hogy azt lássa milyen gyenge vagyok.És fogalmam sincs még nekem se arról,mi lesz ott velem.Egy szülésnél sok vér van? Vagy mik vannak ott? Szeretem a páromat és jó lenne ha velem lenne.De nem szeretném elveszíteni a szülésem miatt.
2012. dec. 28. 21:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon várjuk a szülésünket mindketten! A párom minden nap elmondja, hogy milyen klassz anyuka vagyok, én pedig nagyon várom, hogy végre találkozzunk a babánkkal. Kétszer volt már "téves riasztás" egész éjjel velem volt, jó támaszom volt! Mivel mi nagyon sokat olvastunk és részt vettünk egy szülésfelkészítő tanfolyamon is, ő tudni fogja hogy mi miért történik, nem fog parázni vagy ilyesmi. A vajúdásnál is elsősorban rá számítok, mint segítségre! Igaz, hogy nálunk várhatóan nem lesz szülőágyra felfektetés gátmetszés és vér, mert itthon születik a babánk, de nagyon várja, hogy lássa őt kibújni és ha a bábák úgy látják, szeretnénk, ha az apukája karjaiba érkezne. Nem tudjuk elképzelni, hogy emiatt ne szeressük egymást, sőt egy még erősebb kapcsot jelent! :)


A párom, mint férfi azt mondja, hogy neki segített a felkészülésben, hogy minél több információt gyűjtött és tudja mi, mikor fog történni várhatóan vagy mit miért tesz a bába vagy az orvos adott esetben. ;)

2012. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb dolog volt az életemben h ott volt a Szerelmem is! Pedig én is óckodtam tőle! Annyira nagy csodának élte meg:), szerintem ha olyan beállítottságú a párod,márpedig ha ennyire ott akar lenni akkor olyan h emiatt nem hagyna el sőt inkább még jobban beléd szeret h látja h min mész keresztül! Decemberben szültem nincs még 2hete, és még a szülés előtt is úgy gondoltam h lehet h nem jó h látni fogja h mennyire fáj,meg féltem h ideges leszek a fájásoktól és elküldöm melegebbre:),tény h volt olyan pont mikor simogatta a fejem és mondtam neki h légyszi ne:), de komolyan mondom neked h a legjobb döntés volt az életünkben h ott volt velem!!!
2012. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is apás szülés volt. Először féltem, hogy rámordulok majd néha fájásoknál, de a legjobb döntés volt, hogy közösen csináltuk végig. Már csak azért is mert a szülésznő közben rohangált a szomszéd szülőszobába ott volt egy problémásabb szülés. A páromnak szoríthattam a kezét, tartotta a fejem kitolásnál és boldog volt, hogy ketten vártuk a kis csajt. Sőt ő vágta el a köldökzsinórt és kísérte el a picurt míg fürdették. Azóta sem bánta meg sőt könny szökik a szemébe ha erről beszélünk. Még közelebb hozott ez minket egymáshoz.
2012. dec. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 András090809 válasza:
100%
A párommal most várjuk első gyermekünket. Mi is apás szülést tervezünk. A legelején nekem az volt az érzésem, hogy ő nincs oda az ötlettől. De aztán hamar megbeszéltük. Neki is voltak efféle félelmei. Én úgy gondolom, hogy ha már egyszer Ő csinálja végig a nehezét,- mert a természet úgy rendelkezett, hogy a nő dolga kihordani, megszülni egy gyermeket- akkor az apa dolga mindenben segíteni. Én személy szerint nem tudnám elképzelni, hogy ő megszüli, én meg nagy büszkén bemegyek, és mit sem tudok arról, amin keresztül ment, és az életünk legfontosabb, és egyben legnehezebb eseménynénél nem segítettem neki. A gyermeket azért vállaltuk, mert egy életre szóló kapocs. Köztünk. Úgy gondolom, hogy nem elválaszt, hanem összeköt. Szóval gyermeket nem azért akar az ember, hogy elváljon. A gyengeségről férfiszemmel csak annyit tudnék írni, hogy sok gyengeség van a világon, de egy anya nem az. A többi -vér....stb- meg nem érdekes. Én viccesen azt szoktam mondani, hogy együtt csináltuk, együtt is szüljük meg. :-)Csak egy esetben maradnék távol, ha Ő kérne erre.
2013. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!