Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, anyukák! Tudnátok...

Kismamák, anyukák! Tudnátok nekem írni egy listát, hogy mire van szüksége a babának a kórházban? Legalábbis amit érdemes elpakolni. (darabszámra ha kérhetem, )

Figyelt kérdés

Gondolok itt takaró, hálózsák, fürdőlepedő,eldobható ill. textilpelus, alátét, előke, body, rugdalózó,popsitörlő.

A gyerekorvos ír fel receptre gondolom ezt azt, de mit is?

Alkohol, vatta, fültisztítópálca,popsitörlő,hintőpor ezek közül melyiket kell nekem vinnem?



2012. dec. 31. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne ilyen listát a kórháztól kérned ahol szülni fogsz, ugyanis mindenhol más az "elvárás". Van ahol adnak mondjuk pelust, popsitörlőt, ruhát, stb, de van ahol semmit nem adnak!
2012. dec. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tényleg a kórháztól kellene érdeklődnöd. Nálunk pl. csak popsitörlőt nem adtak a baba-mama szobába, de ha kivitték vizsgálatra őket, vagy az anyuka nem kérte ki, akkor mindent ők adtak.
2012. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ruhát adtak, de lehetett vinni sajátot is, és akkor azt adod rá. 2-3 db ruhát vittem neki de otthon készítettem egy pakkot, hogy tudjanak behozni még ha kell. Törölközőt és törlőkendőt kellett vinnem neki, pelust kaptunk napi 5 db-ot, így amellé még vittem. Cumit ha akarsz neki adni azt is vihetsz. Cumisüveget mi kaptunk, mert bár bababarát kórház teáztatták. De nem bántam, mert eléggé sárgult. Takarót kaptunk neki, de én vittem egy plédet. A fürdetéshez meg az ápoláshoz kaptunk mindent. 3-4 textilpelust vittem még, mellszívót. Előke szerintem még nem kell, textilpelust tettem alá büfiztetésnél. De minden kórház más.
2012. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg korház mondja meg, nálunk mindent adtak a babának, még popsi törlöt is, ruhát is. volt a szoptatós szobában is minden meg a szobánkba is egy szekrény tele.

Egyedül hálózsákból kaptunk egyet és ha az koszos lett úgy kellett kérni újat.


Ami tuti nem kell az elöke. Azt el is rakhatod amíg el nem kezded 5-6 hósan hozzá táplálni, mert addig csak tejet iszik ciciböl vagy cumisüvegböl.

2012. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miskolcon szültem, nekünk csak pelenkát és törlőkendőt kellett vinni, minden mást adtak.
2012. dec. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kórházfüggő hogy mit kell vinni.

ahol én szültem ott csak pelenka kellett,meg textil pelenka büfiztetéshez.A kórház koraszülött osztályán ez kiegészült popsitörlővel.

2012. dec. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én pl a kórház honlapján találtam a listát,ami kell. Nem kevés... Ezért lenne érdemes Neked is a kórháznál érdeklődnöd!

Nekem ezek kellenek: pelenka, textil pelenka, kis pléd, 2 cs törlőkendő, több váltás ruha, kesztyű, sapka.

2012. dec. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk napi 2 pelust adtak, és ennyi. Fürdeni vitték a babákat, úgyhogy pl fürdőlepedő és fürdető, valamint a köldökápoláshoz szükséges cuccok nem kellettek oda.

Van ahol csak kórházi ruciban lehetnek a babák. Változó.

Én vinnék 5-6 textil pelust, egy csomag pelenkát, popsikrémet, 2 csomag törlőkendőt, 2 sapit, 3-4 rugit, alá bodyval. Eldobható pelenkázó alátétet mondjuk 4-et. 1 hálózsákot, és egy kis takarót mondjuk, de szülészeteken ilyenkor van 25 fok legalább.

2013. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!