Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A sote2-n elsö babával érdemes...

A sote2-n elsö babával érdemes egy ágyas szobát kérni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy ágyas szobát(már ha éppen lesz),de sokan mondogatják h jó is meg nem is.A tesóm júniusban szült a Bajcsyba neki jó volt az egy ágyas.Viszont az érdekelne h a sote2n hogy van ez?Mennyibe kerül,mennyire néznek rá az emberre a növérek?A család itt bejöhet a babához,esetleg bent is aludhat valaki?Elöre is köszönöm!!
2012. nov. 30. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak annyit láttam, hogy egy egészen másik emeleten, teljesen üres folyosón vannak az egyágyas szobák.

Kerestem a szülésznőt, össze vissza kóvályogtam az épületben, akkor találtam rá ezekre a szobákra.

Volt ott egy szerencsétlen nő egymagában, kongott az a terület az ürességtől.

Nekem borzasztóan hatott, de ez csak az én benyomásom. Lehet, hogy másoknak tetszik és jó dolog.

2012. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha első baba lesz, én nem javaslom. Nagyon bizonytalan még olyankor az ember, és bizony a csecsemősök nem valami segítőkészek, így jól jön, ha van tapasztalt anyuka is a szobában. Nekem pl. az első pelenkázásom vagy 20 percig tartott, szakadt rólam a víz a végére. :))) Tudom, hogy az ötágyas kórterem nem valami vonzó, de én inkább azt javasolnám. A privát szobák tavaly 10.000.- Ft-ba kerültek naponta, másik emeleten vannak, és oda nem mennek fel a csecsemősök, hanem neked kell lemenni. Nagy előnye viszont, hogy a család bejöhet, és nemcsak egy üvegfalon keresztül nézheti a kis apróságot. A bent alvást nem hiszem, hogy engedik, de pótágy nincs is bent, csak szék. Egyébként az a 4 szoba nemcsak a kismamáknak van fenntartva, hanem más osztályon fekvőknek is, szóval egyáltalán nem biztos, hogy épp lesz üres, amikor megszületik a kisbabád. Én júniusban szültem ott a második babámat, és hiába szerettem volna, nem volt üres szoba. Boldog babavárást!
2012. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En is ott fogok szulni, elso baba de nem kernek egy agyast mert jobb ha van segitseg korulottem. 3 napot kibirok majd utana lehet a csaladdal is lenni. Szerintem jo az hogy tobben vagyunk, igy a tapasztaltabbak esetleg segitenek ha elakadok. A noverek meg tok kedvesek es ott lesznek ha kell.
2012. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem sehol nem érdemes egy ágyast kérni, mert teljesen egyedül sokkal nehezebb a babával, mintha van egy szobatársad. Kérj két ágyas fizetőst, fizetősbe úgyse az igénytelenebb népség megy, és ha ketten lesztek akkor tudtok egymás babájára figyelni ha a másik elmenne wc-re vagy zuhanyozni. És még az is lehet hogy császároznak és olyan kiszolgáltatott leszel, hogy ha egyedül leszel akkor nem lesz aki a kezedbe adja a babát, ha sír. Ketten pedig ezt meg tudjátok oldani. Persze tudom hogy be lehet adni a csecsemősökhöz ha ilyen helyzet fordulna elő, de ott is ugyanúgy sír és senki nem foglalkozik vele, csak te nem hallod... :(
2012. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Igazából csak a látogatás miatt lenne fontos!:)De lehet tényleg jobb ha az ember lánya tapasztaltabb anyukákkal is körül van véve:)

2012. nov. 30. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Pécsett szültem első babát, császárral és pont a bunkó csecsemősök miatt volt jó az egy ágyas szoba! Nagyon jó volt, hogy csak én és a babám voltunk, csak rá kellett figyelnem, zuhanyzó és wc is volt, csak a vizitre kellett beadnom a Manót és amíg fürödtem. Ha kérdésem volt, akkor a szülésznőmet kérdeztem, mert 1-2 csecsemős kivételével egyik sem odavaló....lekezelő, bunkó, fásult emberek, akiket (agrármérnök lévén) még állatgondozónak sem vennék fel.....Nekünk jó volt az egy ágyas, bár készülj fel, hogy a kismamák és a nővérek is úgy néznek rád, hogy jaaa, van pénze, akkor oldja meg....pár napot ki lehet tényleg bírni, de nekem 2. napon bizony ki kellett eresztenem a hangom, hogy valamelyik odatolja magát, holott ez a munkája függetlenül attól hogy ki melyik szobában van, mert itt ugyan azon a folyosón vannak az alapítványi szobák, mint a többi kórterem.
2012. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Jászberényben voltam alapítványi szobában és nem értek azzal egyet, hogy jobb a többágyas szoba. A csecsemősök és a nővérek is kedvesek voltak, segítettek, ha kellett, egyáltalán nem hanyagoltak azért, mert fizettem, sőt. A férjem végig bent aludt velünk, a látogatók bejöhettek bármikor, külön fürdő, wc, klíma (nyáron szültem). Szerintem nagyon megérte a pénzt.
2012. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tesómnál is aludt bent a férje is meg anyunk is.Ezért is kérdeztem h a sote2n van e ilyen lehetöség,mert anyukám sokat tudna segíteni(5en vagyunk tesók ugyhogy tapasztalat van böven)
2012. nov. 30. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!