Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában Bajcsyban szültők...

Tibor215321 kérdése:

Mostanában Bajcsyban szültők mit kérnek a babának?

Figyelt kérdés
Légyszí írja meg valaki aki mostanában szült Budapesten a Bajcsy Zsilinszki kórházban mit kérnek a babának? kb. miből mennyit vigyek? ha minden ok. melyik napon engednek haza? előre is ksözönöm!

2013. jan. 8. 09:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Júliusban szültem a lányom, de ugyanaz kellett, mint 3éve a fiamnak:D


Ruha nem kell, csak amiben hazaviszed.


Kérnek naponta 5-7db pelust, popsitörlőt, popsikrémet.

Textilpelust 3-4 db-ot.


A babának cumisüveget, kiskesztyűt, cumit (ha kell), vagy kanalat.


Általában a szülést követő 4. nap délelőtt mehetsz haza, de ha este 6 után szülsz, akkor a következő naptól számolnak. (tehát ha pl. hétfőn délben szülsz, akkor csütörtök délelőtt engednek haza, ha hétfőn éjjel, akkor meg pénteken délelőtt).


HA császáros vagy, akkor tovább maradsz.

2013. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

És vigyél eldobható pelenkázóalátétet, mert az nincs:) Én vittem mellszívót is, de az van a csecsemősöknél, így nem kellett. Vigyél magaddal evőeszközt, tányért és poharat is.


A köldökápoláshoz adnak mindent.

2013. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm! a fürdő wc a kórteremből nyílik vagy ki kell menni folyosóra?
2013. jan. 8. 09:32
 4/16 anonim ***** válasza:

én pelenkázni is egy textilpeluson csináltam. Nálam is volt mellszívó, és nagyon jó szolgálatot tett, mert mikor én voltam bent (szept.közepe) nagyon sokan voltunk és szó szerint sorban állás volt az egy darab gépihez! Tök jó volt,hogy én a szobában meg tudtam oldani, nem kellett e miatt is negyed óránként kinézni, hogy tudok e végre fejni!

kistakarót vihetsz be, ha szeretnél a picinek, lehet azt használni, de nagyon jó, amit ott adnak! Minden este fürdetéskor kaptak új kórházi aranyos ruhácskát a babák, amit nem kap, de ajánlanak, hogy adjunk rá az a sapka, kiskesztyű.

Nekem a kis cumisüveg is nagyon jó szolgálatot tett, jó hogy azt nem gyorsba kellett venni. de bármi kell (nekem pl bimbóvédőt kellett beszerezni), a helyi gyógyszertárban minden megtalálható.

Magadnak evőeszköz és pohár, ami fontos, különben nem tudod megenni az ebédedet :)

Mikor mész szülni várhatóan?

2013. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is! márc. 10 -re vagyok kiírva mensi szerint, holnap megyek a 30hetes uh-ra itt 2hetet szoktak hozzáadni a biometria szerint. Előkészítek mindent ne keljen ugráltatni senkit mikor bent leszek.


medela elektromos mellszívót sikerült vennem.

kb. megvan minden már csak pelus, kiskád, orrszívó néhány apróság hiányzik

2013. jan. 8. 10:18
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia, én még egy dolgot tennék hozzá az előttem szólókéhoz: Valami kis éjjeli fény, LED-lámpa vagy akár elemlámpa, legalábbis nekem nagyon hiányzott. A nem fizetős egyágyasban voltam, és az éjjeli lámpának iszonyú erős fénye volt, nem tudtam aludni tőle, leoltani viszont nem mertem, mert úgy meg tök sötét volt. Kis sapit mi is a sajátunkat használtuk, mert állítólag ellopták a kórháziakat ... A babának én se vinnék saját ruhát, tényleg szépen öltöztetik Őket, és legalább nem kell arra is figyelni, hogy ne kallódjon el. Én 2011
2013. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szóval 2011-ben szültem, és remélhetőleg az idén is ott fogok :-)
2013. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
októberben szültem, akkor hintőport sem adtak a köldökápoláshoz. A többi ugyanaz volt amit már leírtak.
2013. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat h bepofátlankodok de nekem is lenne egy kérdésem.Van lehetőség a cumisüveget ott kifertőtleníteni?
2013. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én mosogatószert akartam kérni a csecsemősöktől, de nem tudtak adni, így vitettem be magamnak, és a folyó víznél azzal mosogattam csak el. Hogy fertőtleníteni lehet-e, nem tudom ...

6. voltam

2013. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!