Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdásnál van valami technika...

Vajúdásnál van valami technika, ami meggyorsítja a tágulást, ami elősegíti? Esetleg guggolás, sétálás?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
homeós szerek
2009. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt nem szedek,másra gondoltam.
2009. aug. 28. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az első gyerkőcnél nagy gimnasztika labdán ültem, és minden rendben ment addig, amig nem jött egy öregecske szülésznő, és fel nem fektetett az ágyra. Onnantól kezdve szinte megállt az egész folyamat. Most tuti, hogy nem hagyom magam, és ameddig lehet, addig ülök rajta, vagy guggolok. Állítólag nem csak a gravitáció miatt gyorsabb, de a testhelyzet is elősegíti a gyorsabb lefolyását!

Reméljük így lesz. Az elsővel a 18 órát vajúdtam!!

Könnyű és gyors szülést!

36 hetes km

2009. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az epidurális érzéstelenítés is tágulási hatása is van, szerintem ez a legjobb
2009. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvileg vannak különböző dolgok amik segítik/ gyorsítják a tágulást, de igazából minden a genetikán és a testi adottságokon múlik. Én szedhettem a homeós bogyókat, ihattam a málnalevél teát, lépcsőzhettem egész nap adhattak nekem akármit (2x zselét, oxitocint) mégsem nyíltam semmit és a vége császár lett. Sajnos semmi sem csodaszer, egyiknek használ másiknak nem.

2009. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én szedtem a homeós bogyókat.

A szülésznő pedig labdára ültetett, de nekem nagyon nem volt kényelmes...

2009. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem ittam málnalevél teát, nem szedtem homeos bogyókat, a szülészeten pedig nem akartam labdára ülni, mert annyira gyenge és fáradt voltam. Jó volt feküdni az ágyon, és ott vajúdni. Reggel 8-tól kaptam oxitocint, délben 2 ujjnyira kinyílt a méhszáj, du. 4-kor pedig jött a kitolási szakasz, fél 5-kor pedig a hasamon feküdt a csodaszép kisfiam!

Szerintem egész gyorsan kitágultam, mindenféle hókusz-pókusz nélkül.


Üdv: 4hetes pici anyukája

2009. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sétálás,teák
2018. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!