Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegés a fájdalomtól 3....

Szsuzs kérdése:

Rettegés a fájdalomtól 3. szülés esetén? Tokofóbia?

Figyelt kérdés
Szívesen hallanék olyan történetet, aki rettegett az első szülésének borzalmai miatt a többediknél. Hogy küzdötted le a félelmet? Egyáltalán sikerült, vagy a végén beletörődtél? Mi lett a végkifejlet?

2013. jan. 10. 15:52
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Azért féltem a 3-ik szüléstől,mert már a második 13 éve volt az első 16 éve.38 éves vagyok.Szóval mindent "elfelejtettem":) Nem is magától a szüléstől féltem hanem a gátmetszéstől és varrástól.Első sürgősségi császár lett,második után meg sima szülés után elaltattak,megvizsgálták a belső hegem,és altatásban össze is varrtak,így kimaradt.Viszont szó szerint rettegtem,és hát tényleg nem egy leányálom.Attól is féltem hogy mi lesz ha őt is túlhordom,ha úgy kell megint indítani...Szerencsére ez nem történt meg,kiírt nap előtt 4 nappal megszültem rendesen problémamentesen.2 nappal előtte kezdődtek a fájások,de nem mentünk be,itthon mégiscsak jobb volt átélni.Pár órával a szülés előtt mentünk csak be a kórházba.3-ik szülésem volt a legjobb.
2013. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is most várom a harmadik babát, és én is nagyon félek. Főleg mert nem lesz gátmetszés.

De e terhességem alatt aggódom és félek a legjobban, nem tudom mért:)


Kétlányos 23hkm.

2013. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz, én nem vagyok pocakos, de egy éve szültem a 3 bámat.

Ne kérdezd, hogy miért (én sem tudom) de a 3. terhességet végig izgultam rettegtem paráztam.

A szüléstől is be voltam tojva, pedig a 2. babámat 40 perc alatt pikk-pakk megszületem, vágás-repedés nélkül.


Be is igazolódott a félelmem :(

Ez a szülés volt a leghosszabb, legnehezebb :( Fájásgyengeség, oxitocin, húzták-tolták, nyomták. Utána műtét mert a lepény nem vált le :(


Szerintem én vonzottam be azzal, hogy nagyon féltem :( :(

2013. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. borzasztó szülés. féltem is rendesen.

2, 3. nagyon gyors, könnyű szülés volt, 4kg feletti babákkal.

2013. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! én az elsőt a boldog tudatlanság miatt nem izgultam végig, tudtam, hogy fájni fog, de egyszerűen akkora fájdalmat elképzelni nem tud az ember. azt mondtam utána, hogy soha többet gyerek! persze magára a gyerekre vágytam, csak a féjdalomra nem.a 2. a mamatensnek köszönhetően kb 30-40 percig fájhatott konkrétan, de az a vége az nagyon kemény. ott mondjuk zokogtam a boldogságtól, hogy vége, ennyi volt.most viszont olyan félelem tört rám, hogy szülni kell, hogy fogalmam sincs hogy fogom túlélni. Az első 2 babát a szt imrében szültem fájdalomcsillapítás nélkül, most kerestem egy helyet (János kh), ahol nem kell könyörögni az érzéstelenítésért-feltéve, hogy jut rá idő. de szeretnék nem parázni...22.hkm vagyok
2013. jan. 11. 07:48
 6/6 A kérdező kommentje:
miért félsz attól, hogy nem lesz gátmetszés? a 2.-nál nekem sem volt, és hihetetlen a különbség, ha vágnak, vagy sem! én meg imádkozom, hogy nehogy legyen! de szerintem ha félsz attól,hogy repedsz, kérd az orvost...legalábbis beszéld meg vele, ha mást nem és ügyeletesnél szülsz, akkor a szülés alatt akkor, hogy vágjon, ha szükséges...egyébként honnan tudod, hogy nem lesz? én magától a tőlem független, mindent letaglózó fájdalomtól félek:(
2013. jan. 11. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!