Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház...

Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház szülészet?

Figyelt kérdés

Kinek milyen tapasztalata van?

37hkm



2013. jan. 17. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó.

Volt fogadott orvosom és szülésznőm,akikkel maximálisan elégedett vagyok.

Csecsemősök között volt ilyen-olyan is,az igaz...

Szülőszobák szépek.

Mi érdekel még pontosan?

2013. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Engem is érdekelne a téma. Engem speciel a fájdalom csillapítás érdekelne. Van rá mód?
2013. jan. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom van rá mód!

Őszintén nem tudom,hogy mi a menete,mert ez engem nem érintett,de a terhesgondozás alatt megkérdeztem a doktornőt,és mondta,hogy lehet kérni

2013. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a szülészet. Elég otthonos jellege van. Rendesek a szülésznők és az orvosok is. Bárki legyen az, ha fogadott, ha ügyeletes. A fájdalomcsillapításra van lehetőség,de azt előre meg kell beszélni az orvossal. Szerintem szülés előtt érdemes eldönteni, hogy akarsz vagy nem.
2013. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is maximálisan meg voltam elégedve mindennel, és mindenkivel.
2013. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, szülőszobák szépek, én elégedett voltam !!!! nem váltanék !!
2013. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-hetes a babám igy igen frissek a tapasztalataim .

Mi érdekelne pontosan ? Én pozitivan csalódtam .

Könnyű szülést ,egészséges kicsit :)

2013. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó!

Gratulálok a babádhoz!Igazából mindenre.Sima szülésem lesz elvileg és a fájdalomcsillapítás érdekelne meg hogy mi hogy működik a kórházban?Pl:Rendesek e,foglalkoznak e az emberrel vagy hogy normálisan segítenek e szülés után?Hányan vannak egy szobába?Hány napot kell bent lenni?Ilyenekre:)Mindenre:)Én jövőhét szombatra vagyok kiírva és már igencsak izgulok,éppen tegnap este beakart fektetni már,mert nem volt túl jó a ctg.Aztán lépcsőzéstől tökéletes lett:)Ami furcsa nekem hogy akár hányszor bent vagyok vizsgálaton mindig azt hallom épp császár van vagy császár lesz vagy császár volt,mint ha mindenkit császároznának...Jó lenne ha nem erőltetnék a császárt ha nem muszáj.Ettől is tartok eléggé:(

2013. jan. 30. 05:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos akkor én megpróbálok beked mindenre válaszolni !

Ha egy egy hiba becsúszik előre is bocsi de időm nem sok és álatlában kapkodok . :)

Kezdeném azzal ,hogy nekem negyedik gyermek lévén se doki se szülésznő nem volt fogadva ,mert anyagilag most nem iagzán fért volna bele .Mint utóbb kiderült a szülésznő még beleférhetett volna ,mert van aki már 10 000- ért is vállal szüléseket ,és annyit meg adtunk is annak aki levezette végül a szülésemet . :) Mindegy mert nem ismertem itt senkit elöző szüléseim nem itt zajlottak ,és azt is hallottam,hogy jó esetben nem is látok majd orvost csak szülésznő is levezethet egy hüvelyi szülést és a szülésznőkről is általában jókat hallottam .

Bár volt bőven fenntartásom a Dél Pestivel kapcsolatban biztam benne ,hogy a szülészete valóban jó.

Én túlhordtam a babámat egy héttel és igencsak inditani akartak amit nagyon nem akartam hiszen amúgy minden eredményünk jó lett .Az inditás ellen leginkább amiatt voltam mert oxitocint adagolnak ami a gyakori császármetszéshez vezet én a sok sok vizsgálat alatt sok kismamával beszélgettem és ez jött le nekem szóval én mindenképpen elakartam ezt kerülni és saját felelősségemre nem egyeztem bele . Azelött ebből nem csináltak ügyet a babák ha csak nem volt indokolt + 10 napig maradhattak a pociban és szépen maguktól elindultak .Igy is lett az én esetemben is 23 helyett szilveszter napján bújt ki az én kis csodám . :) Beavatkozásmentesen 4300g és 55 cm -el . Gátmetszésem most is volt dehát nem is bántam ilyen hatalmas babánál jobb is igy ,mint az esetleges nagy repedés . Ezenkivül burkot repesztettek közvetlenül a tolók elött de mindvégig apával ketten az ikea szobában tartozkodtubk teljes nyugalomban .Fájdalomcsillapitás kérdésében nem vagyok jártas ,sosem kértem . Akik inditattáők a szülésüket 3 másik kismama mind ugyanazt mondta hogy megkapta az oxit de nem tágult és császár ltt a vége mert az oxi miatt meg a baba szivhangja rakoncátlankodott vagy valami más galibát okozott.. ez is megerősitett döntésem helyességében .

Egyébként én már erős 5 percesekkel mentem csak be a kórházba délben és fél három után már a karomban tarthattam a kis életemet . A szülésznő teljesen normáslian fogadott de sokat őt sem láttam ,észrevette rajtam ,hogy én "elvagyok a fájásaimmal " csodálkozott is .. pedig aztán nagyon féltem elötte .:) Pont ezért öszpontositottam a nagy eseményre tudtam akkor lesz a legjobb ha csak magamra és a babámra figyelek és fogadom a fájásokat hiszen egyre közelebb leszünk egymáshoz szóval tartottam magam amrnnyire csak lehetett ,és a párom nagyon sokat jelentett nekem akkor ott . Eddig nem szerettem volna apás szülést de igy utoljára a legkisebbünknél belementem éds nem bántam meg sőt a legjobb döntés volt !:)Szóval aszülésznő inkább a mellettem levő szobában orditó anyukánál volt az azért borzalmasan "sokkolt "engem is elhiszem ,hogy neki igy esett jobban de rémisztő volt mikor két fájásom között azt az iszonyatos orditást hallottam . A szülésznő észrevette bejött és megnyugtatott . :) Én onnatól csak akkor láttam amikor a tolófájásaim jöttek és felfektetett az ágyra minekután elhúzodott úgy bő fél órára a tolófájás igy bejött a Csütörtöki doki és hasamra nyomással ő is rásegitett a baba világrajövetelére ,de avégére még egy plusz doki bejött a gyerekorvos is várt már ránk meg egy csecsemős szóval egy kis közönség fogadta a fiamat . :) A szülésznő varrt össze sürűn elnézést kért a kellemtlenségért de nem kis vágásom lévén meg az elötte már háromszor vartt heges terület miatt nem volt egyszerü és bizony kellems sem ,de a szülés után mint már emlitettem ez legyen a legkevesebb.

A kicsit születése után a mellkasomra tették pár percre apuka elvágta a köldökszinórt ,de utána elvitték mosdatni öltöztetni amig engem "dekoráltak " .:)

Apuka kezébe adták és odahozta még egy picit nekem azután a családomnak akik kinnt vártak megmutatták úgy egy percre és ennyi volt ,ez a része nem igazán jó ,hogy igazából nincs aranyóra legalábbis nekem és nagyon sok kismamának nem volt olyanoknak sem akik fogadtak dokit . Mondjuk én igen kivoltam merülve de a babám hál istennek teljesen jól volt igazán hagyhatták volna még kicsit velem .. :)

A szülésznő nagyon édes drága volt és kitolt a családomhoz a két óra megfigyelésre igy nem kellett egyedül egy foklyosón feküdnöm .Ihattam vizet is és nem kellett a végén katéterezgetni mert tudtam pisilni .

Utána levittek a szobámba ,és én kiosontam a babámat megmutogatni acsaládnak amivel rosszúl jártam mert nagyon megszédültem a vége az lett mhogy egy csecsemős jól leszidott és tolt vissza a szobámba . :)

A szobámban 5-4n voltunk és nagyon jól megvoltunk egymással van kivel most szervezzük a babatalit a jobb időkre. :) Egyáltalán nem bántam meg ,hogy nem egyszemélyesbe voltam olyan jól elvoltunk és segitettünk egymásnak ha kellett .

A csecsemősők közt valóban van aki meg se mukkan meg le se toj dehát nem engem kell pesztrálniuk . :) Sok o9lyan is volt aki igazán kedves .

Kajcsid legyen bőven folyadék tea van de nem iagzán izletes az ételek zömét nem ettem meg mert olyan volt ami egy szoptatós anyukát felfúj és a baba csak szenvedne mint volt is rá pl -da.

Ágyat nem húztak egyszer sem .:)

Nekem ezek a tapasztalataim nagyjából .

2013. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és 3 napot éjszakát voltam bennt pedig négyet kellett volna mert nem voltunk még egy két óra hiján 72-órásak azt nézik és aszerint 3 vagy négy éjszaka . A csecsemős aztán beszólt ,hogy mehetek mert a kicsi jól van akkor ha gondolom mehetek .. . :)
2013. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!