Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban van sebességkor...

Németországban van sebességkorlátozás? Mennyi esélyem van munkát találni Németországban? Úgy értem, hogy Magyarországon nem fizetik meg jól a munkát, de ott kint lehet más a helyzet.

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 10:20
 1/4 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Igen, van sebességkorlátozás, ugyanúgy, mint nálunk. Kivéve az autópályát, ahol elvileg nincs, de gyakorlatilag szinte mindenhol van. Munkát találni nem könnyű, persze ez függ attól is, hogy mihez értesz és, hogy mennyire beszéled a nyelvüket.
2012. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen szakmád van? Ha olyasmi, amivel itthon sem lehetetlen elhelyezkedni, kint akár sokszorosát is keresheted, de tényleg szigorúan szakmafüggő. És a nyelvtudás is nagyon fontos.
2012. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az autópályák felén van.


Munkát találni akkor van esélyed, ha tudsz németül és értesz valamihez. Nagyon durván becsülve, egy teljes állásban, kezdetben 800 - 900 € - ra számíthatsz, ebből lejön a lakbér, ami akár 600 € is lehet, de 300 € biztos.


Egyébként csak azért, mert megfizetik nem érdemes kimenni. Legalábbis szerintem. Hentesek szenvedtek kint, önállóan nem tudtak munkát vállalni, a magyar cég lehúzta őket, amivel csak bírta. Igazából olyan, mintha börtönben lettek volna. Jó, több pénzt kaptak, mint Magyarországon, de rengeteget szívatták őket.


Kimenni csak önállóan szabad, pénzt kell vinni, nyelvet ismerni, és valami képzettség. Az utóbbinál ott persze máshogy csinálják, meg jobb minden, ezért csak annyit jelent, hogy van fogalmad valamiről és papírod is.

2012. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Van korlatozas lakotelep 30 kmh, am varosban 50 60 kmh auto p hat 130 de van ahol korlatlan.melot lehet talalni ha keres az ember.lakasok dragak 300 tol mennekj felfele.am ahogy mar irta az elottem levo :) 800-900 deaz emlle birsz hetvegere 400 eus melot fogni akk haladsz valamerre,en pl 1300 € keresek nettoba brutto 1900 de 600 az allame :D nyugdij ilyen biztositas amojan ado :D szal mivel nem vagyok hazas nincs gyerekem stb igy ez 1 darabig marad de ha mar lesz felesegem stb akk az adok is csokkennek .. 23 F
2012. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!