Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szombatra vagyok kiírva. Az...

Szombatra vagyok kiírva. Az orvosom tegnap azt mondta, ha utána hétfőig nem lesz meg, megindítaná kedden. Belemenjek? Az orvos legfőképp azért mondta ezt, hogy ne kelljen minden nap bemennem a kórházba vizsgálatokra. Engedjem hogy megindítsa?

Figyelt kérdés
Félek az indítástól nagyon és persze reménykedem hogy addigra kibújik a kisfiam.

2013. jan. 30. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mit jelent nála a meginditás? magzatburok repesztés? én beválalnám!!!
2013. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, burokrepesztésre gondolt. Már a belső méhszájam is nyitva van kissé, azt mondta.
2013. jan. 30. 11:38
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az indított szülés általában hosszabb, elhúzódóbb, fájásgyengeség miatt gyakrabban előfordul, hogy a vége császár.

Ezt mérlegelve én inkább bejárnék nst-re naponta..

Én két gyereket hordtam túl, és kivártuk a dokimmal, amíg beindultak maguktól.

Mindkettő a betöltött 41. héten született.

Én a Szent Imrében szültem, és ott problémamentes terhességnél 42. hétig várnak.

Gondolom a dokid akkor lesz ügyeletes, és így neki kényelmesebb...

2013. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
elsö vagyok bevállalnám nekem az orvosom se erre hajlandoságot nem mutat se arra hogy hazamehessek és a 41 héten szüljek hanem minden második nap oxitocinos infuzio. mely korházba vagy?
2013. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Dél-Pestiben fogok szülni. Az is a baj, hogy nem lesz aki bevigyen minden nap, így buszoznom és vonatoznom kellene, kb 3 órát összesen naponta, ezt pedig már nem igazán bírom. Viszont én is hallottam az indítás lehetséges hátrányairól. Szóval nagyon nem tudom...
2013. jan. 30. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy működik, hogy aki betöltötte a kiírt időpontot és nem szült meg, azt befektetik a kórházba, nincs lehetőség bejárni vizsgálatokra és a 42. hetet megvárják és ha nincs semmi gond, akkor indítják csak, de előbb nem.

Amúgy ha indítják és kapsz oxitocint is, akkor az pont hogy általában hamarabb lezajlik, viszont nagyobb fájdalmakkal járhat, mint akinek a természetes mederben folynak a dolgai.

És sok orvos nincs az indítás mellett, mert hogy úgy vannak vele, a természet majd intézkedik, ne legyen felesleges mesterséges beavatkozás. A te orvosod ezek szerint nem ennek a pártján van.

Igazából itt már a te döntésed. Én mondjuk bent feküdtem szülés előtt a kórházban, nem ilyen miatt, de én inkább 2 naponta bejárogatnék, minthogy befektessenek, viszont nálad ilyenről nincs szó, ha már ennyit kihúztam, akkor lehet én is az indítás mellett lennék. De persze nem vagyok a helyedben.

2013. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem is értem hogy miért nem mondta hogy feküdjek be. Sajnos naponta kellene bejárnom, nem kétnaponta.
2013. jan. 30. 11:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én dokim nem kérdezte meg, hogy beleegyezek-e. Úgy tudtam, hogy kópiára megyek, de nem. Utólag kiderült direkt repesztette meg a burkot. 41 hetes voltam, és örültem neki, hogy végre túl voltam rajta.

Ne félj tőle, semmit sem fogsz érezni belőle, mint egy sima méhszáj vizsgálat annyi. De hátha keddig beindul magától, az lenne a legjobb.

Könnyű szülést!

2013. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságot! Én is abban reménykedem hogy addigra már a pindúrka is látni szeretne minket! :D
2013. jan. 30. 12:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Én már annyira várta, hogy megszülessen a lányom, hogy minden megoldás érdekelt :)

Indított a doki, és nem mondanám, hogy elhúzódó volt a szülésem. 3 órakor mentünk fel a szülőszobára, megkaptam a beöntést, megkaptam a szülőszobámat, lezuhanyoztam, stb. 4 körül kaptam meg az oxitocint, burkot repesztett a dokim, az igazán durva fájások fél 7-kor kezdődtek, addig nagyon vígan voltam. 8 órakor már kinn is volt a lányom...

A következő se legyen hosszabb :)))

2013. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!