Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Régen miért vállaltak olyan...

Régen miért vállaltak olyan korán gyereket az emberek?

Figyelt kérdés
Úgy 30 éve még teljesen általános dolog volt, hogy valaki 18-20 évesen szül, senki nem csodálkozott egy ilyen fiatal anyukán. Azt értem, hogy kevesebbet jártak iskolába, korábban volt egzisztenciájuk, de ma akiknek van mindenük, azok sem akarnak ilyen korán gyereket. Mi lehet ennek az oka?
2013. febr. 2. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Mert 18-20 évesen már házasodtak. A család mindent a "seggük" alá tolt, mert megtehették. Kaptak farmot, hogy műveljék. A család ezerszer többet segített nekik mindenben, mint ahogy a mostaniak megtehetnék.

Az asszonyok háztartásbeliek voltak. Szültek 8-10 gyereket és otthon voltak velük. Nevelték őket, családiasan.

A férfiak hajnali 4-től már dolgoztak fél12-ig, majd pihentek 2-3 órát és mentek vissza a földet művelni. Volt étel-ital, s minden amit csak kívántak. Ők abból éltek. A felesleget meg eladták vagy cserélték a szomszédokkal vagy más emberekkel a piacon.

Az asszonyok otthon etették az állatokat, el látták a jószágokat.


Ma már ezt nem teheted meg. Sajnos már több az igénye az embernek, ami sokba kerül. Csak drágább lesz minden!

Most már nincs szülői háttér, már nincs csak úgy "segg alá" tett lakás berendezve, stb. Ezt már csak a felső tízezer teheti meg, a középosztály és a szegénység örül, ha talál egy normális albérletet, amit kitud fizetni a nevetséges keresetéből.


Sajnos igaz, hogy a gyerekvállalás ma már "luxuscikknek" számít!

2013. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Abba az időbe más világ volt alapból. Gondolj csak bele 18-19 éves korukig tanultak az emberek, többnyire szakközépbe, ahol még szakmát is adtak és akkor amikor elvégezték az iskolát már szinte mindenkinek megvolt a munkahelye, nem volt továbbtanulás meg hasonlók, mert minek. Akkor voltak munkahelyek, volt biztos megélhetés, a fiatalok tudták a jövőjüket alapozni, akkor könnyebben lehetett lakást venni vagy házat, összeköltöztek és már jöhetett is a baba mert nem volt az hogy munkanélküliség.

Most vegyük példának az én szüleimet. Apám 19 évesen fejezte be az iskolát, elment katonának leszerelt 2 évvel később, elment dolgozni, sőt akkor mellette még tanult egy másik szakmát is, amit nem a szülei erőltették rá, amint letette azt is, elment másik munkahelyre ahol keresett annyit hogy tudott venni a szomszéd városban egy telket, rá két évvel később még az előző feleségével elkezdtek építkezni hitelből. Amikor megismerkedett anyámmal akkor már kész volt a ház, ahol a mai napig élünk. Mellette persze apám előző házasságából megszületett ugye a féltestvérem, utána jöttem én majd a húgom.

Most én is ott vagyok hogy gyerekvállalás ugye, de nem merjük bevállalni itt vagyok lassan 26 évesen barátnőmmel albérletben élünk, legnagyobb szerencsénkre nincs adósságunk, de nem tudunk rendesen megélni. Barátnőm alkalmi munkát vállal én meg fizetem a kaját, a rezsit, és éppen hogy nem halunk éhen következő fizetésig. Persze annak köszönhetően hogy amikor szabad vagyok akkor megyek maszekolni de az ilyenkor télen az sem megy nagyon.

Az a baj hogy munkanélküliség van és akiknek megvan mindenük azok is nehezen merik bevállalni, mert ugye nagyon sokba kerül, kiságy pelenka, meg egyéb más az havonta 80 ezer minimum, aztán azért a szülők is egyenek főleg az anyuka aki még szoptat, nem könnyű ez.

2013. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt nem mondanám, hogy mindent a seggük alá toltak, és bármit ehettek, amit akartak, mert pl. nagymamámék igen szegény körülmények közé vállaltak babát, mégpedig azért, mert nem igazán ismerték a védekezést.

S mert az volt a szokás. Férjhez mész, szülsz.

Ez volt a természetes.

2013. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

A fentiekhez hozzátenném még, hogy régen kevesebb embernek volt lehetősége a tanulásra (ha így haladunk, visszajön az az időszak), ezért előbb kész voltak a családalapításra. Másrészt meg kaptak olyan hitelt az emberek, amit vissza lehetett fizetni.

Harmadrészt kicsit talán előbb is megértek a fiúk-lányok.

2013. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg ott még volt család. Anyuka-apuka nyugdíjban, tudta vállalni a kicsit, ha anyukának adódott iskola-munka. És nem a nyüglődés ment, hogy minek szült, hanem egymás segítése. Azért egy mostani 50éves igencsak gályázik, még 10évet min. Szóval a családi segítség is ugrik.

Ezek mellé az anyagi bizonytalanság, kell ennél több?

2013. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És most miért 30 évesen szülnek először??


Egyébként azért is szültek hamarabb mert 20 évesen már volt min.2 év munkaviszonyuk is, mostanság pedig tovább tanulnak az emberek, pl. egy sima technikus képesítést mire letesz az ember 20-21 éves..

2013. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez hülyeség az én nagymamám 1950-ben 28. évesen szült először, Anyukám 1984-ben 32. évesen szült.Akkor sem szültek sokan 18. évesen ez hülyeség.
2013. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minden valasszal egyet ertek csak meg annyit tennek hozza,hogy nem mindenki a karrier es a biztonsag hianya miatt nem szul koran.Manapsag trendy szorakozni,"szingli'-nek lenni 30-35 eves korig.A nok nagy resze nem koti le magat koran.Regen ha valaki szerelmes lett akkor hazasodott.Es nem gondolta,hogy lesz kovetkezo meg ha volt is.Lehet voltak valasok akkor is.Manapsag meg mar hazassag sincs.
2013. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én elég korán szültem, és körül nézve így nagyon sok lány szült nagyon korán.. mostanság.


Amúgy régen ez volt a szokás. Minnél hamarabb kelet házasodni, és utána sex, és gyerek. Most pedig nem így van. De ennek elenére télleg nagyon sokan túl fiatalon és fiatalon szülnek.

2013. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kb. 60 éve létezik a fogamzásgátló tabletta, tehát előtte egy nőnek nem sok esélye volt "megúszni" a szülést :)


És ezek a dolgok egymásból következtek: mivel a nőkre nem lehetett "számítani", mint munkaerőre, hiszen tul.képpen bármikor teherbe eshettek, ezért továbbtanulniuk sem volt érdemes, vagyis valóban csak a férjhez menés és a gyerekszülés volt számukra az egyetlen út, és ez már 18 évesen elkezdődött.


Tehát az egész női emancipáció a fog.gátló tablettával kezdődött :)

2013. febr. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!