Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik csak egy gyereket vállalt...

Akik csak egy gyereket vállaltak, miért döntöttetek így? Nem bántátok meg később?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen nem érzem magamban az energiát, a kapcsolatunk sem felhőtlen a férjemmel, és idősebb is jóval nálam. Az én okaim ezek. Bánni már most bánom, 4 éves. A testvér MINDENNÉL többet ér:(
2012. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
26. hétre megszülettek az ikerlányaim, mert fele idő alatt felélték a méhlepényt. Azt hittem, nem élem túl. Elkezdtünk újra próbálkozni, akkor 8 hetesen elvetéltem. 23 éves voltam akkor, tehát még csak a koromra sem lehetett fogni. Akkor megfogadtam, hogyha sikerül egy kisbabát szülnöm, többet nem kísértem a sorsot. Most van egy 6éves kislányom, aki egyenlőre még csak nem is mondja, hogy szeretne. Mi pedig boldogok vagyunk, hogy ő van nekünk. Nem mintha nem babáznék újra szívesen, de nem merünk belevágni. Túl sokat szenvedtünk őérte is, többewt nem akarunk :(
2012. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

6 éves a kislányom...

1. ok: anyagiak (hitelek),

2. ok: nem felhőtlen kapcsolat.


Munkahelyek szerencsére vannak, ezzel nincs gond.

2012. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mi két gyereket terveztünk,de egynél maradunk,lassan három éves lesz a fiam

neki normális életet tudunk biztosítani anyagilag.Nekem maximálisan kielégíti az anyai ösztöneimet.úgy érzem,hogy nem tudnám megosztani a szeretetemet és figyelmemet másik gyerekkel.őt egyszerűen imádom,ő a mindenem.

elég beteges,így sok energiát,időt,odafigyelést igényel,munka mellett nehéz megoldani az itthon maradást,segítség nincs,két gyerekkel meg végképp megoldhatatlan lenne.

két szobánk van,nem szeretném megzavarni a nyugalmát,megszokott kis életét egy csecsemővel

támasza lesz ha mi már nem leszünk,van egy unokatestvére,egyidősek,nagyon szeretik egymást,sokat vannak együtt,ragaszkodnak egymáshoz.

egyelőre nem bánom,eszembe sem jut ilyesmi.aztán soha nem mond,hogy soha

2012. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3 éves a fiunk. Hullámzó a kedvem, néha rám jön, hogy szeretnék még egy babát, aztán örülök, hogy csak egy van.

Anyagiak állnak az első helyen, de tényleg. Ha tudnám, hogy van egy számlám, amihez mindig nyúlhatok, akkor simán vállalnék még egy gyereket.

Egyébként meg nem vagyok egy ősanya típus, nehezemre esett megszokni, hogy mostantól a gyerek a főnök, hogy nem mehetek oda ahova akarok, hogy nem akkor kelek, amikor akarok.... de végülis belejöttem, mert rendszert hozott az életembe.

De kis akaratos, makacs, zsivány... nem lenne erőm újrakezdeni az egészet, a hasfájástól kezdve, a szoptatási mizérián át, a fogzáson keresztül...


Ezek a főbb okaim.

2012. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindig csak egy gyereket terveztem,mikor megszületet a kislányom nem is tudtam volna mégegy gyereket elképzelni.És 8 évnek kellett annak eltelnie,hogy rájöjjek szeretnék mégegy kisbabát.Nem bántam, meg van két gyönyörü gyerekem,apa még mondja,hogy jó lenne mégegy de már 35 évesen nem merem baválalni.
2012. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én két gyereket szerettem volna, de úgy érzem, nem vagyok elég jó anya, ezért mégsem szeretnék még egyet. Két éves a kisfiam, de nagyon hisztis, akaratos, nem tudom kordában tartani...
2012. jún. 15. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!