Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy császárra általában kell...

Egy császárra általában kell indok ugye? Többi lent.

Figyelt kérdés
MI van akkor, hogyha valakinek azért preferálják a császárt, mert nagy babát, mondjuk 4kg-osat saccolnak? És ha végül mondjuk csak 3kg lesz a végén, akkor rákoppintanak a doki fejére a főnökei? Végülis egy császár többe kerül a kórháznak, nem? EGyátalán egy tapasztalta nőgyógyász benézhet egy ilyet, hogy nagy 4kg körüli babát tippelget és csak 3kg lesz? Oké, hogy tévednek az ultrahangok, meg hogy az csak becslés, de egy tapasztalt doki azért nagyjából be tudja lőni, hogy a baba kb 3kg körüli lesz, vagy 4kg körüli, nem?
2013. febr. 13. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Maga a gyerek súlya nem indok a császárra!!! Ha jól saccol a doki ha nem!

Nekem jóval 4200g körülire saccolt a doki,de fel sem merült senkiben hogy e miatt császáros leszek. Az más dolog hogy a vége az lett,de nem a gyerek súlya miatt hanem mert nem tágultam semmit 18óra vajúdás után! 4950g lett a lányom.

2013. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kórházak pénzt kapnak a császár után és szerintük kevesebb is a rizikó mint egy sima szülés közben a komplikáció, gyorsabban is megvan, ezek miatt egyre több kórház preferálja (pár hónapja volt egy jó cikk erről az origon). DE nem hiszem hogy egy gépes saccolás alapján egy 4 kilós gyereket ne engednének simán szülni, hamarabb fogják rá valami másra. Érdemes természetes szülés párti dokit keresni, ő a te kérésednek megfelelően fog eljárni, fenntartva annak a lehetőségét persze hogy menet közben is válhat a dolog császárrá, ha szükséges.
2013. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nem én vagyok terhes, csak elméleti volt a kérdés...

De kiváncsi lennék, hogy egy doki tévedhet ekkorát?

2013. febr. 13. 21:29
 4/10 anonim ***** válasza:
11%

Általában azért császároznak, mert mindkét fél így szeretné inkább, mint normálisan. A kórház és a dokik több pénzt keresnek így. Ha valami komplikáció lenne a szülésnél, akkor nem szúrják le őket, hogy miért nem császároztak. A nők meg nem tágulnak ki, nem vajúdnak, akkor veszik ki belőlük, amikor nekik jó, amikorra szabadságot tudnak kivenni.

Valami hivatalos indokot meg bármikor csípőből gyártanak hozzá. A kórház azért, mert kötelező neki indokolni, a nők meg a család, rokonság kedvéért, hogy ne szólják meg őket esetleg.

2013. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem téved az orvos, mivel nem o számol. A súlyt ultrahang alapján, bizonyos csontok hosszabol az ultrahang gép számolja ki. Miután ugyanolyan hosszú csontokon lehet több illetve kevesebb zsír szövet is, az eredmény egy közép értékű becslés. Igy is hívják a vizsgálatot: súly becslés. Szerinted honnan tudna megállapítani az orvos a pontos súlyt???
2013. febr. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az 5-ös válaszolónak. Akármilyen tapasztalt is az orvos nem tudja pontosan belőni a baba súlyát, csak egy körülbelüli értéket dob ki a gép. Az én babám farfekvéses volt, az uh-n 3800-ra saccolták, azt mondták így mindenféleképpen császár lesz, mert abban a kórházban a 3500 feletti faros babákat nem engedik rendes úton születni. Végül 3510 volt és azt mondták ez még belefért volna.
2013. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"akkor veszik ki belőlük, amikor nekik jó, amikorra szabadságot tudnak kivenni."

Kedves 4. Ocsmány vagy!


Igen, ált. elég komoly indok kell a császárra, persze biztos van olyan doki, akinek a vastag boríték is elég indok.

A baba mérete is indok lehet (téraránytalanság). Ez igazából doki és kismama függő, van amelyik doki megpróbáltatja először a természetes szülést, van sok kismama, aki ilyen indok miatt nem akar császárt, de fel van rá készítve.

Bizony, benézheti a doki, akár 1 kg-ot is tévedhet. Egy átlagos baba pl, aki 53 cm-rel születik, mondjuk 3500 g. Az enyém 4300 g volt.

2013. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább az az ocsmány, amikor valaki karácsonyra ütemezi a gyerekét, az ünnepek közötti szabadságra.
2013. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam tévedett az UH.Nem is keveset.

A 32-33 héten még 2100-2300 gramm volt a becsült súlya.A 37 héten már csak 2700 gramm.Én csodálkoztam hogy lett iylen kicsi,doki nyugtatott hogy a végén van olyan hogy lassabban fejlődik,nincs gond legalább nem lesz nagy.

40+2 indult a szülésem.Vajúdás alatt mondogatta a doki:Kicsi baba megszüljük.Majd röpke 4 órányi tolófájás után amikor már legszívessebben meghaltam volna,a császár mellett döntött.Relatív téraránytalanság.A kicsi babám 4 kiló volt és 54 cm.

Bocsi hogy hosszú lett :)

2013. febr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kicsit off: én tegnap voltam UH-n, dokim mondta h súlyt már nem is mond, mert már nem pontos, vaktában meg ne lövöldözzünk. Szerintem így korrekt. 39hkm
2013. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!