Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a testmagasság a szülést. Én 160 cm vagyok 52kg és lehet, hogy nagy lesz a baba és császár lesz, vagy ez nem jelent semmit?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A magassag nem ok, de az esetleges teraranytalansag az lehet az, ha a baba feje es a medencecsontod kozti tavolsag alapjan valoszinu nem fer at, akkor csaszar lehet, de ez lehet egy 180 centis nonel is.


Szoval elore ne aggodj, ez nem torvenyszeru, en is pici vagyok, 162 cm, de egy szoval se mondta a doki, h csaszar kene :)

2008. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi összefüggés nincs, én is 158 centi vagyok és már 70 kg. Gondolj csak bele, rég is szültek a kis nők is gond nélkül.

Valóban van egy számítás, hogy ha a baba feje nagyobb, mint a medence tágulata, akkor császár, de ez mindenkire igaz, nem csak a kicsikre!

Ne félj, nem kell ilyen dolgokon parzáni előre.

És ha császár? Akkor is nagyobb baj sose legyen!!

:-)

2008. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 150cm vagyok és 70 kg-val szültem (55 kg-s voltam) és persze nem sikerült, pedig mindenképp sima szülést akartam, téraránytalanság miatt megcsászároztak, mivel beszorult a baba.Anyukám szintén 150 cm és 5 gyermeket szült sima szüléssel, nem minden esetben befolyásolja, nekem nem volt szerencsém:)De egy gyönyörű, egészséges gyermek édesanyja vagyok és ez a legfontosabb!
2008. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!