Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában a...

Zsuka01 kérdése:

Szült valaki mostanában a székesfehérvári kórházban?

Figyelt kérdés

Mi történik az előkészítőben? Vajúdóból ki lehet menni apukához? (Azt tudom hogy ő nem jöhet be). Saját hálóingeben kell szülni vagy adnak? A csecsemős nővérek tényleg annyira bunkók?

Minden információt szívesen fogadok, mivel mikor szülőszoba látogatásra szerettünk volna menni elmaradt, utánna pedig elrendelték a látogatási tilalmat, így lehet már nem is lesz alkalmunk megnézni a szülészetet.

36 hkm



2013. márc. 1. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én 7 hónapja szültem ott. Vajúdóba csak akkor kerülsz, ha mind a 4 szülőszoba foglalt, ha nem akkor a szülőszobára kerülsz és a vajúdás alatt ott lehet végig ha párod. Arról nincs tapasztalatom, hogy mi van akkor ha a vajúdóba kerülsz. Saját hálóing kell a szüléshez, valami olyan amit nem sajnálsz. A csecsemősnővérek többsége elég bunkó, de van pár normális, és amikor én voltam, voltak gyakornokok is, ők nagyon lelkesek még.

Engem a szülésznőm vezetett körbe a szülőszobán függetlenül attól, mikor volt a szülőszobalátogatás. Orvosom nem volt, az ügyeletesnél voltam, nagyon meg voltam vele elégedve, azóta is hozzá járok.

Mindenképp két táskába pakolj, egybe olyanokat, amik a szülőszobára kellenek, egybe pedig, ami az osztályra.

Nálunk úgy zajlott, hogy éjjel bementünk, csengettem, engem beengedtek, páromat még nem. Felvették az adatokat, addig szóltak az orvosnak, megvizsgált, bevittek szülőszobára, felrakták a fájásmérőt, bejöhetett a párom, utána ért be a szülésznőm, és mivel az én kisfiam fafekvéses volt császár mellett döntöttek, bekötötte a katétert, infúziót, vártam az altatóorvost, aki mindent elmondott mi lesz, hogy lesz. Megtörtént a császár, benn lehetett a párom. Aztán először őrzőbe vittek, aztán pedig a szobába. A csecsemősnővérek tényleg bunkók, tisztelet a néhány kivételnek, én nem foglalkoztam velük, amiben kellett a szülésznőm segített, így nem szorultam rájuk. Bunkók voltak velem, mert a császár miatt nem indult be a tejem, a Kisfiam pedig már szeretett volna enni, csökkent a súlya, tehetetlennek éreztem magam, mert nem tudtam etetni, és ezt éreztették is velem, mintha az én hibám lett volna, de idővel ez is megoldódott.

Ha van bármi kérdésed még válaszolok szívesen! Remélem tudtam segíteni.

2013. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a részletes választ:) Amilyen szerencsém nekem van biztos hogy teltház lesz a szülőszobán. Nekem fogadott orvosom van, szülésznőm nincs, úgyhogy sajnos én rá leszek utalva a csecsemős nővérekre :(

Az igaz, hogy nincsen beöntés hanem ilyen kúpot adnak?

És egyébként a szülészeten lévők kedvesek? Ha jól értettem neked akkor jött meg a szülésznőd, mikor már a szülőszobán voltál, szóval akik előtte foglalkoztak veled azok normálisak voltak, vagy itt is azt kell várni mint a csecsemősnővérektől?

Mikor apukát nem engedték be a szülészetre akkor ő ott maradt a csomagokkal te meg csak azt vitted, amit a szülőszobára készítettél össze? Vagy mindet vitted magaddal? Van valami hely ahova le lehet pakolni az ilyen dolgokat?

2013. márc. 1. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 3 éve szültem ott, otthon elment a magzatvíz, bementünk, felvették az adatokat stb, és mivel fájásom nem volt, a vajúdóba vittek, aztán mikor lett fájás, rámrakták a mérőt, és kb. 10 perces fájásoknál vittek csak a szülőszobába. Lehet, hogy csak azért, mert nem volt hely. Ami rossz volt, hogy várakozás alatt, 5 szülést hallgattam végig, és első babámat várva nem olt valami bíztató... A csecsemősök akkor is bunkók voltak, minden segítségkéréskor húzták a szájukat, szinte fintorogva segítettek csak. De hála istennek csak 3 napig kellett őket elviselnem, mert sima szülés volt.
2013. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia én decemberbe szültem

nekem köpenyt azt kellet felvennem

elfolyt a magzatvíz azért mentünk be,én bementem párom kint várt megvizsgáltak azt vittek a szülőszobába páromat leküldték ruháért a portán lehet venni,nem tudom már mennyi volt 1500alat

bejött ő is a szülésem 2óra se volt gyorsan lezajlot

a csecsemősök között volt normális is de elég sok bunkó nővér van de a 3nap gyorsan elmegy főleg,hogy a picur veled lesz

könnyü gyors szülést kívánok 2,5 hónapos kisfiú anyukája

2013. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, minden további észrevételt, tapasztalatot szívesen fogadok. Akár arról is, mi az amit a védőnőtől kapott listán szereplő dolgokon kívül érdemes bevinni.
2013. márc. 3. 10:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én is úgy tudom, hogy pezsgőkúp van, de a császár miatt ezzel nincs tapasztalatom. Mikor beértem az ügyeletes szülésznők voltak, ők elvették a csomagokat, van egy öltöző, oda teszik be, de mindenkiét, aki épp szül. Ott lehet átöltözni, az a csomag marad, ami az osztályra megy, a többit viszed csak magaddal. Én nagyon bunkó ügyeleteseket fogtam ki egyébként, de lehet, hogy csak azért, mert volt szülésznőm, éreztem, hogy csak a nagyon szükségeseket végezték el ők, a többivel vártam a szülésznőm, de eddig akivel beszéltem mindenki meg volt elégedve az ügyeletes szülésznővel. Amúgy a közös vajúdó úgy van, hogy sürgősség szerint cserélnek. Tehát ha pl tele az összes szülőszoba mikor beérsz, és te közelebb vagy a szüléshez, mint valamelyik szülőszobán lévő kismama, akkor téged raknak be, őt pedig ki.

2013. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy nekem a szülőszoba látogatáson adtak listát, hogy mit kell vinnem magammal, ha gondolod leírom privátban. Nekem a védőnőm nem adott, úgyhogy azon nem tudom mik szerepelnek.
2013. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi szépen a választ, és a listát is szívesen fogadom ha belefér az idődbe :)

2013. márc. 4. 19:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 2011-ben szültem. Saját hálóing kellett már akkor is, jobb ha hármat is viszel, mert véres lesz.

Kúpot adnak, nincs már beöntés. A szülőszobán a szülésznők kedvesek, kétszer szültem ebben a kórházban, a szülésznőkkel sose volt problémám. Az orvosok is rendesek, nem volt fogadott orvosom és szülésznőm sem, de rendesek voltak.

A csecsemősnővérek külön kategória, nagyon sok a bunkó sajnos, főleg ha nem tudsz szoptatni, segítséget kérsz, akkor bunkók, tisztelet a kevés kivételnek. Egy csecsemős ápolónővel találkoztam, aki nagyon lelkiismeretesen segít, de van egy idősebb, magas vékony nő, hát olyan mint Hitler, parancsolgató. Kb. ilyen a stílusa : "na, mivan evett már a gyerek, miért nem evett, ki fog száradni, hozza már be, had adjak neki cukros vizet. Ne tolja ki az ajtóhoz se a gyereket, ha itt vannak a látogatók, miért nem érti már meg? Persze mindezt parancsolgató hangnemben. Persze ha beviszed a babát a megfigyelőbe, akkor meg az a baj. Ha sír a baba, mert éhes, de még nincs elég tejed, vagy nem tudsz szoptatni, akkor egyszerűen adnak neki cukros vizet, aztán beteszik az inkubátorba 30 fokba, hogy csendben legyen. A pelenkázást és a köldök ellátását egyszer mutatják meg. Pelenkát vigyél bőven, nem tudom most mennyit adnak én 3 db-ot kaptam 3 napra. Ruhát adtak a babának. Textilpelenkát is vigyél pár darabot, kell a baba feje alá is.

Vigyél magadnak már a szülőszobára is Tena betétet, mikor én szültem 2 éve, már akkor se adtak a szülés után betétet, a sajátomat kellett használni. Szülőszobára is vigyél tusfürdőt, szülés előtt is zuhanyozhatsz, de utána mindenképp segítenek zuhanyozni.

Én vajúdóba kerültem először, pedig volt üres szülőszoba, de még nem voltam megfelelően kitágulva. Kb. 1,5-2 órát voltam szülőszobán, mire elfolyt a magzatvizem és akkor vittek szülőszobára. Vajúdóba nem mehet be a párod, csak a szülőszobára. A szülésnél egy szülésznő lesz bent, az orvosod, illetve ha van bent gyakorló orvos, vagy szülésznő, akkor valószínűleg ők is bemennek, attól függ, hogy mennyien szülnek, plusz még egy csecsemős nővért hívnak, de őt már csak akkor, mikor a kitolási szakasz jön.

Remélem rendes csecsemős nővéreket fogsz ki, ha nem zaklatod őket sokszor és tudsz szépen szoptatni, akkor nem fognak piszkálni!

2013. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én két éve szültem ott, sürgősségi császárral. A férjem elég gyorsan beért a csomagokkal, de addig is elláttak mindennel, hálóinggel a műtéthez, meg utána is adtak betétet. Viszont nem volt se szappan, se wc papír az előkészítőben, ez azért hiányzott, sima vízzel fürödtem le a beöntés meg az azt követő wécézés után.

Szülésznőm nem volt, csak orvosom, de mindenki nagyon rendes és segítőkész volt.


Kint az osztályon nekem nem volt közvetlen kapcsolatom a csecsemős nővérekkel, mert a babáim lekerültek a koraszülött osztályra, csak azt láttam, hogy a szobatársaimmal hogy bánnak. Voltak nagyon aranyosak, s konkrétan egy nagyon pokróc nő volt köztük, de ő aztán tényleg elég sokat megengedett magának. Volt egy fiatal anyuka köztünk, vele volt a legbunkóbb, mert szegény kis nő sosem mert semmit visszaszólni neki.

2013. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!