Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés esetén jó...

Császármetszés esetén jó szülésznőt fogadni? Ő mit csinál a szülés előtti hetekben és a kórházban a császármetszés idején?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit. Áll ott és vár. Nem ő fog a fejednél állni. Császárnál tényleg a doki a lényeg.
2013. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szülés előtti hetekben NST-t csinál, de nálunk pl mindig más szülésznő csinálja.
2013. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mégis minek? Császármetszésnél semmit nem csinál a szülésznő.
2013. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó volt hogy volt :)

Ő volt ott mikor bementünk, ott volt velünk mikor vártuk a csodát (hogy fájásom legyen az oxitól meg hogy táguljak). Aztán nem lett semmi belőle. Ő vitte ki a kicsit a páromnak,(csinált fotókat) ő hozta be amig stoppoltak hogy megpuszilgassam. Elintézte hogy a szülőszobán maradjunk még egy kicsit 3-an(ezt császárnál nem lehet). Mozogni ugyebár nem tudtam. Mindent kipakolt nekem, a kezem alá rakott mindent. aztán másnap reggel jött felállni segített. Megfürdetett 2x utánna már ment egyedül. Bármit kérhettem kérdezhettem tőle. az éjszaka közepén is hivhattam ha vmi eszembe jutott, és mivel fiatal csaj volt így jobb volt őt hivogatni mint a dokimat (de persze őt is hivhattam volna) :).

Meg szülés előtt Nst-k.

Szóval nekem a második is császár lesz és tuti szólok neki megint.

2013. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes. Én fogadtam - 3 hétig voltam végül kórházban szülés előtt, de mikor megbeszéltük, még nem tudtam, hogy császár lesz, csak előtte való este. NST-ket naponta mindig az ügyeletes csinálta. Egyébként a "szülésznőm" nagyon kedves volt, segített apróságokban, rám nézett, de igazából nem volt rá szükségem. Annyit csinált konkrétan a műtét körül, hogy ő kötötte be az infúziót, elmondta mi fog történni és aláíratta a papírokat, na meg megborotvált (volna) és terelgette a férjemet.
2013. márc. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél volt szülésznőm. Igaz, akkor még nem lehetett tudni, hogy császár lesz a vége toxémia miatt. Szülésig néha felhívtam, ha volt kérdésem, de a műtét előtt/alatt semmi dolga nem volt velem. Varratszedéskor megmutatta hogyan kell kézzel fejni, és ennyi. Természetesen adtunk neki pénzt. Most programozott császárom lesz, de eszembe sem jutott, hogy ismét legyen szülésznőm. Múltkor az nst-nél megkérdezte az egyik nst-s hölgy, hogy van/lesz-e szülésznőm, mire mondtam, hogy nem, mivel császáros leszek, erre ő egyből bólogatott, hogy persze, igazam van, így teljesen felesleges.
2013. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én fogadtam szülésznőt mert természetes szülésre készültünk. Végig bent volt a vajúdásnál, nagyon sokat segített. Végül császár lett, ott volt a műtőben is. Ő kötötte be a katétert is. Nekem előtte is sokat segített amíg NST-re jártam, mert a védőnő sajnos több dologban nem volt elég tájékozott, pl. hogy milyen vérvétel is van az utolsó hetekben. Miután megszületett, mindig jött a szoptatásban segíteni, ellátott egy csomó jó tanáccsal. Ha lenne második babám, nagy eséllyel programozott császárral születne. Én biztos megfogadnám ismét. Nem csak abban a fél órában amíg a műtőben vagyok tud erőt és segítséget adni, hanem előtte és utána is. És nekem ez nagyon fontos.
2013. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!