Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért is adtatok pénzt a...

Miért is adtatok pénzt a szülésért, amikor az valójában ingyenes?

Figyelt kérdés

Nekem 3 gyerekem van, sosem fizettem semmiféle vizsgálatért, a szülésekért sem. Érdekelne, hogy kit-mi motivált a boríték csúsztatásakor..Ahogy olvasgatok itt, jelenleg az alkalmankénti vizsgálat árának tízszeresét "illik" adni. Nos, megdöbbentem. Az én gyerekeim ingyen csusszantak a világra, semmi hátrányuk nem származott belőle. Az orvosnak adható pénzből pedig babakocsi, szobabútor és egyebek lettek. Normál terhesrendelés és ingyenes szülés ennyire gáz szerintetek, hogy nem vállaljátok?


(Hozzátenném, hogy megengedhettem volna anyagilag magamnak a fogadott orvost és a borítékot is- mielőtt még valaki azt hinné, hogy a nyomor miatt nem fizettem :D.)


2013. márc. 5. 21:01
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
azért,hogy nála szuljek,és azért,hogy ott szuljek ahol.Plusz azért,mert így 2agyas szobában voltam,azért,mert kedvesek voltak velem,azért,hogy bármikor hivhattam,azért,mert megnyugtatott,azért,mert be sem akartam tenni a lábam abba a kórházba,ahová tartozom teruletileg...sorolhatnám meg,de téged nem fog egyik sem meggyőzni,nem is cél..Csak fogadd el azt,hogy más,másként latja...Légy büszke,te babakocsira,stb-re koltotted,én ís megvettem mindezeket,nem szenved a gyerek hiányt semmiben...Plusz a másik,hogy kb. akármilyen bajom van,be nem teszem a lábam sztk-s rendelésre...Maganrendelobe járok általában minden nyugommel,nem éreztem,hogy pont egy ilyen jelentőségű dologgal,mint a terhesség kellene elkezdenem az ingyenes ellátást igénybe venni...az meg mellékes,hogy az orvosom a magán rendeloje mellett kh-ban is dolgozik,de velem pl. munkaidő után,a maganrendelesi idejében maradt szülni..
2013. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 Jégtánc ***** válasza:
32%
Nekem sem volt egyik szülésemnél sem fogadott orvosom,nem jártam magánrendelőben sem.SZTK-ba jártam orvoshoz és terhesgondozásra is.Sosem kellett várnom 5-10 percnél tovább.Odamentem 8h előtt,addig megvolt a terhesgondozás,aztán megjött az orvos és mehettem is hozzá.Ki sem kellett ülni a váróba.Ügyeletesnél szültem,mindig kedves,lelkiismeretes volt mindenki.Első két gyermekem kint született Németországban.Ott alapból időpontra megy az ember,mindenféle fizetség nélkül.Jah és ottani viszonylatban sem keresnek sokat az orvosok.Kórházban is korrekt volt mindenki.Nincs szükségem bájvigyorra,fals kedvességre.Munkájukat végezzék jól .Ez a hivatásuk.Nem értem én sem ezt a hálapénz dolgot.Szülés után ha a pénzt odaadjátok,arról is kaptok számlát?Vagy írtok ajándékozási szerződést?:)
2013. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó hálapénz igazgatói engedéllyel teljesen legális 2012-től.
2013. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 Jégtánc ***** válasza:
27%
Szuper,hurrá....
2013. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt ne mondd, hogy kint sem keresnek sokat az orvosok. Németországban az orvosok fizetése több ezer euro.

Itthon 120 ezer forint körül van.

2013. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 Jégtánc ***** válasza:
37%
Más az életszínvonal is,azt se felejtsd el.
2013. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
62%

Azért akkora eget rengető különbség nincs az árakban.

Ne mond már, hogy egy orvos 120.000Ft-ot keres az olyan sok.

2013. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
86%

Nem sokkal drágább az élet Németországban, mint itthon. Tudom, mert a párom kint dolgozik.

És bizony 3000 euro (és az orvosok kint nem annyit keresnek, hanem a dupláját...) egyáltalán nem rossz.

Itthon 120 ezer meg lóf.sz.

2013. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert az orvosom a szabadidejében jött be es töltött velem 9 órát, majd elvégezte a sürgősségi csaszarmetszest, amiről felvilágosított hogy miért es hogyan történik, a kórházban töltött mindennap kétszer meglátogatott, hogy hogy vagyok, érdeklődött a gyerekekről, akit a néven nevezett - a nővérek elmondtak, hogy öt is meglátogatta a csecsemő osztályon-, mindemellett emberként es orvosként is maximálisan teljesített.
2013. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
61%
Azért fizettem amire neked nem volt igényed.
2013. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!