Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi időt érdemes várni a...

Mennyi időt érdemes várni a két szülés között? Harminc évesen egy fél éves kisfiam van.

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja, jobb túl lenni a két szülésen, mert utánna már könnyebb lesz. Van aki azt mondja, hogy érdemes megvárni, amíg az első gyerek járni kezd. Mik a tapasztalatok, melyik megoldás jobb? Érvek, ellenérvek?
2009. szept. 15. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 32 éves vagyok és 17 hónapos lesz jövő héten a kislányom. Mostanában érzem azt, hogy könnyebb a vele való foglalkozás. Most már tud visszajelzést adni, simán jön-megy-mászkál egyedül. Én most érzem azt, hogy jöhet a kistesó és novembertől már nem is fogunk védekezni (addig tisztul a fog.gátló a szervezetemből).

Barátnőm most 18 hetes terhes, a kisfia 14 hós, de még nem megy. Szegény nagyon fáradt és várja már, hogy egyedül menjen a kisfia, mert nagyon fárasztó és nehéz őt cipelni a pocakjával.

Szóval én a "járó babára" szavazok.

De a lényeg az, hogy TE mikor érzed magad késznek egy újabb baba érkezéséhez!!!!

2009. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

A női testnek 2 év kell.

A lélek más kérdés :)

2009. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 3 éves lesz a nagyfiam, amikor érkezik a tesó. Eddig problémamentes a terhességem, de bármikor közbejöhetett volna, hogy esetleg menni kell a kórházba, mert esetleg gond van. Ha meg tudod oldani, hogy ilyen esetekre is fel legyetek készülve, akkor jobb a kis korkülönbség. Én már 1 évvel ezelőtt is bevállaltam volna a 2. babát, de nem akart jönni. 3 évesem már viszonylag önálló bizonyos dolgokban (pl. kézmosás, wc-zés), tehát nekem ez is sokat jelent már ekkora pocakkal. Vannak pro és kontra érvek, hogy mikor érkezzen a második, de a ti helyzetetekben ti látjátok a legjobban, hogy mikor alkalmas az idő.

32 hetes kismama és majdnem 3 éves nagyfiú anyukája

2009. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos a kislányom, 30 éves vagyok.

6 év után lett lombikbabánk, úgyhogy gondolom érthető, hogy sietnénk mi is a kistesókkal.

A dokim azt mondta, fél évet legalább várjunk, a méh kb. 3 hónap alatt regenerálódik.

Azt meg mindenki maga tudja, hogy mit bír, nekem eddig az egy gyerekre mondta mindenki, hogy "majd megtudod, milyen nehéz", most ugyanezt mondják, csak a kistesó miatt.

Akkor?

Többen túlélték már a több gyermeket, úgyhogy én bele is vágok.

Remélem ezúttal lombik nélkül :-)

2009. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, az utolsónak üzenem, hogy remélem tényleg hamar sikerül összehozni a kistesót. :))
2009. szept. 15. 16:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Lányom 5 hós kora óta nem védekeztünk, 1. szülinapján sikerült a kistesó

Én azt mondom, hogy most legyen nehéz, és utána nekem is jobb lesz, nem kell "visszaesni" a babaápolásba és a kicsiknek is jobb lesz, hogy együtt nőnek fel.

Öcsém és köztem 6 év volt, nagyon sok..de van akinek ez jön be, hogy már sulis a nagy, mikor jön a kicsi.

Én a kis korkülönbségre pártolok, még csak 15 hetes vagyok a másodikkal, de apa már a harmadikat emlegeti.)

2009. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindenképp a járó baba variációt választanám.

Én is 30 vagyok, megvárjuk míg másfél éves lesz az első babec, aztán jöhet a tesó.

2009. szept. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem az orvosomat, és azt mondta, hogy a női testnek fél év elég a regenerálódáshoz.

Én februárban szülök, az első gyerek most 16 hónapos. Jár már ugyan, de még így is nagyon sokat kell cipelni. Ismerőseim mondták, hogy még a 3 éves gyereket is. Sőt! Most még rosszabb, mert szalad, amerre nem kéne, én meg futhatok utána. Bár az elején nagyon fárasztó volt, most már kezdem megszokni. De biztos az is számít, hogy most már nincs olyan nagyon meleg.

2009. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan csak 1szülésem volt és mivel ikreim vannak nem is tervezek többet vállalja a másodikat az valamennyire hasonlít az én helyzetemhez. Egyáltalán nem nehezebb,mint egy babával. Talán annyiban, hogy mire az ember végez a másikkal még mindig van egy. :) Egy nagyobb babával annyiban rosszabb, hogy nagy pocakkal nem egyszerű cipelni stb. Szerintem azért is jobb, ha nincs nagy korkülönbség, mert minél nagyobb az első babba annál féltékenyebb lehet majd a kis tesóra. Sok ilyen ismerősöm van és ma már ők is azt mondják hamarabb kellett volna...
2009. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Egy pár szó valamiért kimaradt. Szóval azt akartam írni, hogy aki kis korkülönbséggel vállalja a másodikat az hasonlít a helyzetemre.
2009. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!