Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » H az első fájás gyengeség...

H az első fájás gyengeség miatt császár volt, meg nem jött át a lányom a medencémen, akkor szerintetek mekkora annak az esélye, hogy a második babámat is császárral fogom szülni?

Figyelt kérdés
Egyenlőre spontán szülésre készülünk az orvosommal ő mondta, hogy 50-50% az esély mind két oldalra. De tapasztalatok érdekelnének, hogy aki első gyermekét császárral szülte akkor a másodikat hogyan. Illetve ti éreztétek e a heget a terhesség alatt? Honnan fogom tudni ha baj van a hegemmel?
2013. márc. 17. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy akit már egyszer császároztak azt megint császározzák. Amire amúgy kivétel az anyósom, mert ő az elsőt császárral, másodikat 4000g-al normál úton szülte. De ő az egyetlen kivétel, többieket mind császározták.
2013. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az első lányom császárral született (fájásgyengeség, meg már amúgy túl hordtam 2 héttel) így megcsászároztak. Előtte vajúdtam 6 órát.

a második lányom is túl hordtam , magától indult be 41+4 napra, elég sokáig vajúdtam, 14 órát, kaptam oxitocint is, de végül sikerült megszülni (igaz vacuum-al rá segítettek, mert nem akart előrehaladni a kis buksija) 3750grammal és 55 cm-el született. Igaz a két lányom más kórházban szültem, szóval lehet a másikban már rég megcsászároztak volna, de itt fel sem merült a császár, csak mint legvégső megoldás. A heget nem nézték 1x sem, csak szülés után kézzel benyúltak, és ellenőrizék.

Ha van még valami kérdésed, akkor nyugodtan kérdezz, válaszolok :)

2013. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Off bocsi! Mintha én kérdeztem volna kivéve a "medencét" :)! Szomszédom nekem a pozitív példa! Császár után 3,5 évvel hüvelyi szülése volt. Barátnőm most szült császáros volt az első és a mostani babája is. Ő nagyon panaszkodott a hegére, hogy feszít, fáj, szúr (már a szülés előtt is), jól érezte, a doki mondta neki, hogy nagyon vékony volt a heg és ez így volt szerencsés! A barátnőm is kérdezte az orvost, hogy ha hüvelyin szülne, mit kellene érezzen ha szétválik a heg? A doki azt mondta, hogy irdatlan késszúrásos fájdalom van, úgyhogy azt meg kell érezni a szülés közben, hogy valami nem kerek! Jó fej dokid van, hogy megadja az esélyt :), én is ilyet keresek! Sokan nem mernek "kockáztatni"...

2013. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen nő és nem akr automatikusan műteni, viszont nem minden áron lesz természetes szülés. Csak azt beszéltük, hogy akkor lesz hüvelyi szülés, ha minden rendben lesz, de ha a legkisebb jele is felmerül, hogy baj lehet akkor irány a műtő. nem egész 3 év lesz a lányom és a fiam között. Lányom novemberi fiam meg augusztusra várjuk.
2013. márc. 19. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!