Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igazak ezek a császármetszésse...

Igazak ezek a császármetszéssel kapcsolatos információk vagy csak rémhírek?

Figyelt kérdés

Programozott császárom lesz így szinte folyamatosan ezzel kapcsolatban olvasgatok a neten, különböző fórumokon, orvosi portálokon, illetve blogokban.

Most rábukkantam egy oldalra ahol a császárról a következőket írják:


- a nem sürgősségi (tervezett vagy más néven programozott) császármetszés esetében, háromszor akkora az esély arra hogy az anya belehaljon mint sürgősségi császár vagy hüvelyi szülés esetében

- szükségessé válhat a belek eltávolítása vagy annak oldalra történő kivezetése, statisztikai adatok alapján 10 császármetszésből 4 így végződik

- nagy esély van a tüdőembóliára

- az érzéstelenítés végkimenetele gyakran bénulás, egyes esetekben halál is lehet

- a császármetszések 16%-ában belemetszenek a babába (harántfekvéses babáknál ez az arány 20%) és gyakran maradandó károsodásokat okoznak ezzel

- a császárral világra jött gyerekek gyakran szellemileg visszamaradottak lesznek, az autisták 80%-a császármetszéssel született


Ezek azért eléggé megrémisztettek most.. Valóban így van ez? Olvastam a kockázatairól és a doki is elmondta (ő azt mondta a programozott császároknál a dokik kipihentsége, felkészültsége miatt és annak köszönhetően hogy nincs vészhelyzet, nem kell kapkodni minimálisra csökken a veszély és kb minden 1000. ilyen beavatkozásnál van valami hiba, de akkor sem életveszélyes vagy maradandó).

Viszont itt azért elég brutális dolgokat állítanak és ez nagyon megdöbbentett.



2013. márc. 15. 21:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%

Ah ez elég durva, de szerintem ez egy nagy butaság amit itt leírnak.


nem volt császárom, de bele gondoltam hol vannak a beleim. és nekem a másik oldalon voltak, vagy is a méhem elörébb van mint a beleim. ha beleket eltávolítják nincs élet, de sok sok császaros ismerösöm van de egyiknél sem volt ilyen. söt még senki nem mondott ilyet.

érzéstelenítést a rendes szüle´sek nagytöbbségénél is adnak, ez benne van apakliban de ez is nagyon nagyon ritka.

soha nem hallottam olyat hogy a gyerekbe bele vágtak volna. szerintem ilyen még soha nem is fordult elö.

2013. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ne foglalkozz ezekkel az adatokkal. Egyébként mindennek van kockázata, sima szülésnél is történhet baj. De ezek elenyésző számban fordulnak elő. Amit nem értek, hogy miért lenne kockázatosabb a sürgősségi császárnál, amikor a programozottnál van idő felkészüni mindenre. Nekem a második szülésem sürgősségi császár volt, mert elakadt a baba, és a dokinak annyi ideje maradt, hogy bemosakodjon. Úgyhogy szerintem a sürgősséginek sokkal több a kockázata.

Jó babavárást és problémamentes szülést kívánok!

2013. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Szia kedves kérdező! Nekem 10 hónapja volt progis császárom,elég sok oka volt,rengeteget véreztem is közben,3 órát voltam műtőben,de semmi gond nem nem volt amit ne tudtak volna megoldani! Egészségesek vagyunk mindketten,és az emlékeim is nagyon szépek a nagy napról! Szépen kérlek gyorsan felejtsd el ezt a rakás megalapozatlan károgást,mert meg sem közelíti az igazságot! Nyilván probléma mindig lehet sajnos,de a rendes szülésnél is! Nyugi,és kevesebbet olvass ezek után a neten :) Minden jót,égészséget,boldogságot kívánok nektek!
2013. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%
Ezek kamu dolgok el ne hidd.
2013. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Én is nagyon féltem a császártól, nyilván megvan a maga kockázata, hiszen egy nagy hasi műtét. De ez, amit írtál, szerintem erős túlzás. Az ismerőseim között vannak császárosok. Az egyiknél a második császár során vették észre, hogy az első után összenőttek a belei, meg nem tudom mi. Nem volt panasza és akkor helyre is hozták, azóta nem tudok róla, hogy lett-e további problémája. Egy másiknak pedig a 3. császára közben elvágták a húgycsövét. Ő akkor el is kötette magát, nem tudom ez jelent-e valamit. A lényeg, hogy még akkor rögtön összevarrták, utólag mondta neki a doki ki történt és annyi következménye volt, hogy tovább volt katéterezve. Ezeknél durvább esetről nem tudok az ismerőseim között. Nekem csak baromi rossz élmény maradt a fájdalmak miatt (has-, majd fejfájás), de szerintem azért nem az a jellemző, hogy olyan durva eshetőségek lennének, mint amit olvastál. Ne olvass sokat, mert be fogsz parázni! :)

Problémamentes szülést kívánok!!!

2013. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Sürgősen hagyd abba az ilyenek olvasását, mert csak magadat idegesíted vele! Sajnos nem teljesen alaptalanok ezek az adatok (pl. tényleg előfordul néhányszor, hogy a nődokik belevágnak a bélbe, de ekkor sebészt hívnak, aki megvarrja, a legritkább esetben van szükség a belek eltávolítására és kivezetésére (stoma), mert ahhoz elég komoly műhibának kell történnie, valamint a baba megvágása is NÉHA előfordul (elsősorban sürgősséginél), de általában ennek a maximális hozadéka néhány karcolás, az embólia pedig minden műtétnek a kockázata, ezért adnak jobb helyeken véralvadásgátlót még néhány napig a császárosoknak), de a többség butaság. A császár egy nagyhasi műtét, így nyilván vannak kockázatai. Ha egy mezei vakbélműtét betegtájékoztatóját megnézed, ott is fel vannak sorolva hasonló szörnyűségek. A legjobb, amit tehetsz, hogy NEM olvasol ilyeneket, mert a császárok döntő többsége minden probléma nélkül lezajlik!

Üdv: egy EÜ-s

2013. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%
Na ezek nemigazak. Enis pont multkor olvastam errol belemetszhetnek a bababa ,de ennel joval kisebb szazaleknal fordul elo 0,1 v 0,01 nemis tudom ,de elenyeszo....szoval az tuti ,h vannak ilyen esetek ,de az biztos h nem igaz h ekkora szazalekba eloforduljon. kihalna az emberiseg :)
2013. márc. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
32%
Igen, ez mind előfordulhat, hiszen a császár nagy mutet es mint ilyennek megvan a maga kockázata.
2013. márc. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
Ez teljesen nevetséges.
2013. márc. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%

Tény, hogy a császármetszés kockázata sokszorosa a hüvelyi szülésének mind az anya, mind a baba szempontjából, de azért annyira nem durva a dolog, ahogy leírtad, kedves kérdező! Valóban kb. háromszoros az anyai halálozás lehetősége, ez tény (de így se lehet nagy számokról beszélni), minden műtéti kockázat ott van a császárnál is (pl. trombózis és hasonlók) és a császáros babáknál valóban nagyobb százalék esély van bizonyos betegségekre, pl. allergiára és asztmára, de nem ilyen bődületes nagy százalék, amiket leírsz.

Jó ismerni a kockázatokat, de túlparázni nem szabad a dolgot és ne higgy el mindent, amit olvasol, mert még szülés előtt bedilizel.

Nyugi, biztosan minden rendben lesz és gyönyörű, egészséges kisbabának örülhetsz. Sok boldogságot! :-)

2013. márc. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!