Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a második szüléstől-...

Kerria kérdése:

Félek a második szüléstől- mesélnétek nálatok hogy s mint volt?

Figyelt kérdés

A problémám:

- az elsőnél nem féltem, nem tudtam mitől is kéne

- most ugye a második lesz, és az első komplikációi végett aggódom, félek...


Bővebben:

-kislányomnál nem maradt semmi magzatvíz odabent, így a szülőcsatornán nem tudott "csúszni"

-nyakára 2szeresen rátekeredett a köldökzsinór

-életjelei egyre csökkentek, de mivel már kifelé tartott így rásegítettek

- vákum, és felülről (hasam) nyomása

- fájásokat nem éreztem, egy állandó, görcsös hasfájás volt

A gyorsaság miatt nem panaszkodom, mert attól a pillanattól, hogy elküldtek burokvizsgálatra, odáig hogy kezemben a babám eltelt 5 óra.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!



2013. márc. 17. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam én is az elsőnél. Nálam sem tudott kijutni a szülőcsatornából, a köldökzsínór is a nyakán volt, az életjelei az én fiamnak is csökkentek, na de ekkor engem gyorsan megcsárázoztak. Én sem éreztem semmi fájást. Nekem 8 óra volt, mire megszületett a fiam.

Másodjára nem tágultam, csak az előző heg, ezért lett újra császár, és ekkor is 8 óra volt, mire a 2. fiam megzsületett.

2013. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Nálam mindkét szülés egyformán zajlott, csak a 2. jóval rövidebben, rutinosan ment.

Elfolyt a magzatvíz, kis várakozás itthon (a 2. esetben már nem), fájás nem jelentős, kórház, beöntés, infúzió, beindult fájások, majd baba.

Az elsőnél a fájások indítása után kb. 3,5 óra múlva, a 2. szülésnél 2 óra múlva lett meg a baba.


Amit tanácsolni tudok: ne aggódj előre. Egyáltalán nem biztos, hogy most is komplikált lesz a szülésed, de ha sokat gondolkodsz rajta, bevonzhatod... :-(

Én most nem fogadtam orvost, fejben eldöntöttem, hogy megint viszonylag könnyű szülésem lesz, és a kórházban sem lesz panaszom fogadott orvos nélkül sem. Így is lett. Csak a jóra gondolj, a baba könnyen és egészségesen fog megszületni. Másrészt már rutinos leszel, tudod a dolgodat. Engem megdicsértek, hogy mindent a nagykönyv szerint csináltam, hang nélkül, és hogy ezért szeretik a másodjára szülőket.

2013. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igyekszem... jókat vonzani, jókra gondolni... :)


Köszönöm a válaszaitokat!


Császárt ha lehet nem akarnék. Bár megfordult a fejemben, de mindenkitől azt hallom, hogy jobb természetes úton. Erre törekszem most is.

2013. márc. 17. 21:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt nagyon hosszú az első szülés, 3,5óra de a második iszonyú gyors volt. 45perc.

Nekem az összes ismerősömnek sokkal könnyebb volt a 2.

2013. márc. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem viszont a második volt nehezebb, de inkább csak úgy mondanám, hogy hosszabb. Mindkét szülésem problémamentes volt, de míg a lányomnál az első fájástól számítva odáig, hogy kibújt, eltelt kb 8 óra, addig a fiamnál kicsivel több, mint 12 óra volt.
2013. márc. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia

Az első babámnál én sem féltem. Nagy baba volt, este 10 után mentem be, burokrepesztés után oxit kötöttek be. Állva vajúdtam. Hajnal 4re lett meg a lánykám.

A kisfiamat egy hónapja szültem. Hajnal fél2kor mentem be. Előkészítettek. A férjemmel olyan 4ig sétálgatttunk a folyóson, meg-meg álltunk amikor jött egy fájás. Aztán burok repesztés, most nem volt oxi. Reggel 6ra meg is született. Az utolsó fél óra nem volt vmi leányálom, de hamarr meglett.

Próbáltam most arra gondolni, mikor fájt, hogy a picimnek sem egyszerű. Rá gondoltam, hogy jön lefele, lazítottam alul(próbáltam), segíteni akartam neki azzal, hogy nem pánikolok.

Remélem a második szülésed jó élmény lesz!

2013. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Nekem fájdalommentes császáros első szülésem volt,nem tágultam. Második babát csak akkor tervezünk (TALÁN)ha a kisfiam már ovis lesz és lesz segítségem. Sajnos engem az első 6 hónap totálisan kiborított, már jobb sokkal, de visszamegyek dolgozni. És császárral szeretném őt is világra hozni, teljesen pozitív élmény volt, így egy császár után már félek a hüvelyi szüléstől.
2013. márc. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is a másodikat várom és félek. Pedig az első elég könnyű volt, leszámítva azt, hogy nagyon nehezen tudták beindítani (muszáj volt már 41 hetesen cukor és vérnyomás miatt), fél héttől 11-ig gyakorlatilag semmi nem történt, pedig kaptam prosztintablettát a méhszájra, kaptam beöntést (állítólag a meleg víz is segíti a fájások beindulását), burkot repesztettek, de semmi...11 után kezdték adni az oxit, na az fájásokat csinált, de semmit nem tágultam tőlük, de egyre rosszabb lett, kértem és kaptam az EDA-t olyan fél2 körül, na attól totál ellazultam, annyira hogy 1 ujjnyi tágulásról 1,5 óra alatt eltűnt a méhszáj. Akkor elkezdtem kicsit sétálgatni, hogy minél könnyebben jöjjön lefelé a baba, aztán 16.00-kor mondtam hogy most akkor már megszülném ha lehet :-) (addigra már egy ideje voltak tolófájásaim, de mondta a szülésznő hogy attól nem kell rögtön elkezdeni tolni, hagyhatom még dolgozni a természetet)és 16.25-re kint volt, minimális vágással és fájdalommal. Szóval igazából nem volt nehéz, de félek tőle, hogy pont ezért lehet, hogy nehezebb lesz majd, meg félek hogy megint indítani kell (az a fél nap macera teljesen lefárasztott idegileg, hogy nem történik semmi), félek hogy jobban fog fájni, szóval tele vagyok félelemmel. :-(
2013. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!


Kedves 8-as, lényegében irigyellek, de persze a hosszú vajúdás is kimerítő. Azt vajon tudták a dokik, hogy miért nem akartak bizonyos dolgok természetes úton beindulni? (gondolok itt a burokrepesztésre, vagy a méhszáj tágulásra?


Az az egy nyugtat engem, hogy a dokim maximális bizalmunkat élvezi. Még odébb van a szülés, de fel szeretnék készülni amennyire csak lehet.


Egyik válaszoló írta, hogy próbálta átértékelni a fájásokat, hogy a babának is küzdenie kell. Le a kalappal, remélem nekem is sikerül most ez a szemlélet.

2013. márc. 18. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Az első nekem is hasonló volt, mint neked. Elég jól haladta a szülés, tulajdonképpen 2,5 óra alatt meglett a fiam, de az utolsó 10 percben leesett a szívhangja. Majdnem megcsászároztak, de a dokim még elkezdett ide-oda forgatni az ágyon és helyreállt a szívhang. Rögtön jöttek is a tolófájások és pár perc alatt kinyomtam, egy kis pocakra nyomás is volt egyszer, de az egyáltalán nem fájt. Mikor kijött, kiderült, hogy a köldökzsinór volt rátekeredve a nyakára.

A lányomnál már csak 1,5 óra volt az egész, és semmi gond nem volt az ég világon. Persze ehhez tényleg kellett, hogy bíztam benne, hogy minden rendben lesz, és szerintem az is nagyon fontos, hogy bízz az orvosodban! A mi dokink olyan hihetetlen nyugalmat képes árasztani magából, hogy az életemet rábíznám, komolyan mondom! :) Biztos vagyok benne, hogy ez is hozzájárult ahhoz, hogy teljesen el tudjam magam engedni, és ezért is volt olyan gyors mindkét szülésem.

2013. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!