Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után volt voltak...

Szülés után volt voltak félelmeid, hogy hogyan fogod bírni otthon a babával?

Figyelt kérdés
Első babám születése után mikor mondták, hogy mehetünk haza én teljesen bepánikoltam, hogy mi lesz otthon, mit fogunk vele csinálni? Egyáltalán akartam én ezt a gyereket? Most már mindig lesz és nekem helyt kell állni minden egyes nap és persze ha kell éjszaka is. Aztán vettem mély levegőket és elhessegetem ezeket a gondolatokat, túljutottam rajta és boldog voltam másnap mikor hazajöhettünk. Most várom a második babát és félek, nehogy ezek az érzések megint eluralkodjanak rajtam, mert most már arra is fogok gondolni, hogy otthon vár még egy gyerek és kettővel mit fogok csinálni? Egyelőre nem félek a kihívástól, csak szülés után aggódom, hogy megint ilyen egyszerűen túl fogok jutni ezen? Mit csináljak ha megint ilyen hülye érzéseim lesznek?
2013. márc. 20. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem ez természetes. Ilyenkor, ah rám tört a pánik, jól kisírtam magam aztán összeszedtem magam, mert a gyereknek szüksége van rám. Segít, ha más anyukákkal beszélsz és van magadra is némi időd. Ha szülés utáni depressziód van, azt meg vedd komolyan, érdemes megemlíteni a védődőnek.
2013. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem depresszió, vagy legalább is nem éreztem annak, mert kb. 5 percig tartott anno, hogy átfutott mindez a fejemben és el is múlt, sose jött elő utána, élveztem a kismamaság minden percét, a szoptatást, babázást, mindent. Csak félek tudom-e megint ilyen gyorsan kezelni ha esetleg rámtörnek ezek az érzések ismét.
2013. márc. 20. 12:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, és én is most várom a másodikat, és előre félek. Főleg, hogy nálam később rendes szülés utáni depresszió is kialakult, és jó pár hónapig tartott mire gyógyszeres kezelés és pszichoterápia helyretett. Igazából szerintem semmit nem lehet tenni a hormonok okozta érzések ellen, de annyi előnyünk van, hogy tudjuk mire számítsunk, és hogy tudjuk, nem tart örökké ez az állapot. Főleg ha te nem is voltál depressziós, inkább csak ilyen időnként rádtörő hangulati dolog volt.
2013. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!