Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE I. Szülészeti Klinikán...

SOTE I. Szülészeti Klinikán szült valaki mostanában? Vélemények róla?

Figyelt kérdés
A látogatás hogy zajlik?Mit adnak a kórházban,és mi az amit nekem kell vinnem?
2013. márc. 22. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Én fél éve szültem ott.

A szülőszoba teljesen jó volt, ha nem a 3 ágyasba kerülsz...az embertelen lehet.

A gyerekágy viszont szörnyű...az ágyak borzasztó állapotban vannak, a csecsemősök mogorvák, ha első baba, bizony meg fogsz szenvedni.

A szobákban négy anyuka van, négy baba, de a fürdő közös a másik szobával...(ez is embertelen)

Nekem hosszú ujjas body-t kellett vigyek a babának meg pelenkát, a többit mindent adtak. Én ha jól emlékszem vittem popsitörlőt is, sapit, kesztyűt, kis plédet.

Viszont ha most kéne szüljek, megint ott szülnék, mert a babák ellátása ott a legjobb egész Pesten. Egyébként meg azt a 3 napot ki lehet bírni.

Ja, a látogatás: kiviszed a folyosóra a babát. Ennyi. Én nem vittem ki, apa foghatta meg első nap, azután csináltam róla képet és azt mutogattam látogatási időben. Nem érdekelt hogy mit szólnak a rokonok, annak az újszülött babának még nincs immunrendszere. Nem akartam hogy kint legyen, mikor mindenkinek ott vannak a rokonai, barátai egymás hegyén-hátán.

Ha van még kérdésed, nyugodtan, szívesen válaszolok!

2013. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

2 hete szültem ott...

Hát kritikán aluli de ahogy az első írta a babának ott a legbiztonságosabb.

Babának: lehet vinni ruhát de adnak amúgy, kesztyű, pelus, popsitörlő, textil pelus, takaró

A kaja az ehetetlen szóval tankolj fel rendesen :)

A látogatási időt szigorúan veszik hétköznap 16-18 hétvégén 10-12 és 16-18.

A fürdő higénia szörnyű szóval vigyél eldobható wc ülőkét, meg fertőtlenitőkendőt.

A kórházba is van megkülönböztetés a bőrszín alapján.

Vannak alapítványi szobák én ilyenbe voltam az még tűrhető.

2013. márc. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapja szültem ott, de előtte sokat feküdtem benn.

Szerettem. Bár a gyerekágyas osztály kórtermei hányadékok (4 ágy, nagyon kevés hely, nyomor a köbön, a másik szobával kell osztozni az egy szem vécén és fürdőn), de én boldog voltam, hogy kisfiam éjjel-nappal ott volt velem.

Nekem nem volt problémám sem a gyerekágyas, se a csecsemős nővérekkel. A kaja is ízlett.


Amit kellett vinni, az body, pelus, popsitörlő. Én a kórházi hálóingben voltam, mert nagyon véreztem és nem akartam a sajátomat kivégezni.


Látogatáskor zavart, hogy csak úgy ki lehetett vinni a babát, viszont ami jó volt és tetszett, hogy ha valaki bejött a szobába, azt nagyon hamar kirakták, kamerán a portás is látja és volt, hogy ő vitte ki az illetőt. Látogatás csak látogatási időben lehet. Szigorúan veszik.


Lényeg, hogy 3 napot ki lehet bírni. A fogzás rosszabb. :))))

2013. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem akarok lelombozni senkit, de az említett negatívumok mellé azért megjegyezném, hogy a babának sem biztos, hogy ott a legjobb ...

Pl. Ott dolgozó(!!!) anyukának csak 8 órával a császár után vitték ki először a babáját, pedig semmi komplikáció nem volt.

A babáknak megkérdezés nélkül cukros vizet, sőt, tápszert adnak már az első napon.

A frissen szült anyukák szédelegve a kezükben (tehát nem kiskocsiban tolva) viszik a babát ide-oda az újszülött osztály és a kórtermek között, azt csodálom, hogy nem naponta fordul elő, hogy elájul valamelyik a babával a kezében.

A csecsemősök, ha nincsenek lezsírozva (tisztelet a kevés kivételnek) mufurcak, nem segítenek semmiben, így a mellre helyezésben sem. Nem biztos, hogy a további szoptatási kilátások szempontjából mondjuk egy első babának ez olyan nagyon jó ...

Az orvosi részébe nem megyek bele, mert az már durva lenne, csak annyit, hogy én, ha fizetnének se szülnék a SOTE 1-en. (annyit elárulok, hogy a férjem orvos, és Ő sem akar még csak hallani sem róla, pedig van is ott ismerőse ...)

2013. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok...

Így van kedves utolsó nekem nem segítettek a mellre helyezésére ezért nem is tudom szoptatni az első 24 órában mellre sem tették.

Cukrosvizet és tápszert itatnak vele.

A mamák a pólyába viszik a babákat a kocsit nem is tudod kitolni mert nem fér el az ágyak között.

Én úgy értettem hogy a baba a legjobb helyen van mert nagyon felszerelt a koraszülött osztály illetve az intenzív!

2013. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 26. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!