Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fájdalmakkal jár a...

Milyen fájdalmakkal jár a szülés? Utána vannak még fájások?

Figyelt kérdés

#gyerek #baba #szülés #fájdalom #szülési fájdalmak
2013. márc. 25. 19:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Pont úgy ahogy az ötös válaszoló írta,mintha 20 csontomat törték volna el.

Nekem borzalmasan fájt. Nem voltam magamnál a fájdalomtól,a férjem élesztgetett,hogy jól vagy, élsz még? :-)

2013. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy két vállalkozó kedvű pasira rákötöttek egy olyan gépet, ami szimulálta számukra a fájásokat. 2 órát bírták, utána könyörögtek, hogy legyen vége. :D
2013. márc. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

kedves kérdező! olvasgattam itt a válaszolókat és írták többen, h ahogy megszültek, szinte minden fájdalom elmúlt...hát ha ez így volt, akkor nagyon nagyon szerencsések!!!! én természetes úton szültem, nem kértem érzéstelenítőt sem.

igen, természetesen a szülés volt életem legszebb pillanata egy bizonyos szempontból! viszont soha életemben olyan fájdalmat és kínt nem éreztem addig!!! a vajjúdás, a szülés és az "utómunkálatok" is rettenetesek voltak. nekem még kb 2 hónapig voltak fájdamaim. alig bírtam leülni, felállni és olyan volt, mintha a belső combomat darabokra törték volna. 1-2 hétig menni is alig bírtam! az én esetemben nem igaz, h idővel megszépül az emlék meg h elfelejti az ember... szeretnék a kislányomnak egy kistesót, de nagyon nagyon össze kell szednem magam lelkileg, h belevágjunk..megint...

2013. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A szulés az szulés ...fájdalmakkal jár :)

Nekem utánna is voltak olyan fájásaim ,hogy eskuszom kozelitett a szulési fájdalmakhoz ,kapartam a lepedot :D És még utánna egy két napig is éreztem amikor szoptattam ,utánna semmi hál istennek :)

2013. márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Juj, hát elég sok féle választ írtatok, talán egy kicsit jobbra számítottam... vagyis nem ennyire rosszra:D Akkor anya nem mondott el mindent:D De fel a fejjel emberek, bizony, hányan túl élték már, mi is képesek vagyunk rá akár többedjére is:D Szerintem szánd rá magad, aztán lesz 9 hónapod felkészülni, az elég hosszú idő, és visszaút nincs, úgysem lesz semmi baj utána:)

köszi mindenkinek!:))

ja igen és jó babavárást a kismamiknak:)))

2013. márc. 26. 20:00
 16/19 anonim ***** válasza:

az előző oldal utolsó válaszolója vagyok, hát én anyukám se mondott el semmit:))Úgy értem csak ezt hangoztatta körülöttem mindenki hogy 1. olyan mint a mensis görcs (hát nekem egyáltalán köze se volt hozzá inkább vmi iszonyú erős gyomorrontásos hasgörcsre emlékeztetett) 2. hát igen fáj de utána megszűnik minden fájdalom ( a hát igen fáj nem fejezi ki a lényeget)

Le is szúrtam utána minden ismerősömet hogy mégis miért nem mondták hogy ez ennyire mindent felülmúló fájdalom lehet :))) Azt válaszolták hogy miért akkor szülés nélkül hazajöttem volna ? Persze nyilván nem:)

De nagyon jó ebben az egészben az hogy ott a végeredménye egy tündéri baba, szemben minden más fájdalommal az életben aminek SEMMI eredménye az égvilágon csak el kell viselni.

2013. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Minden elismeresem a fajdalomcsillapitas nelkul szulo noke. En azt hittem, meg fogok halni, olyan fajdalmaim voltak. Nemcsak a hasam fajt, de ugy ereztem, kitepik a labaimat tobol, es levegot is alig tudtam venni. Szerencsere hamar megkaptam az epiduralis erzestelenitest (rettegek a tutol, de semmit nem ereztem belole), ami egy megvaltas volt. Onnantol kezdve voltam "jelen" a szulesnel,addig csak a fajdalom volt. Edaval mar tudtam figyelni, mi tortenik. A tolokat ereztem, es nem volt semmilyen fajdalmam a szules utan.
2013. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
12 órát vajúdtam, nekem a szülőcsatorna fájt, maga a hüvelyem, az a 10 cm. De pokolian. Én is úgy voltam vele, hogy csak egy nap az életemből, ami fájdalommal telik, kibírom! Nem olyan volt, mint amikor görcsöl a méhem, hanem az fájt, ahogy a baba feje haladt előre. Utána 1 percig nem fájt semmi, mikor megszületett. Aztán megint mintha vajúdtam volna, 1-2 fájás és kijött a méhlepény. Azért ez sem mellékes. Utána nem fájt az összevarrás sem, és még előtte a gátmetszés sem. Én nem kértem fájdalomcsillapítót. Utána 2 hét alatt begyógyult a varrat és elmúlt az aranyér, és semmim sem fájt soha, de még abban a két hétben sem, míg gyógyult a heg, ülni is tudtam. Viszont azóta nem akkor görcsölök, mikor megjön, hanem abban a három hétben, amíg nem menstruálok, jó mi?!
2013. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tényleg megszűnik minden fájdalom amint kibújik a baba.

Nekem szerencsém volt, mert gyorsan és könnyen szültem, vágni se kellett.

A fájdalom se volt olyan vészes, mint amiről itt-ott olvastam.

Szerintem nagyon sokat számít miként állsz neki a dolognak.

Én eldöntöttem, hogy a szülésem könnyű lesz és gátmetszésre sem lesz szükség. Így is lett.

Ha rettegsz, azzal a fájdalmat vonzod be és lassítod a tágulást.

A szülés öröm és csodás élmény.

2013. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!