Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kisgyerek (6-27hónaposak)...

Két kisgyerek (6-27hónaposak) mellett házimunak, napit feladatok? Adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés

Elég későn ébredő gyermekeim vannak, és msot,hogy jön a jó idő, muszály valamit változtatni,mert úgy érzem semmire nincs időm:(:(


Reggel 8 körül ébrednek, kicsi szopik, a nagymesét néz, tejet iszik. 9előtt elindulunk a boltba, fél10kor reggeli vagy utána gyors feldobom az ebédet,vagy befejezem(ha korán felkelek megfőzni 6után, akkor jobb a helyzet,emrt megfőzök mire felébrednek, de néha olyan "lusta" vagyok,mert a kicsi éjszaka sokszor kel). Utána gyors rendrakás játék, ebéd,majd alszanak, ha a nagy felébredt akkor uzsi,majd séta fél5körül és kinn vagyunk legalább egy órát. Addigra a férjem is hazaér, átveszi, játszik velük,a ddig tudok olyan dolgot csinálni,ami napközben nem ment, pl vasalas.


És már el is telt egy nap, hogyan takarékoskodjak az idővel,hogy rend is legyen, játszak is velük, főtt étel is legyen..

És most, hétágra süt a nap, nagy állandóann kinn lenne(kertesház), de akicsi utálja a babakocsit, a kezemben egy darabig elnézelődik,de szeretne lemenni mászni


2013. márc. 2. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én mindig 2 napra főzök előre, időnként rendelek is kaját, jó minőségűt. Vasalásról már régóta leszoktam, a párom azt a 2-3 ingjét magától kivasalja a hétvégén, ami kell neki. Egyébként vasaló szolgálat 1 kg ruhát egy ezresért kivasal, amiben a házhoz szállítás is benne van.

Az ebédet én akkor főzném, amikor az apjuk hazaér, vagy reggel 8-9 között. Bevásárolni a délutáni sétánál is lehetne együtt. Boltba sem kell naponta járni, ha ügyesen tervezel. Az én gyerekem 6-7 között kel, este 8-kor már alszik. Reggel takarítok minden nap, mert kutya van. Kb 7-8 között. Ezt a pici is megszokta, addig eljátszik az ágyában. (20 perc alatt végzek, ha naponta takarítva van)

Délelőtt 10 és 11 között kinn vagyunk, délután pedig ébredés után.

2013. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia,én is az ebéd készítésen spórolnék.Ha nem frissen sültet szánsz ebédre,akkor előző este,mikor a férjed már otthon van elkészítheted.
2013. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Este főzök meg, ha nem akkor rendelünk, de soha, de soha ne vedd el az időt a gyerekektől:)))) tök mindegy, hogy hogy áll a lakás és kinek milyen a ruhája, hogy vasalt vagy nem, de soha ennyi időd nem lesz rájuk, de rendet még mindig rakhatsz, ha már nem kellesz nekik ennyit:)) Nálunk hétköznap sokszor szalad estére a lakás, amikor férjem jön, akkor szárnyra kapok és mindent megcsinálok, ahogy tudok egy óra alatt, utána egy óra marad max a főzésre, de ha hamarabb végzek a főzéssel akkor még hajat is tudok mosni,az mennyei tud lenni:)). Ami nem fér bele az marad hétvégére. Akkor viszont nagytakarítás, vagy én takarítok és férjem játszik a gyerekekkel vagy Ő takarít, és mi meg elmegyünk valamerre csavarogni, ez elég ritka azért.)) inkább az első változat szokott lenni.)
2013. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
rendeld a kaját,nagy meg menjen bölcsibe.kertbe utazóágy vagy utazójáróka
2013. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a főzésen lehet a legtöbb időt megspórolni.Nem tudom mekkora a fagyasztó kapacitása, de már egy átlagos méretű is nagy segítség. Én a menyemmel szoktam kéthetente "főzős hétvégét" tartani, és nekik nagyon bevált eddig. Vasárnaponként, amikor a fiam is otthon van, és kicsit átveszi az unokám ellátását, rendszeresen főzünk előre. Pörköltet, rizses húst, sültet, hagymás fűszeres húscsíkokat, töltött paprikát, székelykáposztát,stb... Szeletelve, fűszerezve, elteszünk húst, megpucolva feldarabolva zöldséget, aprítva hagymát, fokhagymát, húsléalapot. Még házi pizzalapot, palacsintatésztát is gyártunk:) Műanyag dobozban, vagy fóliába csomagolva lefagyasztja őket a menyem. Hétközben csak köretet, vagy salátát, egy gyors krémlevest csinál hozzá,ha kell kienged egy adag kész ételt. Az előre szeletelt hús többnyire csirkemell, az pillanatok alatt átsül. A baba még csak szopik, de ha mást is ehet már, szerintem ugyanígy elkészítjük majd előre a heti menüjét, nem kell minden adaggal külön pepecselni.

A heti bevásárlást szombatonként megcsinálják együtt, így nem kell naponta a boltba futkosni. Szerintem érdemes kipróbálni ha megoldható, mert a főzésben az a leginkább időtrabló rész, amíg a fazékig eljutnak a hozzávalók. Így pedig másra lehet fordítani.

2013. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!