Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki 4200-4600...

Van itt olyan aki 4200-4600 grammos babát szült minden komolyabb sérülés és nehézség nélkül? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis bíztatásra lenne szükségem. 2. babámat várom, elsőt 2 éve szültem, 3800 gramm volt, 20 perc alatt megszületett, icipici vágásom volt csak, nem okozott nagyobb gondot, szóval végülis könnyű szülés volt. A mostani baba, ahogy lenni szokott, nagyobb mint az előző, 4200-4600 közé fog esni a súlya valószínűleg (az előző súlyát is nagyon jól becsülték a kórházban, és most is ugyanaz a szonográfus UH-zott mindig, szóval biztos, hogy nagyjából jó a becslés). Nagyon félek, nem tudom elképzelni, hogy lehet egy ekkora babát megszülni anélkül, hogy komoly károkat okozna, vagy óriásit kellene vágni, még attól is félek, hogy a medencém megsínyli, az első baba után hónapokig fájt, mondjuk ez a kisebb félelmem. Ráadásul az előzőt 40+5re szültem, szóval van most is esélyem hogy túlhordjam és addig is plusszban gyarapodjon a pici...

Van itt valaki, aki hasonló méretű babát szült anélkül, hogy szanaszét kellett volna vagdalni, vagy szanaszét repedt volna? Esetleg hasonló méretű első után hasonló méretű másodikat?


38+3 hkm



2013. ápr. 22. 16:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha túlhordod, akkor inkább már lefogy a baba.

De nem a súlya számít igazán, hanem hogy mekkora a feje.

Én nagyfejű gyereket szültem gátvédelemmel. Azt hiszem 39 cm volt, de lehet hogy rosszul emlékszem.

Az első gyerekemnek 35 centis feje volt, itt meg gátmetszés volt (másik orvos).

2013. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Minden egyéb probléma nélkül meg lehet szülni egy ekkora babát ha elég széles a csípőd. Az orvossal tárgyalj erről.

Éppen a párom több mint 4,5 kg-vel született elsőszülöttként, de elég sovány anyukája van, ígyhát őt császározták.

De nem jelenti, hogy nálad is így lesz, főleg nem első szülésre.

2013. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem én,de sógornőm igen 2.fiát 4600gr-al kereken,minden probléma nélkül az egész szülése vajúdással kitolással együtt 4,5óra alatt lement és ő is túlhordta,azt pontosan már nem tudom mennyivel,de sokkal :)
2013. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok... én is aggódom, remélem írnak hamarosan pozitív kicsengésű történeteket.

Az én babám 36 hetesen volt 3 kiló, úgyhogy a 4 feletti születést "beígérték".

Ne izgulj, jó orvos kezében lesztek, ha bármi nehézség lenne, max. császárral születik. Én sem szeretném ezt, de ők azért orvosok, hogy ezt megoldják. És ugye rengeteg baba születik 4 kiló felett, egyre több, mégsincs semmi probléma ebből.:)

2013. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4400 grammal és 36 fejkörfogattal született természetes úton. Nem repedtem igaz nagy gátmetszésem volt. A szülés egy picit elhúzódott mivel rossz fejtartással ékelődött be, de végül gond nélkül megszületett makk egészségesen.
2013. ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A medencének ennek semmi köze, eyedül az arányok a fontosak...

én 55kg-al szültem 4,5 kg-os gyereket, gátvédelemmel, ami sikerült is, az más, hogy utána plasztikáztáka hüvelyem, olyan tág lett...

Ne aggódj, ha úgy látja az orvosod, úgyis közbelép


de nem törvényszerű, hogy nagyobb a második baba!!!

nekem pl jóval kisebb volt!

2013. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok! Az első babámnak 34 cm volt a fejkörfogata, szóval amennyi a nagykönyv szerint egy újszülötté.

A kicsit 37 hét 4 naposan becsülték 3850 grammra, a feje akkor 32-33 cm közt volt. Összehasonlítottam a nagyobb fiam ekkori méreteit az övével(igaz a nagyobbal 38 hetesen volt az uh), és igazából a picurnak a haskörfogata az ami 4 cm-vel több, meg a combcsontja 2 cm-vel hosszabb, a fejátmérője se keresztbe se hosszába nem nagyobb (úgy tudom ebből a 4 adatból becsüli a gép a súlyt). A nagy 38 hetesen 3240 gramm volt a becslés szerint, 3 héttel később született 3800-al, szóval rendesen hízott még, túlhordás ide vagy oda.

Attól nem félek hogy tág maradok, vagyis nem érdekel, mert már az első is kitágított úgy, hogy az számomra zavaró, így mindenképpen megyek majd szűkítő plasztikára.

Császártól sem félek, én úgy vagyok vele, hogy nekem mindegy hogy születik meg csak mindketten épségben és egészségben legyünk túl rajta, ha nem megy hüvelyi úton akkor nem megy, nem ragaszkodom hozzá.

Igazából ez az összevissza repedés-vágás amitől nagyon félek, az az 1 cm-s vágás is nagyon tudott fájni utána. Meg hát nem tudom, a nagy baba megszülése okozhat még különböző dolgokat, vizelettartási probléma, süllyedéses problémák.

2013. ápr. 22. 16:58
 8/19 A kérdező kommentje:
4-esnek egy kis bíztatás tőlem: az első fiamat a 36 hetes uh-n 3200-ra becsülték, aztán 40 hét 5 napra született 3800-al, szóval egyáltalán nem biztos, hogy 4 kg feletti lesz a babád. (És már a 36 hetes uh után mondta a dokim, hogy szerinte a becsült súly alapján 3600-3800 lesz a vége. Annyi érdekesség volt, hogy 36 hetesen 3200-ra, 2 héttel később 3240-re becsülték, szóval akkor alig gyarapodott, de utána meg még sokat.)
2013. ápr. 22. 17:02
 9/19 anonim ***** válasza:
nekem 4200g 60cm volt a fiam vágás varrat nélkül 2,5 ora alatt meg tudtam szülni 13nap tulhordásal
2013. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ez nem feltétlenül a súlyon múlik. Én a 37. héten szültem a kisfiam 3000 grammal, de óriási vágásom lett, rettenetesen nehéz szülés volt 2 órás kitolási szakkal, kicsit beszorult a szülőcsatolnába, úgyhogy nagyon megszenvedtünk vele mindketten. A lábadozásom is hosszú volt utána, pedig fiatal vagyok, azt mondják, olyankor gyorsabban regenerálódik a szervezet. A medencém meg nekem is ugyanúgy fáj még most is néha (5 hónapos a babám). Szóval szerintem ne stresszelj rá a súlyára, sokmindenen múlik a nehéz-könnyű szülés/lábadozás stb. Remélem megúszod :) Könnyű szülést!
2013. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!