Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy általában este...

Igaz, hogy általában este ill. éjjel indul meg a szülés, ill. valóban a szülés előtti vajúdás?

Figyelt kérdés
Nem ellenpéldákat szeretnék olvasni, de azt is köszönöm, arra lennék kíváncsi, hogy vki tényleg tudja-e ezt úgymond tudományosan?
2009. szept. 26. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"...Meglepő, hogy csak nemrég derült fény az oxitocin koncentrációjának napi ingadozására. Azt régebben is észlelték a nőorvosok, hogy a szülés előtti hetekben valamelyest nő az anya vérének oxitocintartalma, de mert nappal levett vért elemeztek ebből a célból, hosszú ideig rejtve maradt, hogy éjszaka nagy kiugrások vannak ennek a hormonnak a töménységében. Ezzel magyarázatot kapunk arra a régi megfigyelésre, hogy a terhesség végéhez közeledvén miért támadnak éjszaka izom-összehúzódások, s miért oly gyakoriak estétől hajnalig a szülések. Ennek közvetlenül hormonális oka van, amely a napi ritmushoz igazodik. Közvetve azonban a biológiai alkalmazkodás része lehet, ugyanis – különösen a vadon élő majmok esetében – a sötétség óráiban a szülés biztonságosabb, mint a nappali időszakban, amikor a szüléssel bajlódó nőstényre és újszülöttjére a ragadozók révén nagyobb veszély leselkedik. Habár ez alól az ember mentesült, a méhösszehúzódásokat gerjesztő hormonális hatás az emberré válás óta a sötétség óráira van időzítve..." (Az American Scientist című folyóirat nyomán / részlet)


[link]

2009. szept. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, én is így tudom, nekem a védőnő is mondta. Nekem mindkét szülésem éjjel indult meg, 1 és 3 órakor :)
2009. szept. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem a fájásaim éjfél körül kezdödtek,du 3 kor szültem.
2009. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Du 4kor kezdődtek a fájásaim, éjjel 1-re lett meg a baba.
2009. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hát nekem reggel 9 kor kezdődött a fájásaim és 17.30ra született meg a fiam!
2009. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem délután fél 2-kor kezdődtek a fájásaim, de éjszaka szültem, éjfél előtt 10 perccel született meg kisfiam:) Lehet benne igazság.
2009. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Két gyerekem van, az egyikük éjszakai, a másik nappali :)
2009. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyszer egy nőgyógyászt hallottam ezzel viccelődni, hogy mivel a kisbabák általában éjjel "készülnek", ezért 9 hónap múlva éjjel érkeznek.

-nekem éjjel fél kettőkor kezdődtek a fájások, és délután kettőkor született meg-

2009. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem éjjel fél3-kor kezdődött és este fél7-re lett meg.
2009. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem az első éjjel 4kor kezdődött és másnap reggel lett meg,nagyon hosszu és fájdalam vajudásom volt,a második délután 2kor folyt el a magzatvizem és 4kor már a kezembe volt a kislányom,hát most a harmadik nem tudom mikor érkezik meg,de én is ugy tudom,hogy általába éjjel vagy este indul be. Sok sikert és könnyü szülést!
2009. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!