Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok nekem császármetszésse...

Írnátok nekem császármetszéssel kapcsolatos pozitív történeteket?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem hirtelen döntött a dokim mert a vérképem nem volt túl jó.DE! : előtte kaptam infúziót meg szájon át vmi folyadékot aztán bevittek és megkaptam az epidurált,aztán beszélgettek a bent lévők(velem is) teljesen megnyugtattak ellazultam és alig 5 perc múlva kiemelte a fiamat és felemelte,hogy lássam,ő sírt és akkor már én is a boldogságtól..elvitték de 20 perc múlva vissza is hozták igaz csak egy pillantásra mert akkor már mozdulni sem bírtam és aludnom kellett.összességében teljesen jó élmény volt!
2013. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A legjobb dolog volt hogy császároztak, utána fájt rendesen, de a legrosszabb élmény a katéter volt :) Ha kérdésed van írj nyugodtan.
2013. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is csaszarom volt, sot altattak is kozben. A rossz annyi volt, hogy utana kb 2 napig sirva mozogtam a fajdalomtol, de kb ennyi.
2013. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Megindult magától (krónikus betegség miatt kellett császározni), úgyhogy 1 nappal előbb műtötteek. Infúziót kaptam, mert nem ihattam már. Megkaptam az érzéstelenítőt, pár perc múlva felsírt a babám, akkor megsimogathattam, majd miután elrendezték kivitték apának. 6 órát kellett feküdnöm, a nagyját végigaludtam :)

Aztán fel kellett kelni... Na én pár lépés után teljesen felegyenesedve jártam. Nem mondom, hogy nem fájt a seb, de ha nem hagyod el magad, akkor hamar ki lehet heverni. 4 nap után már otthon is voltunk!

2013. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ideges voltam nagyon, de mindem a nagykönyv szerint történt. A legrosszabb a lötty volt amit előtte meg kellett inni, mert botrányos az íze. Az érzéstelenítő nem fájt egyáltalán, pedig azt hittem fog. Gyorsan lezajlott a műtét, semmi kellemetlen nem volt benne. Utána bevittek az őrzőbe. Olyan jót már fél éve nem aludtam, mint akkor. Az első felállítás kellemetlen, de utána pár nap alatt teljesen felépültem. Második naptól már simán közlekedtem. Persze nem lejtettem táncot a folyosón, de sem én, sem a császáros szobatársaim nem kínlódtunk hetekig. Érzi az ember a sebet, de abszolút kibírható. A varratszedést meg meg sem éreztem.
2013. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Milyen löttyöt kell meginni? Arról még nem hallottam. :) És a katéter milyen érzés? Akkor rossz amikor felrakják, vagy végig ugyanolyan? Mikor veszik ki? És az érzéstelenítő hatása mikor megy ki? Akkor kezd el fájni a hasad amikor fel kell állni vagy korábban is?
2013. máj. 1. 08:12
 7/14 anonim ***** válasza:
A katetert erzestelenitve kaptam meg... Kerdeztek hogy erzem e hogy mit csinal a dokim. Nem ereztem... Lottyot en nem ittam a csaszar utan 12 oraval kint a folyoson setalgattam a csaladdal. Nem okozott gondot csak az a rohadt meh osszehuzo injekcio... Az rohadtul fajt es gorcsoltem. Nekunk eletmento csaszar jutott 16 ora vajudas utan...
2013. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mikor kiveszik a katetert olyan erzesed van mint mikor felfazol. Faj pisilni es folyamatosan szurkal. Nekem 2 napig volt ez az erzes, mint amikor mar nagyon kell pisilni es faj a holyagod tole. Ugyanazt kepzeld el csak nem enyhul pisiles utan se... Sokat kell inni es elmulik ez is hamar... Sokat pisilsz es visszajon minden a helyes utra. Birhato, nem hiszem hogy belehalsz :) tuleltuk egy paran :) kulonben a siman szult anyukak kapkodtak be a fajdalomcsillapitot a gatsebre engem kerdeztek hogy kerek-e, hat mondom ez meg nem az a fajdalom amire gyogyszer kell. Nekem nem fajt a seb csak rohaftul egetetett! Ha megmutottek es eszhez tersz vakard meg a koldokod alatti reszt :) fogsz jokat rohogni ;)
2013. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem csupa pozitív élményem volt vele kapcsolatban. Féltem is a sima szüléstől, ezért még meg is könnyebbültem mikor a doki mondta, hogy irány a műtő, mert zöld a magzatvíz, a szívhang pedig egyszer már elment, azután sem volt valami egyenletes, de vártak, hogy a dokim beérjen és rámondja az áment.

Óriási megkönnyebbülés volt mikor megszűnt minden fájdalmam, csak vigyorogtam mint a fakutya.

A katétert már érzéstelenítésben kaptam, az epidurálból egy icipici szúrást éreztem csak, utána semmit az ég világon.

Kaptam infúzióban fájdalom csillapítót még felkelés előtt, aztán dél előtt még bevettem egy algopirint, bár annyira nem fájt, csak gondoltam, hogy megelőzöm, hogy nagyon megfájduljon, de nem is lett volna rá szükség, többet nem is vettem be. Tudtam közlekedni is (rooming in rendszer volt, úgyhogy hozták is a babát kb. 3 óra múlva szopizni, másnap már nekem kellett vele mindent csinálni).

Nem okozott túl nagy nehézséget, csak a felkelés volt nehéz, meg persze tompaszögben jártam egy darabig, de abszolút nem találtam olyan nagyon szörnyűnek, nem voltak nagy fájdalmaim.

Az ágyszomszédom is jól viselte, szóval még a környezetemben sem volt olyan akit nagyon megviselt volna, vagy nagy fájdalmai lettek volna.

Sok sikert!

2013. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sürgősségi császár volt, nagyon rossz szívhang miatt, minden nagyon gyorsan zajlott, az NST után 40 perccel már megvolt a kislányunk. :) A legnagyobb pozitívum az volt benne, hogy megmentette a lányunk életét, egyébként sem tapasztaltam rosszat: gyorsan felépültem, nem éreztem túl nagy fájdalmat, másnap már a férjemmel együtt mentünk a lányunkért a neonatológiára. Egy héttel a műtét után már abszolút nem is fájt a heg sem. Engem altattak, mert nem volt idő az EDA szúrásra.
2013. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!