Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor menjek a kórházba?...

Mikor menjek a kórházba? Menjek egyáltalán? Vajúdok vagy csak az időjárás vacakol velem?

Figyelt kérdés
7.-edik napja hordom túl a kislányomat. Most estétől fáj a hasam alja, éjjel is sokszor keltem fájdalomra, most reggeltől is fáj, nem az a nagyon erős elviselhetetlen fájdalom, de eléggé fáj. És rendszertelen. van hogy 5 van hogy 10 van hogy 20 percre jön, de az ritkább már. Inkább 5 és 10. Hol erősebb hol gyengébb, de eléggé fáj.Derekam nem fáj. Ma du kellene mennem magzatvíz vizsgálatra, várjak addig? A frontokkor mindig jobban fájdogált a hasam, lehet most is csak azért fáj? Méhszájam tegnap C 1111 volt. Más tünet nincs. Félek ha bemegyek akkor befektet ha nem úgy ítéli meg hogy ez valóban a vajúdás. Nyákdugóm folyamatosan ment el tegnap előtt meg tegnap, ma még nem taliztam vele a wc-ben...
2009. okt. 1. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én akkor indultam a kórházba,amikor már állandóan 5percenként jött a fájdalom.ha addig nem erősödnek a tüneteid,elég elmenned a vizsgálatra.Akkor úgyis megmondják,hogy maradj,vagy mehetsz haza.

én fordítva voltam.délkörül nst,vagy 2órát vártam a kiértékelésre,és után a már nem nagyon akart szűnni a fájdalom.este 8tól rendszeres 10,majd hirtelen 5percesek lettek,éjfélre értünk be a szülészetre.

2009. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha erősödik a fájdalom és rendszereződik, akkor induljatok a kórházba! Szerintem addig pihengess otthon, ott mégiscsak jobb, mintha fel kell már feküdnöd a szülőágyra. De ha erősödik, mindenképpen kórház, de azt úgyis érezni fogod, mikor van itt az idő. Írigyellek most nagyon:) Lehet ma már babázol:)

Könnyű és gyors szülést!!!!

39 hetes km

2009. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem éjjel kezdődött éjfélkor 10 percesek voltak, tartott reggel hatig majd abbamaradt. Újból délben indultak meg a fájások az már 5 perces volt. Fogalmam nem volt ezek most mik első babás voltam. Nem tudtam ez most valódi fájás vagy csak jósló. Úgy citáltak be a kórházba anyuék meg a párom mert még mindig nem akartam bemenni. Fájt-fájt de elviselhető volt. A vége az lett, hogy alig értünk be a kórházba, megvizsgáltak majd elkezdtek futkosni mert annyira előre voltam. Oxitocin beadása után 5 perccel már "nyomtam". picurkám 20 perc alatt meglett. Szóval a lényeg a lényeg ha szabályos időközönként jönnek a fájások kb. 5 percesek ami lehet, hogy nem is erős meg fáj mint mások mondják akkor elindulhatsz. Én írtam végig percről percre és így tudtam végül is, hogy ez már rendes fájás nem csak jósló :)

könnyű szülést

2009. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
fél órán keresztül volt 5 perces, de most megint csak 10 percre jött. Hát akkor ez nem az, megvárom a du-t.
2009. okt. 1. 10:54
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is írom... :)
2009. okt. 1. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:

10:52-es vok.

Figyeld és írjad :) Szülés után a naplómba mindent beleírtam :)Én sem voltam azzal tisztában mit is kell éreznem de ha tényleg ott lesz az idő meg fogod érezni. Sokat olvastam anno mások írását, de még akkor is az volt bennem, nem tudom majd eldönteni. De hidd el ha ott lesz az idő megérzed :))

2009. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát én még nem tudok ebben okosat mondani:) vagy tanácsolni.. 33 hetes vagyok. Azért gondoltam, úgyis megszületik ma vagy holnap és küldök neked így virtuálisan sok-sok pozitív energiát a szüléshez!!

Sok erőt és egészséget kívánok Nektek!

ui.: Én biztos a magam rendberakásával tölteném ezen időt. Gondolok itt a borotválkozás és egyéb teendőkre. Azzal legalább megy az idő. Valószínűsítem mondjuk, hogy Te már túl vagy rajta.:)

2009. okt. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát már túlvagyok rajta, minden napra készülök. :) Mindig azt mondom a hajamra is na ez már a szülős frizkó! :) Most is mostam, teregetek, és csak kapkodom a telefonokat, mert mindenki érdeklődik, hogy na??? Megvan?? Most lecsökkentek a fájások 10 percesekre és mintha már nem is lennének olyan erősek... nem lesz ebből semmi, higgyétek el... :(
2009. okt. 1. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Bemész egy magzatvízre, és már meg is lesz a baba.)

Ilyen rendszertelen fájásokkal már nem szoktak sokáig várnia babák, 2-3 nap után be is fektetnek, mert ez így nem normális, ha nem indul meg.

Ne izgulj, lehet még ma lesz babád:-)

2009. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!